Zamknij

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością, profilaktyka uzależnień - Na co miasto przeznaczy pieniądze w zakresie zdrowia?

16:32, 07.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Wsparcie kobiet po mastektomii, zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością, wyjazdy rehabilitacyjne i integracyjne, pomoc w wychodzeniu z uzależnień czy zajęcia i wydarzenia sportowe – to tylko niektóre programy, które organizacje pozarządowe będą realizować w Sopocie. Właśnie rozstrzygnięty został I konkurs grantowy 2019 roku w kurorcie.  

Po raz pierwszy w zestawieniu pojawiła się fundacja Sport na Zdrowie, która realizować będzie zadanie Sport na Zdrowie – sekcja sportowa dla osób z niepełnosprawnością: sporty wodne. Na realizację tego zadania fundacja otrzymała 21 950 zł.

W ramach zadania przez 10 miesięcy Fundacja planuje realizację 160 godzin treningu dzieci i młodzież. Uczestnicy będą trenować żeglarstwo (łódki klasy Optymist i Open BIC, deska z żaglem oraz pływać na SUPach) oraz uczestniczyć w treningach ogólnorozwojowych. Zajęcia odbywać się będą w terenie, na sali gimnastycznej i w basenie. Bezpośrednimi odbiorcami zadania są dzieci (co najmniej 20 osób) dotknięte niepełnosprawnością o różnym stopniu zaawansowania i rodzaju choroby (np. dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, metaboliczną, autyzmem) w przedziale wiekowym 6-18 lat mieszkające w Sopocie.

Pozostałe działania polityki społecznej – to 19 projektów za kwotę 100 290,00zł                                                                                                          

To, m.in.:

·     Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów o/Sopot – dwa projekty Żyjemy i bawimy się razem” – 12 tys. zł i Jednodniowe wyjazdy integracyjne seniorów – 4 tys. zł

·     ZADBA” Stowarzyszenie na rzecz Wspomagania Rozwoju i Aktywności Zawodowej Osób niepełnosprawnych 3 projekty: Dla nas wszystko jest możliwe-wyjazd rehabilitacyjny – 2805 zł, DOGOTERAPIA-mój przyjaciel pies-rehabilitacja i integracja – 3 tys. zł Integracyjny turniej  SOFT PETANQUE – 5 tys. zł.

·     SPON – 4 projekty na łączną kwotę 23 975 zł

 

Ochrona zdrowia (10 tys. zł):

·        Fundacja Sport na Zdrowie  Sopot: Uprawiajmy sport, uwalniajmy zdrowie – 5 tys. zł

·        Sopockie Stowarzyszenie Amazonek: Wsparcie kobiet po mastektomii - działanie na rzecz rehabilitacji oraz zapobieganie obrzękom  Limfatycznym -– 5 tys. zł

 

Profilaktyka uzależnień (220 tys. zł):

·        Młodzieżowa Placówka Wychowawcza – uczy, inspiruje, wychowuje 2019; Caritas Archidiecezji Gdańskiej - 120 000,00

·        Życie na trzeźwo; Stowarzyszenie Klub Abstynenta Mewa – 70 000,00 zł

·        Nowy efektywny rozwój; Stowarzyszenie Sopocki Dom – 30 000,00 zł

 

Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu:

To 25 organizacji i klubów sportowych, które otrzymają dofinansowanie na ponad 50 zadań za blisko 1 mln zł. A są to m.in.:

·        Sopocki Klub Lekkoatletyczny – 6 projektów na 195 tys. zł, m.in.: XXXII Tyczka na Molo, XXII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, Razem do Aten.

·        Sopocki Klub Żeglarski 3 projekty na kwotę 59 tys. zł, m.in. na szkolenie sportowe zawodników SKŻ Sopot.

·        Miejski Klub Sportowy „Ogniwo Sopot” 4 projekty na kwotę 146 tys. zł na zadania m.in. szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat, Krajowe i międzynarodowe turnieje dzieci i młodzieży, Integracyjny trening rugby z osobami niepełnosprawnymi

·        Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO – 2 zadania na kwotę 41 tys. zł.

·        Uczniowski Klub Sportowy SKOCZEK na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w tenisie stołowym, udział w zawodach sportowych rangi wojewódzkiej, strefowej i ogólnopolskiej – na kwotę 15 tys. zł.

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone