Zamknij
REKLAMA

Futurystyczna kapsuła czy słup ogłoszeniowy? Mieszkańcy Sopotu podzieleni

10:00, 30.07.2022 | .
Skomentuj Po lewej nowoczesny słup ogłoszeniowy w Sopocie, fot. Facebook - Foto-Sopot. Po prawej kapsuły z filmu Obcy 2 w reż. Jamesa Camerona, fragment kadru.
REKLAMA

W ostatnim czasie w sieci rozpętała się gorąca dyskusja o nowym elemencie architektury miejskiej. Mowa o "futurystycznych kapsułach", przypominających scenografię rodem z filmów science-fictionChoć w rzeczywistości chodzi o nowoczesne słupy ogłoszeniowe, ich projekt momentalnie rozbudził wyobraźnię sopocian.

W czwartek wieczorem tajemnicze zdjęcia szklanej tuby pojawiły się na jednej z sopockich grup dyskusyjnych. Fotografie były opatrzone pytaniem o to, co się na nich znajduje i jak się okazało, sopocianom nie zabrakło w tej kwestii kreatywności. Jakie zastosowania znaleziono dla "futurystycznych kapsuł"?

- Podobno ma być tak: wchodzisz do środka po wakacjach w Sopocie, naciskasz guzik i sru... prosto do Kielc - przekonywał jeden z komentujących.

Pomysł pierwszy zakładał więc, że w Sopocie doczekaliśmy urządzeń do teleportacji lub jakichś innowacyjnych tuneli, które umożliwiały błyskawiczną podróż do niekwestionowanej stolicy polskiego majonezu. Dlaczego akurat Kielce? "Bo to faza eksperymentalna" - daje inny z mieszkańców.

Niektórzy zaś postulowali zdecydowanie bardziej kontrowersyjne rozwiązania. Szczególnie upiorny wydał się nam pomysł "resocjalizacji" poprzez bycie wystawionym w szklanej tubie na widok publiczny. Ot, tak ku przestrodze.

Nie brakowało jednak także przyziemnych koncepcji - mogłoby to być na przykład akwarium albo kapsuła czasu... lub sposób na przetrwanie kryzysu ekonomicznego.

- Nawalą tam cukru i kto wyjmie, będzie zarobiony - spekuluje pan Adam.

Konstrukcja ta z pewnością przypadnie też do gustu miłośnikom kina. Naszym zdaniem jej design nawiązuje do jednego z absolutnych klasyków wielkiego ekranu - "Obcy: Decydujące starcie". Mamy w Sopocie szczyt sezonu, więc można powiedzieć, że wszystko się zgadza...

A tak bardziej poważnie - za nowoczesne słupy reklamowe odpowiada firma AMS. Będą nie tylko estetyczne, ale i ekologiczne. Całość ma być zasilana prądem z ogniw fotowoltaicznych. Pierwsze egzemplarze można już zobaczyć na ulicach kurortu. Więcej o nowych słupach reklamowych przeczytacie tutaj:

[ZT]13866[/ZT] 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Rafał Rafał

8 0

Sam słup ok ale podstawa ten beton pasuje jak jak świni siodło, kompletne nie licuje proponuję to pomalować. 13:17, 30.07.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

hehheh

7 1

i te śrubowe podstawy XD czasem widać jak chodnik krzywy.

Ogólnie to jest imo marnotrastwo kasy - po co to? 15:06, 30.07.2022


JaJa

4 0

Tez nie wiem po co, urok miały sopockie słupy na tradycyjne plakaty. W świetle dnia nie widać afiszy. Ich ilość jest bardzo ograniczona, tak też będą mogły się zareklamować tylko bogatsze wydarzenia, a nie niszowe. Jestem ciekawa kosztów jednej z takich kapsuł? 04:39, 31.07.2022


Morfeusz Morfeusz

8 4

Sprzęt od kolegów z Gazety Wyborczej, do ktorej nálezy forma AMS. To u nich wykupujemy reklamy, ręką rękę myje. 01:04, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SopSop

7 3

Karnowski stawia to bez zapytania mieszkańców? 08:38, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xx

4 3

Paskudztwo. 13:09, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

2 2

No to jak zaczną się wybory samorządowe to będzie się działo och te słupy,Jacek wie co robi. 22:02, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%