Zamknij

Tydzień w Sopocie: pierwsze dni wiosny w kurorcie

14:39, 23.03.2023 . Aktualizacja: 09:44, 27.03.2023
Skomentuj

Wiosna w Sopocie zadomowiła się na dobre. Początek nowej pory roku to idealna okazja, by wybrać się na jedno z dziesiątek wydarzeń, które w nadchodzących dniach odbędą się w kurorcie. W programie nie tylko "pożegnanie z Marzanną". 

Celtic fusion and literature | Jig Reel Maniacs w Sopocie

W piątek, poprzedzający Międzynarodowy Dzień Teatru 2023, jak i kończący irlandzki miesiąc koncertowy (Jigowo Reelowy Marzec tj. Trasę św. Patryka 2023), Teatr Boto zaprasza słuchaczy i widzów z Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz okolic bliższych i dalszych, na KONCERT muzyki irlandzkiej, szkockiej, walijskiej i bretońskiej, okraszony wizualizacjami i fragmentami pięknej celtyckiej literatury – występ 33 letniej formacji JIG REEL MANIACS z Poznania zatytułowany CELTIC FUSION AND LITERATURE.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Powitanie Wiosny 2023 na Grodzisku w Sopocie

Zrekonstruowany gród, wzniesiony na wzgórzu pośród drzew i strumieni, okolony drewnianą palisadą – Grodzisko w Sopocie to wymarzone miejsce do tradycyjnego powitania wiosny. Wpierw jednak trzeba rozprawić się z marzanną!

Tegoroczne “Powitanie Wiosny” na Grodzisku w Sopocie odbędzie się w sobotę 25 marca. Kulminacyjnym punktem programu będzie spalenie marzanny (o godzinie 14:30), ale atrakcje zaczną się już w południe.

Dla dzieci przewidziano warsztaty z wykonywania laleczek Pani Zimy lub Pani Wiosny – do wyboru. Przy czym laleczki Pani Zimy zgodnie z tradycją powinny zostać spalone razem z dużą kukłą marzanny.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Harpuś - z mapą do Parku Hestii!

Rusz z mapą po przygodę! 26 marca (niedziela) wspólnie z Ergo Hestia zapraszamy do zabawy na Harpusiu w Parku Hestii w Sopocie.

Świetna zabawa gwarantowana - 4 trasy do wyboru.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

IV i V Zlot Morsów w Sopocie, Topienie Marzanny

Zlot odbędzie się w Sopocie na plaży przy wejściu nr 45 oraz na kempingu Park45 (tuż przy plaży). Rozpoczęcie Zlotu nastąpi o godz. 11.30. Przed oficjalnym rozpoczęciem Zlotu odbędzie się przemarsz jego uczestników ulicami Sopotu. Pochód wyruszy o godz. 10.00 z placu przed kościołem św. Jerzego, przejdzie ul. Bohaterów Monte Cassino (deptakiem), a następnie plażą do wejścia nr 45 (łącznie ok. 2,5 km).

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Wernisaż wystawy Elżbiety Nasielskiej-Astor pt. ,,Z Miłości, Dla Miłości, W Miłości"

Wernisaż wystawy Elżbiety Nasielskiej-Astor, ma charakter wizualno-muzyczny i jest to innowacyjna forma prezentacji obrazów, według scenariusza Artystki. Współtwórcą wydarzenia jest sopocka restauracja L'Entre Villes. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, a wśród publiczności znajdą się znamienici goście ze świata kultury i samorządów woj. pomorskiego.

W części muzycznej uczestników obdaruje swoim głosem, wyjątkowa wokalistka Anna Maria Jopek w duecie z Robertem Kubiszynem.

 

Na błogi poczęstunek zaprasza Szef Kuchni L'Entre Villes: Sławomir Hahn.

 

Finałem wydarzenia będzie wyjątkowa Aukcja na rzecz SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT SOPOTKOWO, którą poprowadzi wyjątkowa kobieta Julia Łaszkiewicz.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<

 

3CITY PIANO DAYS

Festiwal 3CITY PIANO DAYS odbędzie się w 2023 roku w dniach 29, 30 marca w Gdańsku, 31 marca w Sopocie oraz 1 kwietnia w Gdyni. W ramach wydarzenia artyści będą grać koncerty na fortepianie, pianinie, wychodząc poza typowe miejsca koncertowe. Miejscami koncertów będą RADIO GDAŃSK, KINO HELIOS w Forum Gdańsk, SOPOT CENTRUM, II LO SOPOT, GALERIA KLIF.

W ramach festiwalu 3CITY PIANO DAYS chcemy, aby fortepian był przestrzenią koncertową nie tylko dla doświadczonych, ale również młodych i przede wszystkim najmłodszych wykonawców. Chcemy zachęcać ludzi do słuchania i grania muzyki, do udziału w wydarzeniach artystycznych oraz edukacji muzycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%