Zamknij
REKLAMA

Tydzień w Sopocie: Dzień Dziecka i atrakcje dla całej rodziny

13:15, 26.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Pexels
REKLAMA

Kolejny tydzień w Sopocie to kolejna dawka wydarzeń. Tym razem możecie wybrać się na wystawę lub spektakl, a także wziąć udział w imprezie na orientację. Nadchodzące dni to również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Sprawdźcie, co czeka Was w ostatni weekend maja w Sopocie. 

Alicja Kubicka – oprowadzanie

Kiedy: piątek 27 maja, 12:00
Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki Sopot, pl. Zdrojowy 2
Wstęp: wolny

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na oprowadzanie po wystawie Alicji Kubickiej "Pospieszny odwrót". Po wystawie oprowadzi autorka. – Malowanie to rodzaj języka. Medium wygodne dla mnie, przypadkowo akurat bardziej, niż np. pisanie, gra na instrumencie, czy cokolwiek innego – ani gorsze, ani lepsze. Zaś wystawa – to okazja do usłyszenia komentarzy i opinii, to znaczy, przejrzenia się (razem z obrazami, zerkającymi zza moich pleców) w lustrze, którym są ci, którzy przyszli popatrzeć – mówi o swojej wystawie Alicja Kubicka. 

Alicja Kubicka

Urodzona w Bydgoszczy w 1993 roku. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2017 r.) W latach 2016-2019 rezydentka Kolonii Artystów na Dolnym Mieście w Gdańsku. Autorka wystaw indywidualnych, m.in. Szczere pole (we współpracy z Krzysztofem Mętlem i Mateuszem Piestrakiem, Pani Domu, Poznań, 2022 r.), Zestaw malarski (BWA w Bydgoszczy, 2018 r.), Lasst du dich überraschen (we współpracy z Agatą Nowosielską, Galeria Żak, Gdańsk, 2018 r.) i Jeden z drugim myśli, że malować to takie proste albo staromodne (we współpracy z Sylwestrem Gałuszką, Kolonia Artystów-Dolne Miasto, Gdańsk, 2017 r.)

Uczestniczka wydarzeń takich jak VI Gdańskie Biennale Sztuki (Gdańska Galeria Miejska, 2021 r.), 13 edycja konkursu im. Eugeniusza Gepperta (BWA we Wrocławiu, 2020 r.), Komunikacja ze wszystkim, co jest (we współpracy z Yui Akiyamą i Cyrylem Polaczkiem, Fundacja Stefana Gierowskiego, Warszawa, 2018 r.), Najlepsze dyplomy (Zbrojownia Sztuki, Gdańsk, 2017 r.). Laureatka III Triennale Sztuki Pomorskiej w kategorii Malarstwo (Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2019 r.); laureatka Grand Prix konkursu Przegląd Młodej Sztuki Świeża Krew (Galeria Socato, Wrocław, 2017 r.) Aktualnie mieszka i pracuje w Poznaniu.

Festyn wodny, atrakcje w ogrodach i tenis stołowy przy molo – Dzień Dziecka w Sopocie

Kiedy: piątek 27 maja
Gdzie: Sopot
Wstęp: wolny

Piknik pod piracką banderą

Już 27 maja na placu przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. I. Kraszewskiego w Kamiennym Potoku będzie się działo! Na połączone świętowanie Dnia Sąsiada i Dnia Dziecka zapraszają Sopockie Domy Sąsiedzkie.

W programie:

  • Teatr Gargulec „Wyspa Piratów”,
  • animacje i zabawy podwórkowe,
  • warsztaty florystyczne,
  • konkurs szachowy,
  • kącik smakosza
  • wiele innych atrakcji.

Dzień Dziecka w zielonym rytmie

Biblioteka Sopocka zaprasza 1 czerwca w godz. 16.30-18.30 do zabawy w klimacie egzotycznej dżungli. Będą tańce, zabawy z gumą i chustą animacyjną, tropienie dzikich zwierząt oraz wielkoformatowe malowanie. Nie zabraknie także głośnego czytania oraz wielkich baniek. Wspólna zabawa i świętowanie odbędzie się w parku przy Goyki.

Ogrodowe atrakcje z MDK

Młodzieżowy Dom Kultury oraz Rada Rodziców działająca przy MDK Sopot zapraszają na festyn, który odbędzie się 1 czerwca w godz. 16.30-19.00 w ogrodzie placówki. Na tegoroczne święto dzieci MDK przygotował m.in. różnorodne zajęcia warsztatowe, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, występy artystyczne, pokazy karate, koncerty wokalne i muzyczne oraz moc interaktywnych atrakcji prowadzonych przez nauczycieli z placówki, oraz wyczekiwane przez najmłodszych zabawki dmuchane.

Festyn Wodny na sopockich błoniach

Z okazji Dnia Dziecka, w sobotę 4 czerwca w godz. 11.00-16.00, miejska Spółka AQUA-Sopot po raz kolejny organizuje wspólną zabawę plenerową dla najmłodszych sopocian. Festyn Wodny to miejskie wydarzenie plenerowe, które oprócz dobrej zabawy, ma na celu zwrócenie uwagi na doskonałą jakość sopockiej kranówki i walory uzdrowiskowe Sopotu. Miejscem festynu nieprzypadkowo są sopockie błonia, które mają sprzyjać piknikowej atmosferze i rodzinnemu relaksowi.

Wśród atrakcji m.in. warsztaty i animacje dla dzieci, zabawy teatralne i konkursy, występy na scenie, muzyka, dmuchańce, pojazdy służb miejskich (m.in. straży miejskiej, straży pożarnej, policji). A także zajęcia sportowe (turniej piłki nożnej), strefa gastronomiczna wraz ze strefą relaksu, sopoccy pszczelarze. W tym roku wydarzenie skierowane będzie również do najmłodszych gości z Ukrainy. W jego organizację włącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Szczegółowy program wydarzenia wkrótce na stronie www.aqua-sopot.com.pl.

Tenis stołowy przy molo

Przy sopockim molo w niedzielę 5 czerwca w godz. 11.00-14.30 odbędzie się Piknik Rodzinny. Jego bohaterem będzie tenis stołowy. Pojawią się stoły do gry, a od godz. 11.15 rozpoczną się zajęcia z trenerami, gry i zabawy ruchowe, konkursy wiedzy o tenisie stołowym oraz konkursy sprawnościowe. O godz. 12.10 zapraszamy na pokaz treningowy zawodniczy (będzie też robot treningowy).Próbne piłki uczestnicy Pikniku z Mistrzami będą grać od godz. 12.30, a o 13.00 ponownie zajęcia z trenerami, gry i zabawy ruchowe, konkursy wiedzy o tenisie stołowym oraz konkursy sprawnościowe.Zaprasza Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto, w organizację wydarzenia włącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Charytatywny koncert „Uśmiech za Uśmiech”

Radni młodzieżowych rad miast z Sopotu i Gdańska z okazji Dnia Dziecka zapraszają na koncert charytatywny „Uśmiech za uśmiech”, który odbędzie się 4 czerwca w muszli koncertowej przy sopockim molo. Celem jest zbiórka pieniędzy dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Koncert składać się będzie z dwóch części: pierwsza w godz. 16.00-17.30, start drugiej o godz. 18.00. Wystąpią m.in. dzieci ze Szkoły Muzycznej, MDK, solistki i soliści z sopockich szkół oraz zespoły Feria i Kontrast. Dostępny dla wszystkich chętnych będzie także kącik zabaw i nauki. Muzyka, dobra zabawa, a przy okazji możliwość pomocy gwarantowane. Organizatorzy: radni młodzieżowych rad miast Sopotu i Gdańska.

Quebonafide – Psycho Relations

Kiedy: piątek 27 maja, 18:00
Gdzie: Ergo Arena Gdańsk Sopot, pl. Dwóch Miast 1
Biletyod 119 zł 

Każda relacja potrzebuje czasu, by dojrzeć. Czekaliście. Quebonafide powraca. To będzie ostatnia trasa artysty – spektakularne pożegnanie. Quebonafide zagra w ERGO ARENA Gdańsk/Sopot w dniu 27 maja 2022 roku.

– Podjąłem decyzję, że trasa koncertowa, którą zagramy w przyszłym roku, będzie ostatnią trasą koncertową, jaką zagram jako Quebonafide. Nie chciałbym, żebyście odczytali to jako jakąś intrygę lub kolejną grę z mojej strony. Oczywiście zamierzam Was jeszcze chwilę wodzić za nos, ale ta konkretna sytuacja absolutnie tego nie dotyczy. Nie zostaje mi więc nic innego niż zaprosić wszystkich państwa na koncerty pożegnalne postaci, która towarzyszyła Wam i Wy jej przez ostatnie kilka lat. Nie chcę się rozpisywać, jak spektakularne wydarzenie to nie będzie, bo to nie ma sensu. Po prostu przyjdziecie i zobaczycie – poinformował Quebonafide.

Harpuś z mapą do Sopotu Grodzisko

Kiedy: sobota 28 maja, 10:30
Gdzie: Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie, Jana Jerzego Haffnera 63
Wstęp: 20-25 zł, ulgowy 10-15 zł (mieszkańcy Miasta Sopot oraz obywatele Ukrainy startują bezpłatnie)

Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację dla uczestników w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą nie bez powodu nazywana jest zielonym sportem. Jest to aktywność zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Nie ma drugiego takiego sportu, który łączy całe rodziny i pokolenia. Na uczestników będą czekać napoje, zdrowe przekąski, losowanie upominków czy pamiątkowe zdjęcia w harpusiowej ramce. Każdy otrzyma również dyplomy i naklejki. 

Podróż do Buenos Aires – Muskaria / Góra / Nalepa – Spektakl

Kiedy: sobota 28 maja, 19:00
Gdzie: Teatr BOTO, Bohaterów Monte Cassino 54B
Wstęp: 30-50 zł

"Podróż do Buenos Aires" to tekst powalający. Litania żali i zarzutów starzejącej się kobiety, która własną starość wyobrażała sobie trochę inaczej – w beztrosce, komforcie psychicznym, spokoju ducha, w kręgu kochającej rodziny, u synów (w Kanadzie?), u córki lub sióstr (w Buenos Aires?). To tekst porażający. Potok łez, przekleństw i wylanej żółci matki i siostry, która całe życie tylko dla swoich bliskich żyła i na nich pracowała, która sobie zasłużyła na respekt, wdzięczność i opiekę. To tekst prześmieszny. "Work in Regress" głosi podtytuł sztuki, bo w regresie starzenia i popadania w szaleństwo zawsze tkwi nuta rozbrajającego komizmu. Przynajmniej dla odbiorcy. Przynajmniej w fazie początkowej. A potem śmiech zamiera w gardle. To tekst przesmutny. Krzyk niemocy, podróż do jądra samotności, przez lęki, paranoje, przywołane duchy przeszłości aż po wyimaginowanych przyjaciół – słuchaczy – choćby tylko po to, by nie być tak strasznie samotną, by nie prowadzić rozmów jedynie ze sobą.

Wspaniałe wyzwanie dla aktorki, kompleksowa postać do zbudowania. Wskrzesić do życia słowo. Znaleźć prawdę, prawdziwe emocje. Zestarzeć się na scenie. Wykrzyczeć, wypłakać, wyszaleć, puścić, stracić kontrolę. Przejść przez cały rejestr stanów psychicznych, zbudować emocjonalny dialog z widzem i go w nieoczywisty sposób zakończyć. I zmierzyć się z prapremierowym pierwowzorem, samą Gabrielą Muskałą, która od 2001 roku nieustannie kreuje rolę Walerii, zdobywając liczne nagrody w kraju i za granicą.

Dzień Dziecka w Parku na Goyki

Kiedy: środa, 1 czerwca, godz. 16:30-18:30
Gdzie: Park na Goyki Sopot, Jakuba Goyki 3 
Wstęp: wolny

Dzień Dziecka w zielonym rytmie. Biblioteka Sopocka zaprasza do zabawy w klimacie egzotycznej dżungli.

Będą tańce, zabawy z gumą i chustą animacyjną, tropienie dzikich zwierząt oraz wielkoformatowe malowanie. Nie zabraknie także głośnego czytania oraz wielkich baniek. Wspólna zabawa i świętowanie odbędzie się w Parku na Goyki.

Chcesz zapoznać się z pełnym kalendarzem wydarzeń w Sopocie? Sprawdź zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%