Zamknij
REKLAMA

Zielone tablice na sopockich drogach. Komu przysługują i co oznaczają?

18:00, 09.01.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Filip Trusz - Fot. Facebook - Automobilklub Morski - kolaż
REKLAMA

Od początku bieżącego roku możemy zobaczyć na ulicach zielone tablice rejestracyjne. Charakteryzują się kolorem tła oraz czarnym zapisem cyfr i liter. Mają na celu wyróżnić samochody przyjazne dla środowiska.

Właściciele ekologicznych aut napędzanych na wodór lub energię elektryczną będą od tej pory lepiej rozpoznawani na drodze. Tradycyjne znaczki "EE" zostały zastąpione przez zielone tablice rejestracyjne. Samochody będą dzięki temu lepiej rozpoznawalne dla innych uczestników ruchu. Jest to o tyle istotne, że na właścicieli nowych, zielonych tablic będą czekały przywileje.

Zgodnie z planem rozwoju polskich miast, w obszarach zabudowanych coraz częściej będziemy mogli spotkać strefy transportu niskoemisyjnego przeznaczone właśnie dla tych pojazdów. Co więcej posiadacze ekosamochodów otrzymają swobodny dostęp do buspasów, a także zostaną zwolnieni z opłat za parkowanie.

Choć osoby posiadające ekologiczne pojazdy nie będą zoobligowane do wymiany tablic rejestracyjnych na nowe egzemplarze, jeśli zechcą, będą mogły to zrobić za opłatą 90 zł.

Źródło:

[ZT]3598[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

a może a może

3 0

tablice za bezkolizyjna , bez punktową wieloletnią jazdę --- coś takiego by się przydało , 10:53, 11.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CodeBoyCodeBoy

0 0

Tak i nagle emeryci co raz na tydzien jada 2km do kosciola by mieli takie tablice, Ci co jezdza coodziennie do pracy i sa narazeni na rozne sytuacje nie. To jest logica :) To jak juz to za przebieg przejechany bez incydentyu z mnoznikiem Duze miasto to x5 a jakas wioska na Podkarpaciu x0,1 wtedy ma to jakiś sens. 11:37, 12.01.2020


CodeBoyCodeBoy

0 0

Tak i nagle emeryci co raz na tydzien jada 2km do kosciola by mieli takie tablice, Ci co jezdza coodziennie do pracy i sa narazeni na rozne sytuacje nie. To jest logica :) To jak juz to za przebieg przejechany bez incydentyu z mnoznikiem Duze miasto to x5 a jakas wioska na Podkarpaciu x0,1 wtedy ma to jakiś sens. 16:22, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA