Zamknij

Tydzień w Sopocie: wyjątkowe koncerty i atrakcje na molo

08.52, 15.07.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Wakacje w pełni. Sopot pełen jest turystów i mieszkańców chętnych wyjść na spacer lub aktywnie spędzić czas w kurorcie. Pomoże w tym masa wydarzeń, które w najbliższych dniach odbędą się w mieście.

Targi rękodzieła i rzemiosła: Pasja & Tradycja

Kiedy: 8-24.07
Gdzie: Molo w Sopocie Sopot, pl. Zdrojowy 2
Wstęp: wolny

Targi rękodzieła i rzemiosła: Pasja & Tradycja to druga edycja imprezy kulturalno-handlowej, która odbywa się w dniach 8-24 lipca 2022 na Skwerze Kuracyjnym i w Muszli Koncertowej w Sopocie na molo. W programie:

 • 90 wystawców z Polski oferujących wyroby rękodzielnicze, ludowe oraz różne smakołyki 
 • Muszla Music Meetings: koncerty z udziałem artystów estradowych z kraju i z zagranicy (Anglia, Meksyk, Ukraina, Kanada, Włochy, USA) prezentujących popularne i znane przeboje 
 • Pomorskie gminy na molo: prezentacja talentów artystycznych i produktów regionalnych na stoiskach.

Najbliższe wydarzenia: 

14.07 czwartek

 • 16:30 'CHÓR MARËSCI' (Cewice)
 • 18:00 Szkoła artystyczna MUSIC FLOW - młode talenty
 • 19:00 MARTA KRUK - rock i pop
 • 20:00 KAROLINA LIZER - laureatka Opole 2022
 • 20:30 KRZYSZTOF JARY JARYCZEWSKI & GOŚCIE akustycznie

15.07 piątek

 • 16:30 Chmielno: prezentacja artystyczna gminy
 • 18:00 STASHKA (Katarzyna Hain) - pop
 • 19:30 KASIA NOVA - latino pop
 • 21:00 MONIKA JAROSIŃSKA - pop

16.07 sobota

 • 16:30 MARTA ANDERS - pop
 • 17:30 AREK BRAXTON - "Od latino po złote lata PRLu"
 • 19:30 ŻUKI - 35 lat (The Beatles i Czerwone Gitary)

17.07 niedziela

 • 15:00 Szkoła artystyczna MUSIC FLOW - młode talenty
 • 16:30 Przemarsz Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo, CHÓR GAUDEAMUS
 • 18:00 MARZENA MATYLA i DOMINIKA BIAŁOSTOCKA - pop, rock & soul
 • 19:30 TRIBUTE TO MAANAM - przeboje zespołu

18.07 poniedziałek

 • 16:00 ARTUR DROBNIK - "Bawię się muzyką"
 • 17:00 MAKO - "Przyszłość live"
 • 18:00 JULIIA KOLESNYKOVA (Ukraina) - przeboje polskie i ukraińskie
 • 19:00 Szkoła artystyczna MUSIC FLOW - młode talenty
 • 20:00 KATE DĄBROWSKA - pop

20.07 środa

 • 17:30 PEPI z zespołem
 • 18:30 ZOSIA SŁAWIŃSKA z zespołem (finalistka The Voice Kids)
 • 19:30 BASIA KAWA (wokal i skrzypce) z Hubertem Baumannem (piano)

Globaltica 2022

Kiedy: czwartek 14 lipca
Gdzie: Park Kolibki w Orłowie Gdynia, al. Zwycięstwa 291
Wstęp: 90-100 zł

Stało się już tradycją, że lipiec w gdyńskim Parku Kolibki stoi pod znakiem Festiwalu Kultur Świata GLOBALTICA. Tak będzie i w tym roku. Inauguracja festiwalu odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym we czwartek, 14 lipca, a uświetni ją koncert wyjątkowej grupy Damir Imamovic Trio. W piątek i sobotę występy przeniosą się na scenę główną w Kolibkach. Wśród artystów znajdą się przedstawiciele kultur ze wszystkich kontynentów. W planie jest także specjalny program uwzględniający artystów z Ukrainy i kulturę naszych wschodnich sąsiadów.

10 Tenorów – Największe światowe hity

Kiedy: czwartek 21 lipca, 20:00
Gdzie: Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku Sopot, Zamkowa Góra 3
Wstęp: 90-150 zł

10 tenorów oraz Orkiestra Teatru Wielkiego Operetki Kijowskiej na specjalne życzenie publiczności. Premierowy program estradowy pt. Największe Światowe Hity.

Koncert 10 tenorów, to marka sama w sobie, uwielbiana przez polską i zagraniczną publiczność. Ten koncert, to jak zawsze 2-godzinne niesamowite i zachwycające Show. Trasa koncertowa 10 Tenorów po Europie nadal trwa i ciągle niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością publiczności. Tym razem na specjalne życzenie publiczności w premierowym, nigdzie wcześniej jeszcze niepokazywanym programie. Tę ekscytującą grupę znakomitych 10 tenorów, w specjalnym, najnowszym premierowym, nigdzie jeszcze dotąd niepokazywanym programie pt." Największe światowe Hity" zobaczymy i usłyszymy 27 marca w Toruniu. Jak zawsze wystąpi 10 pełnych uroku i energii, fantastycznie śpiewających tenorów oraz orkiestra Narodowego teatru Operetki Kijowskiej. Wykonają 20 wielkich ponadczasowych hitów jak: DELILAH, Volare, Liberta Hallelujah - Leonarda Cohena, Brunetki, blondynki, Funiculi, Finicula, Ojciec chrzestny Il Mondo, Besame Mucho, La bamba, Celito Lindo i wiele innych.

10 wspaniałych różnorodnych męskich głosów, zaśpiewa znane i lubiane wielkie światowe przeboje. Najnowszy koncert 10 tenorów, to fantastyczne połączenie klasyki z nowoczesnością, w nowych fantastycznych aranżacjach. Tego koncertu nie można przegapić.

LASY: Laboratorium Pieśni

Kiedy: czwartek 14 lipca, 20:30
Gdzie: LASY Sopot, Stanisława Moniuszki 12
Wstęp: 70 zł

Laboratorium Pieśni z koncertem w unikalnym otoczeniu Lasów, na którym oprócz pieśni dobrze znanych usłyszymy utwory, które pojawią się na nowej płycie!

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Grupa tworzy także spektakle, których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. “Pory Roku” (2012), “Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014).

Justyna Steczkowska - 25 lat / Sopot

Kiedy: piątek 22 lipca, 20.00 
Gdzie: Opera Leśna, Stanisława Moniuszki 12
Wstęp: od 99 zł

Szamanka polskiej sceny muzycznej – Justyna Steczkowska wyrusza w trasę koncertową z okazji 25-lecia swojej artystycznej pracy. 11 koncertów oraz 25 zaproszonych gości.

Justyna Steczkowska to prawdziwy kameleon polskiej sceny muzycznej. Obdarzona 4 oktawową skalą głosu i niezwykle wyrazistą osobowością muzyczną jest jedną z najbardziej popularnych wokalistek w naszym kraju. Do trasy zaprosiła również 25 topowych artystów. W każdym mieście będzie można usłyszeć niezwykłe duety i w każdym mieście z innym artystą. To będą dla wszystkich niezapomniane muzyczne chwile.

Jak mówi sama artystka: "Będzie szałowo we wszystkich tanecznych utworach, będzie ostro i rockowo podczas "Grawitacji", "Tatuuj mnie" czy "Wrogu mój". Będzie wzruszająco podczas piosenki "Wracam do domu", medytacyjnie z "Marią Magdaleną", szalenie i kolorowo na cygańskim weselu oraz tajemniczo i wzniośle podczas wykonywania utworów z "Alkimji" i "Animy". Będę w wielu muzycznych odsłonach, które tworzyłam dla Was podczas 25 lat muzycznej drogi. Wierzę, że będziemy się świetnie bawić, razem tańczyć i płakać, wspominając nasze najpiękniejsze muzyczne chwile, które przeżywaliśmy razem. Zapraszam Was z całego serca"

Robert Plant & Alison Krauss

Kiedy: poniedziałek 18 lipca, 9:00
Gdzie: Opera Leśna, Stanisława Moniuszki 12
Wstęp: od 330 zł

Robert Plant & Alison Krauss ogłaszają pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową! Artyści zaprezentowali światu swoje najnowsze dzieło zatytułowane „Raise The Roof”. Długo oczekiwany następca epickiego albumu "Raising Sand" z 2007 roku jest już dostępny. Z tej okazji duet ogłosił pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową. Począwszy od 1 czerwca 2022 roku, członkowie elitarnego Rock and Roll Hall of Fame oraz 27-krotni laureaci nagrody Grammy będą prezentować nowe utwory podczas międzynarodowej trasy, składającej się głównie z koncertów plenerowych. Wydarzenia odbędą się w USA, Wielkiej Brytanii i Europie – od nowojorskiego Forest Hills Stadium, przez londyński Hyde Park, po wspaniałą berlińską Cytadelę Spandau, a także Operę Leśną w Sopocie.

Liga Food Trucków w Sopocie #JeMYnaSopockimRynku

Kiedy: piątek 15 lipca, 20:00
Gdzie: Sopocki rynek, Polna 8
Wstęp: wolny

W dniach 15-17 lipca Liga FoodTrucków odwiedzi Sopot. Przy ulicy Polnej na Sopockim Rynku pojawią się mobilne restauracje na kółkach. Będzie na ostro, na słodko, orientalnie, ale i klasycznie. Od piątkowego popołudnia FoodTrucki będą rozpieszczać Wasze kubki smakowe. Wydarzeniu będą towarzyszyć atrakcje dodatkowe. 

LAWAAI | gościnnie Irek Wojtczak

Zespół LAWAAI wystąpi w składzie: - Perkusista Jeppe Høi Justesen- Basista Stan Callewaert - Pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz- wraz z gościnnym udziałem Irka Wojtczaka.

LAWAAI improwizuje akustyczne opowieści inspirowane bodźcami wizualnymi oraz architektonicznymi. Muzycy rozbudowują własny dźwiękowy wszechświat, który oddycha i rozwija się niczym żywy organizm. Połączeni zamiłowaniem do akustycznych eksploracji oraz estetyki minimalistycznej, członkowie zespołu poznali się w Kopenhadze w 2017 roku. Po dwóch muzycznych spotkaniach, postanowili kontynuować współpracę pod nazwą LAWAAI (z duń. hałas) na znak sprzeciwu wobec systematycznego podziału dźwięków na hałas lub muzykę. W marcu 2018, po serii koncertów w Danii, ukazało się pierwsze, niezależne i niezatytułowane wydawnictwo zespołu w postaci kasety magnetofonowej o ograniczonym nakładzie. Zespół odbył wówczas trasę koncertową po Europie, której finał dał początek ich nowemu albumowi. Materiał nagrany na żywo w Studiu Nagraniowym S2 Polskiego Radia w Warszawie ukazał się we wrześniu 2019 roku jako longplay (pod tytułem / pt.) Densities, Forces, Intensities, wydany w labelu Howard Records.

Kiedy: piątek 15 lipca, 21:00
Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Wstęp: 40 zł

Wojciech Zaniewski - Pejzaże/Landscapes

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wojciech Zaniewski. Pejzaże”

 • 17.07.2022, godz. 12:00
 • Prowadzenie: Wojciech Zaniewski, Katarzyna Kaus
 • zbiórka w sali wystawowej/obowiązuje bilet wstępu na wystawę.

 

Chcesz zapoznać się z pełnym kalendarzem wydarzeń w Sopocie? Sprawdź zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%