Zamknij

Nie daj się wielkanocnej gorączce w Sopocie! Sposoby na odpoczynek w kurorcie

11:10, 04.04.2023 . Aktualizacja: 14:23, 04.04.2023
Skomentuj

Żurek czy barszcz biały? Która biała kiełbasa będzie najlepsza? Ile gatunków mięsa do bigosu? Lepsze będą białe czy żółte serwetki? W wielu domach rozpoczęła się przedświąteczna gorączka. Seniorzy, dzieci i całe rodziny coraz mniej myślą o szkole i pracy, wybiegając myślami do najbliższej niedzieli. Wielkanoc sprzyja spotkaniu z rodziną i przyjaciółmi. Poprzedzający ją okres może być jednak wyjątkowo męczący. Jak nie zwariować i odpocząć, korzystając przy tym ze wszystkich zalet Sopotu?

W trakcie nadchodzących świąt warto... nie przesadzać. Od lat ponawiane są apele o kupowanie jedzenia na świąteczny stół z rozsądkiem. Zamiast "nadmiaru z promocji" warto zastanowić się, nad kupieniem artykułów lepszej jakości od lokalnych przedsiębiorców. W miejsce dyskontu możemy wybrać Sopocki Rynek, osiedlowego sklepikarza lub trójmiejski market. Rachunek będzie ten sam, dania na stole smaczniejsze, a co najważniejsze, unikniemy marnowania pożywienia. Jeśli wiemy, że jednak przesadziliśmy z gotowaniem, wspierajmy inicjatywy takie jak Zupa na Monciaku.

[ZT]16748[/ZT]

 

Na spacer do lasu

Jeśli przedświąteczna gorączka nas wykończyła lub brakuje nam wielkanocnych inspiracji, warto udać się na spacer do lasów otaczających Sopot. Z zielonych płuc kurortu skorzystamy niemal wszędzie. Sięgające nieba drzewa dumnie pilnują mieszkańców na Przylesiu, Brodwinie oraz przy ul. Malczewskiego. Podobnie wygląda sytuacja po drugiej stronie miasta. Może dawno nie odwiedzaliście Stadionu Leśnego i pobliskiego rezerwatu Zajęcze Wzgórze? Zapomnieliście, w którym miejscu sopockich lasów znajdują się ruiny restauracji "Großer Stern" (Wielka Gwiazda)? Odpowiedź jest jedna - czas na spacer, którego celem będą ścieżki sopockich lasów.

 

Odetchnij nadmorskim powietrzem

Las ochroni nas przed wiatrem, którego na przełomie marca i kwietnia jest wyjątkowo dużo. Jeśli porywiste podmuchy przypominają wam, że mieszkacie nad morzem i wyjątkowo lubicie to uczucie, warto wybrać się na spacer na sopocką plażę. Na początku wiosny okolice sopockiej części Bałtyku są wyjątkowo spokojne. Piach nie jest jeszcze rozgrzany. Brakuje także turystów walczących o miejsce na parawan. Jeśli chcecie zaangażować się w funkcjonowanie miasta, możecie wybrać przyjemne z pożytecznym. 5 kwietnia odbędzie się drugi spacer konsultacyjny poświęcony miejscowym planom zagospodarowania przestrzennego obszaru plaż. 

[ZT]16621[/ZT]

 

Ostatnia szansa na spacer bez turystów

Jeśli należysz do osób, które nie przepadają za gwarem i falą turystów, wykorzystaj ostatni moment poprzedzający sezon na spacer po Sopocie. Na Monciaku i molo miniesz jedynie pojedyncze osoby. Place i parki dźwięczą jedynie odgłosami bawiących się dzieci. Alejki nadmorskie i Sopockie Błonia przez ostatnie dni pozostają oazą spokoju mieszkańców kurortu. 

Propozycje wiosennego spaceru po Sopocie sprawdzą się nie tylko w okresie przedświątecznym. Warto odejść od wielkanocnego stołu, by wybrać się na przechadzkę po najbardziej zielonym mieście w Polsce. Jeśli odwiedzą Was goście, nie zapomnijcie pochwalić się pięknem kurortu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%