Sopocka Gala Sportu 2019. Ogniwo z najważniejszymi statuetkami [FOTO]

13:26, 01.02.2020 A.N Aktualizacja: 14:52, 01.02.2020
Skomentuj

Znamy laureatów Sopockiej Gali Sportu 2019. W czołowych kategoriach triumfowali sopoccy rugbyści. Doceniono również lekkoatletów i żeglarzy.

Statuetka najlepszej sopockiej sportsmenki, po raz drugi z rzędu, trafiła do Anny Kiełbasińskiej. Podopieczna SKLA Sopot zdobyła w minionym roku złote medale na halowych mistrzostwach Europy oraz w mistrzostwa świata IAAF sztafet.

W kategorii sportsmen 2019 roku triumfował Piotr Zeszutek. Ubiegłoroczny mistrz Polski rugby odebrał również, wraz z kolegami z zespołu, statuetkę drużyny roku. Trener Ogniwa - Karol Czyż - został wybrany szkoleniowcem roku.

Ogniwo Sopot otrzymało jeszcze jedną statuetkę. Młodzieżowcem roku został Jakub Burek. Wśród dziewcząt nagrody odebrały Julia Damasiewicz z SKŻ Ergo Hestia oraz lekkoatletka SKLA, Aleksandra Formella. Najlepszą imprezą 2019 roku okrzyknięto międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody CSIO 5*. Bieg Niepodległej wybrano najlepszym wydarzeniem rekreacyjnym. Tytuł mecenasa sportu otrzymał GPEC.

Laury wręczali wiceprezydenci: Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz Marcin Skwierawski. Gościem części artystycznej gali, która odbyła się w Sali Balowej Hotelu Sofitel Grand Sopot, była Natalia Capelik-Muianga. Pula nagród wyniosła 24 tysiące złotych, z czego 2,5 tysiąca przyznawano najlepszej sportsmence i sportsmenowi.