Zamknij

Cafe Sand 1886: nowa kawiarnia w niezwykłym sopockim otoczeniu

17:41, 29.05.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Na sopockiej mapie pojawiło się nowe niezwykłe miejsce - kawiarnia Cafe Sand 1886. Lokal znajduje się przy ul. Fryderyka Chopina 29 i przyciąga niezwykłą werandą. Jak zapewniają właściciele, powstał on z miłości do kawy, Sopotu i sztuki.

Cafe Sand 1886 zadziwia od samego początku. Wejście do kawiarni jest elementem zrekonstruowanej werandy, jedynej w Sopocie, która znajduje się na całej szerokości budynku. Otacza ją wyjątkowy parkan z początku XX wieku.

Cafe Sand 1886 Sopot kawiarnia

Od środka werandę pokrywają wyjątkowe malowidła Wojciecha Strzeleckiego, które zawierają elementy typowo sopockie - m.in. herb miasta. Na pozostałych ścianach Cafe Sand 1886 znajdziemy tkaniny wykonane przez jego matkę - Zulę Strzelecką. W odrestaurowanych ramach okiennych umieszczone zostały zdjęcia z przedwojennego Sopotu, m.in. z restauracji Talmühle (Dolinny Młyn).

Cafe Sand 1886 Sopot

Właściciele kawiarni wyjaśnili również tajemnicę nazwy lokalu - Cafe Sand 1886.

Rekontruowaliśmy werandę przy ulicy Chopina, tak piękną i wyjątkową, że skojarzyliśmy ją z miłością, którą Chopin darzył George Sand, francuską pisarkę, kobietę niezwykłą, utalentowaną, łamiącą stereotypy. Dlaczego 1886? Podczas rozbiórki budynku do którego przylegała weranda odkryliśmy napis wyciosany na belce "1886".

Wnętrze Cafe Sand 1886 pełne jest sopockich tajemnic. Poza tkaninami, malowidłami i niezwykłymi fotografiami, zobaczymy w nim drewniane elementy z dawnego budynku oraz bar przygotowany z belek stropowych.

W kawiarni najważniejsze jest jednak menu. W sopockim Cafe Sand 1886 otrzymamy przede wszystkim pyszną kawę i ciasta, także te wegańskie. W lokalu odnajdą się również fani lodów, przede wszystkim tych o niespotykanej formule, jak np. tarta jagodowa.
Cafe Sand Sopot / Instagram

Przy barze uwagę skupiają wysokiej jakości polskie i niemieckie wina oraz piwo. Dostarcza je Browar Zamkowy Cieszyn. Te również są wyjątkowe - z kranów zamówić możemy Ciemną Stronę Sopotu oraz Sopocki Zdrój Zamkowy.

Cafe Sand 1886 Sopot kawiarnia

W Cafe Sand 1886 możemy także zamówić to, czego najbardziej potrzebujemy podczas gorącego sopockiego lata - świeże soki oraz lemoniady. Kawiarnia serwuje również śniadania. Do wyboru mamy posiłki z karty oraz poranny szwedzki stół. Co najważniejsze, zjemy na nim pieczywo wypiekane na miejscu.
 

Cafe Sand 1886 znajduje się w Sopocie przy ul. Fryderyka Chopina 29. Gości z Sopotu oraz turystów zaprasza codziennie od 10:00 do 20:00.
Więcej informacji : Instagram Cafe Sand 1886 / Facebook Cafe Sand 1886

Polecane : Gdzie zjeść w Sopocie

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

sopociaksopociak

1 0

super sprawa, takich kimatycznych miejsc brakuje w sopocie, wpadne i zycze powodzenia 20:04, 30.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%