Artykuły sponsorowane

Zamknij

Dodaj komentarz

Cechy przydatne w pracy ze zwierzętami

artykuł sponsorowany 13:10, 04.06.2019 Aktualizacja: 20:45, 13.10.2025
Skomentuj Cechy przydatne w pracy ze zwierzętami

Wbrew pozorom do pracy ze zwierzętami nie wystarcza bezgraniczna miłość, jaką darzy się wszystkie małe istoty. Osoby chcące zajmować się nimi m.in. w ramach zawodu weterynarza, powinny charakteryzować się szeregiem specyficznych cech.

Cierpliwość

Praca ze zwierzętami wymaga przede wszystkim cierpliwości. W przeciwieństwie do ludzi nie można nawiązać z nimi kontaktu, dlatego komunikacja opiera się na mowie ciała. Ta powinna być niezwykle spokojna i dostosowana do zachowania zwierzęcia. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza przy pracy z dzikimi zwierzętami i takimi, które uległy urazom.

Chęć do nauki

Chęć poznawania świata zwierząt, ale i świata przyrody w ogóle, to bardzo cenna cecha. Niezaspokojona ciekawość powoli rozwijać wiedzę specjalistyczną dotyczącą poszczególnych gatunków. Ponadto, pozwoli zrozumieć problemy, z jakimi obecnie boryka się świat zwierząt. Cecha ta ma wielkie znaczenie w przypadku pracy weterynarza, który powinien być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi ułatwiającymi mu pracę.

Empatia

Zrozumienie dla istot słabszych, mniejszych i nierozumnych to kluczowa cecha we wszystkich zawodach, w których kontakt ze zwierzętami jest nieunikniony. Pomaga ona zrozumieć cierpienie, a tym samym ułatwia samokontrolę w wyjątkowo trudnych przypadkach. Co więcej, dzięki empatii możemy pogłębić naszą wrażliwość na krzywdę, którą możemy wykorzystać w zwyczajnych kontaktach międzyludzkich.

Delikatność

Wysoka świadomość ciała związana z delikatnością i pewnością naszych ruchów to ważna cecha w zawodach, w których kontakt ze zwierzętami jest nieustanny. Dzięki niej praca z najmniejszymi zwierzakami przestanie być czymś przerażającym, a stanie się czystą przyjemnością. Co więcej, jest to cecha pożądana zwłaszcza wśród zawodów o charakterze medycznym. To od niej bardzo często zależy, czy zaszkodzimy zwierzętom, czy im pomożemy.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Sopot żegna restaurację wyróżnioną przez Michelin

Kogo to obchodzi. Ważne że moja kabza nabita!

Parkingowy

05:57, 2026-05-20

Radny apeluje o modernizację ulicy w Sopocie

ŚLO? Od ponad dwudziestu lat szkoła którą się przywołuje w tym "artykule" nosi nazwę III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie! A od piętnastu im. Agnieszki Osieckiej. Proszę o sprawdzanie takich szczegółow przed opublikowaniem wpisu!!!

D. Klapper-Szczucka

00:13, 2026-05-20

Sopot żegna restaurację wyróżnioną przez Michelin

Biznes to biznes mądrzy prosperują a chytrzy bankrutują.

Gdy

20:23, 2026-05-19

Koniec z nielegalnym najmem. Unia nakłada kary

Jeszcze raz powtórzę: Krótki wynajem - przykład z dolnego Sopotu. Mieszkanie ok.110 m2 przerobione wewnątrz na 3 "apartamenty". Jeden z 1 podwójnym łóżkiem i dwoma rozkładanymi sofami w sumie dla 6 osób, a dwa pozostałe "apartamenty" każdy z jednym podwójnym łóżkiem i rozkładaną sofą w sumie dla 4 osób każdy. Czyli 110m2 dla 14 osób (6os.+2×4os.). Wychodzi ~7,86m2 na osobę wliczając łazienki, kuchnie, korytarze)... Daje do myślenia?? Kto z Państwa chciałby mieszkać obok przez ścianę, pod, czy nad takim "interesem" z 14 wynajmującymi?? Jacyś chętni?? A właściciel tych "apartamentów" wynajmowanych dla 14 osob płaci na fundusz remontowy taki sam co 4 osobowa rodzina mieszkająca na takim samym metrażu 110m2. Absolutny skandal i wykorzystywanie innych, bo zniszczenia w częściach wspólnych 14 osób wygeneruje większe niż rodzina 4 osobowa!!! Ciekawe czy podatek od nieruchomości płaci jak dla działalności gospodarczej, którą prowadzi czyli 35,53pln/m2, czy jak właściciel - mieszkaniec, ktorym nie jest, bo wynajmuje na doby - 1,25pln/m2. 3908,30pln vs 137,5pln rocznie robi różnicę. To razy X takich przypadków = taka kasa może nie wpływać do budżetu gminy Sopot. A byłoby z czego remonty robić, infrastrukturę drogową rozbudowywać, więcej Strażników Miejskich zatrudnić, więcej roslin nasadzić, ulice sprzątać większą ilością rąk. Przykłady można by mnożyć. A tak dziura w budżecie!!

Mieszkaniec

18:33, 2026-05-19

0%