Zamknij
REKLAMA

Poruszający list do Donalda Tuska. "Dziękuję. Pamiętaj o nas. Wielka Brytania”

17:00, 24.09.2020 | P.S
Skomentuj Fot. twitter.com/donaldtuskEPP - kolaż
REKLAMA

Donald Tusk opublikował treść listu, który otrzymał w ostatnim czasie. Jak się dowiadujemy z poniedziałkowego wpisu zamieszczonego na Twitterze przez polityka Europejskiej Partii Ludowej, do korespondencji dołączono bilecik oraz haftowaną gwiazdę. Były przewodniczący Rady Europejskiej odpowiedział na korespondencję: "Tak, nadal jesteśmy bardzo blisko".

Do listopada ubiegłego roku Donald Tusk był jednym z głównych polityków odpowiedzialnych za negocjacje Brexitu. Wielokrotnie zabierał głos w sprawie, podkreślając, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest zbędną, smutną decyzją. Poprzez swoją działalność polityk zaskarbił sobie sympatię przeciwników Brexitu, przy okazji narażając się też wielu osobom, które postrzegały tę decyzję jako słuszny ruch ze strony Wielkiej Brytanii.

Pełniąc funkcję szefa EPL Donald Tusk odniósł się do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej m.in. publikując wpis na Twitterze "Nadal Cię kochamy" (oryginalnie - ang. "We still love You").

W liście, jaki otrzymał polityk, czytamy:

„Drogi Donaldzie Tusku, wyhaftowałem ci tę gwiazdę, żeby podziękować za wyważone podejście do wszystkich kwestii związanych z Brexitem. Nazywam ją przemieszczoną gwiazdą, która przypomina, że wszyscy jesteśmy częścią europejskiej konstelacji i że razem jest nam lepiej. Nie zapomnij o nas, nadal bardzo blisko”.

Do korespondencji dołączono także bilecik. Na małym kartoniku widniał napis "Dziękuję. Pamiętaj o nas. Wielka Brytania” (org. Thank you. Remember us. The UK).

Donald Tusk nie pozostał dłużny, publikując swoją odpowiedź na Twitterze - "Tak, nadal jesteśmy bardzo blisko".

[ZT]5888[/ZT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

obserwatorobserwator

3 2

pewnie byly premier w czasie krojenia uslyszal o kryjowce nowaka w sopocie :) pozdrawiam 17:31, 24.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PopoPopo

3 0

To za jego kadencji i przez jego intelektualną miernote GB nie ma juz w Unii. 07:56, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA