Zamknij
REKLAMA
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
15:54, 02.02.2023
Rynek pierwotny w Gdyni jest jednym z dynamicznie rozwijających się segmentów nieruchomości w Polsce. Pojawia się tu coraz więcej nowych inwestycji, co oznacza, że popyt na mieszkania na rynku pierwotnym jest tam wysoki. Nowe mieszkania w Gdyni coraz chętniej nabywane są także przez osoby z innych części kraju. Można je wówczas wykorzystać jako mieszkania pod wynajem zarówno na długi, jak i krótki okres. Rynek pierwotny Gdynia jest zatem jednym z atrakcyjniejszych, a co za tym idzie, jego ceny wzrastają, a ilość nieruchomości sukcesywnie się powiększa.
15:52, 02.02.2023
E-papierosy jednorazowe obecnie niesamowicie zyskują na popularności. Jednorazówki, to świetna opcja, dla osób, które nie palą regularnie, ponieważ zajmują one mało miejsca, a na sam koniec, po wyczerpaniu olejku zawartego w urządzeniu, wystarczy je wyrzucić. Na rynku znajdziemy jednak wiele wariantów e-papierosów jednorazowych, dlatego warto zastanowić się, który z nich będzie dla nas najlepszym.
15:49, 02.02.2023
Zdarzają się sytuacje, w których możemy zostać oskarżeni o przestępstwo, którego faktycznie nie popełniliśmy. Osoba zgłaszająca zawiadomienie może kierować się chęcią zemsty, czy oczyszczeniem siebie z zarzutów. Nie ulega jednak wątpliwości, że takie działanie jest niezgodne z prawem. Jak zachować się w sytuacji fałszywego oskarżenia o przestępstwo? Jak skutecznie się bronić?
15:32, 02.02.2023
Żeby zacząć inwestować, trzeba przyswoić mnóstwo praktycznych informacji. W ten sposób zyskujemy szansę na inwestycyjny sukces. O czym należy pamiętać?
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
08:24, 02.02.2023
Wiele firm nie może istnieć bez pracowników. Niestety, zatrudnianie osób na poszczególne stanowiska wiąże się z licznymi obowiązkami. Dlatego w takim przypadku, specjaliści od kadr i płac są wręcz na wagę złota. Zobacz, co musisz wiedzieć o tym obszarze, aby Twoja działalność gospodarcza funkcjonowała prawidłowo. Sprawdź, jak możesz usprawnić swoją firmę i w czym może Ci pomóc biuro rachunkowe z Warszawy.
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
12:40, 31.01.2023
Polski rynek nieruchomości ciągle jest rynkiem sprzedawcy. Według nawet pobieżnych analiz ciągle brakuje około miliona mieszkań, aby zaspokoić potrzeby osób, które po prostu nie mają jeszcze swojego dachu nad głową. Na szczęście coraz częściej ludzie doceniają możliwość zamieszkania w ciekawych lokalizacjach, które nie tylko zapewniają wygodny metraż, ale również dostęp do całej infrastruktury, która pozwala wygodnie żyć. Sprawdź, jak planuje się nowe osiedla i czego możesz oczekiwać od dobrego dewelopera.
15:35, 30.01.2023
Większość osób przez całe życie gromadzi masę niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, który zalega na strychu, w piwnicy czy w szufladzie, do której nikt już dawno nie zaglądał. I choć wiesz, że nigdy nie użyjesz tego sprzętu i nie przyda Ci się do niczego, to zamiast go wyrzucić, składujesz w domu. Jednym z powodów, dla których tak się dzieje, jest niepewność, co do tego jak należy prawidłowo zutylizować dany rodzaj śmieci. O ile z kablami czy poszczególnymi podzespołami nie ma większego problemu, bo możesz je po prostu oddać do punktu recyklingu, to zupełnie inaczej  wygląda sytuacja w przypadku nośników, które zawierają dane. Idealnym przykładem są dyski twarde. Te, które są puste można oddać do punktu recyklingu, jednak takie z danymi, należy odpowiednio zniszczyć, aby mieć pewność, że zgromadzone informacje nie dostaną się w niepowołane ręce.
11:04, 30.01.2023
Najprzyjemniejsze chwile w ciągu dnia to te, spędzone nad aromatyczną kawą lub herbatą? Teraz może się okazać, że staną się jeszcze lepsze za sprawą odpowiednio dopasowanego do okoliczności kubka. Model z zaparzaczem okaże się świetnym pomysłem na prezent – pozwoli wydobyć z napoju to, co najlepsze, a dodatkowo będzie świetnie wyglądał. Zobacz, dlaczego to doskonały upominek dla bliskiej osoby!
00:00, 30.01.2023
Aranżacja wnętrz wymarzonego domu powinna spełniać indywidualne oczekiwania użytkowników i odzwierciedlać ich ulubioną estetykę. Rozwiązaniem, które cieszy się popularnością wśród Inwestorów, jest otwarty układ strefy dziennej, w ramach którego kuchnia stanowi wygodną przestrzeń, oferującą optymalne warunki do przygotowywania posiłków. Aby kuchnia była funkcjonalna, jej projekt powinien uwzględniać preferencje Inwestora oraz zasady istotne przy aranżacji tego wnętrza. Zobacz, jak można urządzić nowoczesną kuchnię, podkreślając spójny charakter otwartej strefy dziennej.
23:34, 29.01.2023
Złote i srebrne medaliki z krzyżykiem stanowią przepiękny symbol wiary i mogą być podarowane najbliższej rodzinie z okazji ważnych uroczystości. Dewocjonalia jako prezent na chrzest są bardzo trafionym wyborem, ponieważ jest to upominek na długie lata, który będzie zarówno przypominał o rodzicach chrzestnych, jak i będzie niezwykle ładną i symboliczną ozdobą. Jest wiele ważnych okazji, na które można wybrać krzyżyki na łańcuszku lub srebrny medalik, aby obdarowana osoba mogła mieć pamiątkę, która przypomni jej o tych znaczących uroczystościach.