Zamknij

Sopocki Styl: stwórz własny zapach na warsztatach w centrum Sopotu

21:25, 10.05.2021 | Anna Nagel
Skomentuj

Sopocki Styl to pierwsza i najstarsza perfumeria na Pomorzu. Lokal znajdujący się w centrum Sopotu od lat służy mieszkańcom. Początkowo oferował usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Od 1990 roku znajduje się tutaj perfumeria, w której ofercie znajdują się między innymi niesamowite warsztaty. Właścicielom przyświecają trzy idee: edukować, inspirować, tworzyć.

Tradycja Sopockiego Stylu sięga lat 50. Funkcjonował początkowo jako salon kosmetyczny “Uroda”. Po przejęciu w 1990 roku przez Jadwigę Filar został nazwany “Styl”. 4 lata temu właścicielami zostali Kamila i Piotr Filar, którzy zmienili nazwę na “Sopocki Styl”. Ostatnia, niezwykła przemiana, miała miejsce w 2019 roku. Do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego oraz perfumerii dołączyło laboratorium zapachu, w którym każdy może stworzyć własną, niesamowitą kompozycję perfum.

Perfumeria Sopocki Styl, fot. Rafał Czajka

Jako jedyna perfumeria z własnym laboratorium zapachu w Polsce, Sopocki Styl daje sposobność zapoznania się z twórczością najbardziej cenionych perfumiarzy, a w laboratorium można zaprojektować swój wymarzony zapach. Stworzony przez uczestników warsztatów produkt może być pełnym odzwierciedleniem ich upodobań i najskrytszych pragnień.

– Zapach jest formą sztuki z logiką w sercu, dzięki czemu, podczas warsztatów zapachowych, każdy może zdobyć odpowiednią wiedzę, aby jego zapachy były coraz piękniejsze, głębsze i skomplikowane! – przekonują właściciele Sopockiego Stylu. – Każdy warsztat jest lekcją mistrzowską w zrozumieniu „mowy" zapachu, zapewniając podstawy w tworzeniu perfum. Wyjdź ze wzbogaconym, pachnącym słownictwem, zrozumieniem, w jaki sposób tworzy się zapachy i lepszym obrazem swojego osobistego profilu zapachowego.

W trakcie warsztatów prowadzący dzielą się z uczestnikami niepowtarzalną i trudną do zdobycia wiedzą. Zależy im, by stworzone perfumy nie były przypadkowo zmieszanymi ze sobą składnikami, które nam się podobają w danym momencie. Ważne jest dla nich to, aby zapach stworzony na warsztatach był opowiedzianą historią. Obecnie, taką wiedzą praktycznie nikt się już nie dzieli.

W ramach laboratorium zapachu, prowadzonego przez Sopocki Styl, skorzystać możemy z szerokiej oferty warsztatów, które są idealnym i wyjątkowym pomysłem na prezent – również dla siebie. Perfumeria oferuje wspaniale zapakowane vouchery, które są bardzo chętnie wybierane przez osoby szukające pomysłu na niepowtarzalny podarunek.

Fot. Rafał Czajka

1. Warsztaty grupowe

Obecnie grupy liczą około 7 osób. W kameralnym towarzystwie, od podstaw nauczysz się tworzyć zapach. Finalnie, z warsztatów wyjdziesz z 30 ml flakonem perfum, który sam stworzyłeś.

Czas trwania to około 4 godziny. Koszt warsztatów wynosi 450 zł. Wciąż obowiązuje jeszcze cena promocyjna 360 zł. Aktualny kalendarz warsztatów zapachowych można znaleźć pod tym >>LINKIEM<<.

2. Warsztaty indywidualne

a) Wariant podstawowy

Stwórz własne perfumy w asyście perfumiarza. Gwarantowane łatwe i przyjemne spędzenie godziny.

- 30 ml 199 zł,
- 56 ml 270 zł,
- 100 ml 399 zł,
- 20% upustu na ponowne odtworzenie receptury.

b) Wariant premium

Indywidualne warsztaty z Vetiverem (perfumeryjnym analitykiem), przeznaczone są dla osób, które chcą zgłębiać swoją wiedzę. W trakcie 3-godzinnej sesji otrzymamy szansę zadawania pytań i skorzystania z pomocy doświadczonej w branży osoby. W trakcie warsztatów możemy stworzyć swój zapach.
Cena indywidualnych warsztatów z Vetiverem to 600 zł.

Fot. Rafał Czajka

c) Wariant PRO

Wariant PRO stanowi pierwszy krok na ścieżce do zostania perfumiarzem. 

– Poznaj historię perfum i uzyskaj wgląd w jedną z najbardziej tajemniczych gałęzi przemysłu na świecie. Zapraszamy serdecznie, na te niesamowite indywidualne warsztaty, prowadzone przez Kreatora Perfum – Vetivera. Szkolenie obejmuje 5 spotkań, każde z nich jest tematyczne, trwa od 3 do 4 godzin. Warsztaty zakończone są stworzeniem własnego zapachu o określonej tematyce. Kurs perfumeryjny zakończony jest otrzymaniem dyplomu oraz wiedzy, która pomoże w otwarciu swojego własnego perfumeryjnego laboratorium – zachęcają organizatorzy cyklu warsztatów.

Cena kompleksowego szkolenia I stopnia wynosi 3500 zł.

d) NOWOŚĆ Perfum Box – zestaw do tworzenia perfum w zaciszu domowym przy asyście perfumiarza on-line

– Zapachy to integralna część tego świata, nierozerwalnie z nami związana. Aby wyjść do klienta w tym trudnym czasie, stworzyliśmy nowy produkt: Perfum Box. To magiczne pudełko, które pozwoli każdemu w łatwy sposób, nie wychodząc z domu, stworzyć własne perfumy. Perfum Box składa się z 15 składników perfum o współczesnym charakterze, które spodobają się osobom o różnych olfaktorycznych gustach i upodobaniach. Perfum Box by Sopocki Styl jest najlepiej rozbudowanym zestawem na rynku. Znajdują się w nim wszystkie potrzebne akcesoria do tworzenia perfum, 2 flakony po 30 ml, instrukcja tworzenia perfum oraz przykładowe receptury. Istnieje również możliwość umówienia się on-line z perfumiarzem w celu przeprowadzenia przez cały proces stworzenia swoich własnych perfum. Perfum Box daje możliwość zrobienia czegoś wyjątkowego w domowym zaciszu. To czas by dać się uwieść cudownemu światu perfum oraz sztuki ich tworzenia – zachęca właściciel, Piotr Filar. 

3. Warsztaty zapachowe jako firmowe spotkanie organizacyjne

4. Wieczór panieński

Warsztaty zapachowe stanowią idealny prezent dla osoby, która ceni sobie dostęp do unikatowych rzeczy. W ich trakcie będzie mogła poznać niezwykłą historię perfum, które nie są dostępne na półkach znanych sieci kosmetycznych. Możliwość stworzenia osobistego zapachu może być oryginalnym, niezwykłym prezentem dla mamy, taty, córki, syna, żony, męża, przyjaciół i każdej innej osoby, która ma swój styl. 

Voucher jest zwinięty i wsadzony do pustego flakonu, który osoba obdarowana wypełni swoimi perfumami. Jest to autorski pomysł pakowania, preferowany przez właścicieli Sopockiego Stylu. Najprawdopodobniej jest to jedyna taka oferta na świecie, która dodaje wszystkiemu niezwykłej aury wyjątkowości.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

olaola

2 0

byłam w zeszłym roku, super sprawa polecam, bardzo miło spedzony czas:) 21:26, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DartDart

1 0

znam i polecam, jedyna perfumeryjna opcja🙂 18:11, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%