Zamknij
REKLAMA

Mieszkania w Sopocie trzymają ceny! Na rynku pierwotnym królują oferty premium

18:30, 24.05.2021 | Przemysław Szczygieł
Skomentuj Po lewej: osiedle Leśna Sonata - wizualizacja, fot. Cordia Polska. Po prawej: Apartamenty Dolny Sopot, fot. Tree Development Group
REKLAMA

Jak wynika z raportu opublikowanego przez serwis forsal.pl, ceny mieszkań w Sopocie utrzymują się na najwyższym poziomie w kraju. Pomimo obostrzeń, które ograniczały najem krótkoterminowy, uszczuplając przy tym zyski inwestorów, średnia cena za metr kwadratowy w trójmiejskim kurorcie utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingu, zostawiając w tyle nawet stolicę naszego kraju.

W pierwszym kwartale 2021 r. średnio za metr kwadratowy zapłacilibyśmy 14 303 zł. To o 2322 zł więcej niż w przypadku podobnych zakupów w Warszawie. Względem czwartego kwartału 2020 r. odnotowano znaczne wzrosty ceny ofertowych za mieszkania w stanie bardzo dobrym (wzrost o 8,25%), dobrym (wzrost o 10,82%), a także za mieszkania wymagające niewielkiego odświeżenia (wzrost 11,22%).

Spadki natomiast odnotowano w przypadku lokali do remontu (o 1,85%) oraz apartamentów premium (3,05%). Przyczyn takiego stanu rzeczy można by się doszukiwać m.in. w rozwoju oferty mieszkań komunalnych do samoremontu, a także w związku z niepewną sytuacją związaną z pandemią COVID-19. Pomimo tych niewielkich wahań cenowych nadal jednak mamy do czynienia ze względną stabilizacją. Mieszkania w Sopocie utrzymują ceny i cieszą się stałym zainteresowaniem nabywców.

Renesans na rynku nieruchomości

Ubiegły miesiąc zakończył się dobrym wynikiem finansowym dla wielu trójmiejskich biur nieruchomości. Jak informują przedstawiciele Invilla Nieruchomości, w kwietniu biuro zanotowało transakcje o łącznej kwocie 20 838 000 zł.

- Obecnie rynek nieruchomości w Trójmieście przechodzi renesans. Lubimy zaznaczać, że jest wręcz rozgrzany do czerwoności. Efektem tego, kwiecień był naszym rekordowym miesiącem – informuje firma.

[ZT]8625[/ZT]

Rynek wtórny

W przypadku rynku wtórnego klienci mają w czym wybierać. Na platformie ogłoszeniowej Oto Dom znajdziemy aż 280 ofert sprzedaży. Ceny mieszkań zaczynają się tam już od 270 tys. za jednopokojowe lokum o powierzchni 17 metrów kwadratowych, usytuowane w bloku na Osiedlu Przylesie.

Nieco drożej zapłacimy za mieszkania o większym metrażu położone w tej samej okolicy. Za 22 metry kwadratowe będzie to już około 330 tys. złotych.

Z większym wydatkiem będziemy musieli liczyć się również wtedy, gdy zdecydujemy się na większe mieszkanie na terenie osiedla Brodwino czy Kamiennego Potoku. W zależności od standardu i powierzchni to koszt od około 380 tys. zł do nawet 785 000 zł. Wysokie ceny trzymają również mieszkania w Górnym Sopocie. Na ul. Żeromskiego, nieopodal lasu, lokum o powierzchni 68 metrów kwadratowych będzie wiązywało się z wydatkiem rzędu nawet 819 tys. złotych.

Kolejny próg cenowy wyznaczają zabytkowe kamienice, nowoczesne osiedla i apartamentowce premium. Widełki cenowe w tym przypadku zaczynają się od około 679 tys. zł i dochodzą do ponad 5,5 mln zł. Tak astronomiczną kwotę zapłacimy za 8-pokojowy apartament o powierzchni 207 metrów kwadratowych, położony na ul. Chopina, w bliskiej odległości od plaży.

Rynek pierwotny

Duży wybór ofert znajdziemy także wśród mieszkań prosto od deweloperów. W takim przypadku będziemy musieli dysponować sporym kapitałem, gdyż niemal w całości rynek pierwotny w Sopocie został zdominowany przez inwestycje premium.

Chcąc zakupić mieszkanie o wysokim standardzie najlepiej zapoznać się z propozycjami sopockich deweloperów i biur nieruchomości. Część z nich oferuje apartamenty także w przedsprzedaży, pozwalając klientom na zakup lokum w osiedlach, które są dopiero w realizacji.

Przykładowe oferty na rynku pierwotnym:

Apartamenty Dolny Sopot

(Al. Niepodległości)

Deweloper: Tree Development Group

 • Metraż: 43-88 m2

 • Mieszkań: 3

 • Pokoje: 2-4

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Okrzei Etap II - mieszkania Sopot

(ul. Okrzei)

Deweloper: Invest Komfort

 • Metraż: 43-105 m2

 • Mieszkań: 10

 • Pokoje: 2-4

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Monte Cassino 27 - mieszkania Sopot

(ul. Monte Cassino 27)

Deweloper: Partners International

 • Metraż: 24-77 m2

 • Mieszkań: 12

 • Pokoje: 1-2

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Leśna Sonata - mieszkania Sopot

(ul. 23 Marca 79 B)

Deweloper: Cordia Polska

 • Oddanie: 3 kw. 2023
 • Metraż: 37-155 m2
 • Mieszkań: 90
 • Pokoje: 1-5

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

[ZT]8802[/ZT]

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MorfeuszMorfeusz

4 1

Jeśli chociaż 10% tych mieszkań zaowocuje zameldowaniem w Sopocie, to Kudłata (wkrótce nam miłościwie panująca), może mnie wziąć na etat nadwornego Stańczyka, bądź proroka. 22:22, 24.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wszystko wszystko

0 0

na krótki termin. pasożyty nieruchomościowe skorzystają teraz ale mieszkańcy sopotu stracą. burdel burdel i jeszcze raz burdel krótkoterminowy niestety 23:06, 25.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%