Zamknij

Tydzień w Sopocie: jesienny teatr, muzyka i nie tylko

15:00, 19.10.2023 . Aktualizacja: 22:56, 19.10.2023
Skomentuj esopot.pl esopot.pl

W Sopocie jesień już w pełni, a wraz z nią wiele nowych, ciekawych wydarzeń kulturalnych. Przedstawiamy wam kilka propozycji na spędzenie październikowego tygodnia w Sopocie.

Spacer po Sopocie z Walkative

Na wycieczce zobaczyć będzie można Monciak z jego najbardziej znanymi budynkami. Uczestnicy sprawdzą, co znaleźć można po skręceniu w boczne uliczki Sopotu. Przespacerują się oni pomiędzy pięknymi pałacykami i willami, aby przekonać się, dlaczego ceny mieszkań w Sopocie są najwyższe w całej Polsce. Odwiedzą również najbardziej znanego polskiego niedźwiedzia Kaprala Wojtka!
Usłyszą także o skandalicznych historiach z życia artystów imprezujących w SPATiFie oraz o lokalnych wojenkach pomiędzy miastem, a kościołem o publiczny szalet.
Wycieczkę możecie zarezerwować tutaj.

Gdzie: Centrum Turystyczne przy ul. Dworcowej 4
Kiedy: 20.10.2023, 17:00
Bilety: wstęp wolny po rezerwacji

Koncert muzyki filmowej

Tego wieczoru usłyszymy najpiękniejsze melodie z filmów światowej produkcji, takich jak "Titanic", "Pearl Harbor", "Misja Gladiator". Będzie to wspaniałe wydarzenie, podczas którego wystąpi Polska Filharmonia Kameralna pod batutą Adama Wesołowskiego w roli solisty - Piotr Sałajczyk, laureat Fryderyka oraz Orfeusza przyznanego za "wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej".

Gdzie: Opera Leśna, sala koncertowa PFK
Kiedy: 21.10.2023, 18:00
Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 25 zł (Karta Sopocka)

Więcej szczegółów: https://operalesna.pl/koncert-muzyki-filmowej/

Siła Ludzi z Pasją!

To jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń biznesowo - relacyjnych w naszym regionie. Wydarzenie skupia marki, firmy, osobowości i ludzi, którzy otwierają się biznesowo i zawodowo na pozyskanie nowych partnerów biznesowych, współpracowników i pracowników, bądź nowych klientów. Doświadczenie osób i firm współtworzących wydarzenie, ich chęć dalszego rozwoju oraz szeroka znajomość relacji i kontaktów biznesowych, daje przestrzeń do dalszych działań dla każdego, kto zaszczyci swoją obecnością.

Gdzie: Hotel Sopot Marriot Resort&Spa
Kiedy: 22.10.2023, 16:00
Bilety: 250 zł

Więcej szczegółów: TUTAJ

Muzyczny i komediowy monodram - drag muzykał "BallaDina"esopot.pl

Spłyconą i skróconą wersję "Balladyny" Juliusza Słowackiego opowie i zaśpiewa drag queen Dina, której towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Magdalena Maniewska - obój, Sylwia Adamska - klarnet, Karolina Borodacz - fagot, Artur Elert - trąbka. Kabaretowa wersja krwawej opowieści w reżyserii Piotra Kosewskiego przeniesie Państwa w świat niezwykłego humoru, inteligentnego żartu i pięknych melodii, a jednocześnie przypomni jedno z arcydzieł polskiej literatury dramatycznej. Ten muzyczny monodramat na podstawie tekstu Jeremiego Przybory, z muzyką Jerzego Wasowskiego to idealna propozycja na jesienny wieczór w Sopocie.

Gdzie: Teatr Atelier
Kiedy: 22.10.2023, 17:00
Bilety: 40 zł

Teatr BOTO i Dawid Tokłowicz music

Koncert Dawida Tokłowicza promuje album Own Path. Debiutancki album artysty jest swoistym podsumowaniem jego dotychczasowej drogi artystycznej. Kompozycje i aranżacje zawarte na płycie odzwierciedlają jego zamiłowanie do jazzowej tradycji, ale także zainteresowanie muzyką współczesną, ludową i poważną. Płyta ukazała się w listopadzie 2022 roku i została doceniona choćby przez wybitnego publicystę i krytyka muzyki jazzowej - Dionizego Piątkowskiego. 

Gdzie: BOTO
Kiedy: 24.10.2023, 19:00
Bilety: 50 zł

Więcej informacji tutaj.

BOTO JAM – scena Jazzowa

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. W tym tygodniu gospodarzem będzie perkusista Michał Gos, który zaprosił do wspólnego muzykowania Marcina Bożka i Tomasza Szwelnika. Michał Gos prezentuje własny i bardzo wszechstronny styl gry na perkusji. W roku 2004 prezentował się w autorskim projekcie na festiwalu Warszawska Jesień. Ma na swoim koncie koncerty na wielu liczących się imprezach w kraju (także na festiwalach, m.in. Warszawska Jesień, Malta w Poznaniu, Yass-no i Feta w Gdańsku, Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days, Przystanek Woodstock) i zagranicą (Jena Jazz Thuringen, Festiwal im. Sergieja Kuriohina w Moskwie, SKIP wPetersburgu, Art Genda w Sztokholmie).

Gdzie: BOTO
Kiedy: 26.10.2023, 20:00
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, na miejscu w dniu koncertu 30 zł

Więcej informacji tutaj.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%