Zamknij

Jedyne takie miejsce na mapie Sopotu. Perfumeria Sopocki Styl [FOTO]

15:13, 14.02.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Perfumy z 24-karatowym złotem, niszowe marki, laboratorium zapachu i rodzinna atmosfera. Tak w skrócie można opisać Perfumerię Sopocki Styl, czyli pierwsze tego typu miejsce na mapie Pomorza. Co może zaoferować ten niezwykły punkt w centrum Sopotu?

Tradycja Sopockiego Stylu sięga lat 50. Funkcjonował początkowo jako salon kosmetyczny “Uroda”. Po przejęciu w 1990 roku, przez Jadwigę Filar, został nazwany “Styl”. 3 lata temu właścicielami zostali Kamila i Piotr Filar, którzy zmienili nazwę na “Sopocki Styl”. Ostatnia, niezwykła przemiana, miała miejsce w 2019 roku. Do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego oraz perfumerii dołączyło laboratorium zapachu, w którym każdy może stworzyć własną, niesamowitą kompozycję.
Perfumeria Sopot - Sopocki Styl

W sezonie naszymi klientami są głównie turyści. W pozostałych miesiącach odwiedzają nas sopocianie, gdańszczanie oraz osoby mieszkające na stałe w Warszawie - mówi nam Piotr Filar. Razem z Kamilą Filar są niezwykłymi ekspertami w dziedzinie perfumiarstwa. - Goście przychodzą do nas, bo oczekują czegoś wyjątkowo, czegoś innego niż w sieciówkach. Każdy znajdzie u nas wyjątkowy zapach, który wyróżnia się w tłumie - komentują Kamila i Piotr Filar.

W Sopockim Stylu znajdziemy perfumeryjne marki niszowe. Niektóre flakony zawierają perfumy z 24-karatowym złotem, które pokrywają nasze ciało podczas aplikacji. Inne pokryte są kamieniami Swarovskiego. W kolejnych zamoczone są rubiny oraz szafiry.

Część zapachów skrywa w sobie niezwykłe historię. W jedynej sopockiej perfumerii znajdziemy m.in. markę Eight&Bob. - Pokazał ją światu John F. Kennedy. W latach 30. był on na wakacjach na Lazurowym Wybrzeżu. Poznał tam francuskiego arystokratę, który podarował mu niezwykły zapach. [...] Po wybuchu wojny, niezwykła esencja została schowana w książce. Tradycja przetrwała i również obecnie Eight&Bob sprzedawany jest w wydrążonych książkach” - komentuje Piotr Filar.

Perfumeria Sopot - Sopocki Styl Eight&Bob

“To, w jaki sposób prezentuje się zapach, zależy od wielu czynników. Ważna jest chemia naszej skóry. Odczucia mogą zmienić się pod wpływem np. choroby” - komentuje Kamila Filar. - “W perfumerii dysponujemy markami niszowymi. Ich ceny są bardzo zróżnicowane. Wahają się od ponad 200 do 5000 złotych. [...] Warto wydać taką kwotę na oryginalny zapach. O wyjątkowości tych zapachów świadczy fakt, że kwota, którą płacimy, inwestowana jest w rozwój marki. Producenci nie płacą za marketing, który w popularnych markach stanowi 70% ceny” - komentują właściciele Sopockiego Stylu.

Niezwykła sopocka perfumeria znajduje się na popularnym Monciaku, naprzeciw Krzywego Domku. Poza niezwykłymi zapachami, możemy w niej skorzystać z usług fryzjerskich oraz kosmetycznych. 15 lutego w Sopockim stylu odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy poznają tajniki tworzenia własnych kompozycji.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%