Zamknij

Dlaczego Sopot zachwyca nas nawet w deszczu? "Mokry jest jeszcze piękniejszy"

15:07, 21.11.2023 .
Skomentuj

Fakt, że Sopot zachwyca zarówno mieszkańców, jak i turystów o każdej porze roku, nie powinien nas już dziwić. Dobrze wiemy, że miesiące poza sezonem letnim bywają niekiedy nawet jeszcze piękniejsze. Okazuje się jednak, że podobnie jest również z pogodą. Coraz częściej przekonujemy się, że kurort może podobać się także w deszczu, kiedy wielu z nas nie ma ochoty wychodzić z domu. W czym tkwi fenomen tego miejsca?

Gdy co jakiś czas dzielimy się z wami zdjęciami deszczowego kurortu, za każdym razem spotykamy się z jednoznaczną opinią i podobnymi komentarzami.

"Sopot jest zawsze magiczny. Czy w dzień, czy w nocy oraz w słońcu i w deszczu".

 

"Tak… mokro jeszcze piękniej".

 

"Nawet jak pada jest cudnie".

To tylko niektóre opinie osób od lat zakochanych w Sopocie. 

Ślepa miłość czy lekcja wdzięczności?

Mówi się, że w stanie zakochania nie dostrzegamy wad i patrzymy przez różowe okulary. Gdyby tylko podobne zdjęcie było zrobione w innym mieście, czy komentarze byłyby te same? A może właśnie o to chodzi w życiu? O tańczenie w deszczu i radość z najmniejszych rzeczy. My od lat zauważamy, że sopocianie doskonale wiedzą, jak cieszyć się chwilą i potrafią docenić fakt, że mogą mieszkać w tym mieście. Co ciekawe, latem tę iskierkę w oku zobaczyliśmy także wśród turystów. 

To był wyjątkowo zimny, deszczowy i wietrzny lipcowy dzień. Czy turyści byli zawiedzeni? Gdy zapytaliśmy ich na molo o to, jak podobają się wakacje, z uśmiechem stwierdzali, że deszcz im nie przeszkadza. Mało tego, gotowi byli nawet usiąść na molo, by zobaczyć film w ramach kina letniego.

Wyjątkowy spacer 

Podczas, gdy dalej czytamy komentarze w sprawie deszczu, okazuje się, że niektórzy preferują nawet zimne, listopadowe dni i twierdzą, że "Monciak" w takim wydaniu jest najlepszy. 

"I to jest moja chwila, kiedy idę sam puściutkim Monciakiem".

 

"Nie przeszkadza mi taka pogoda. Biorę parasol i obowiązkowo codziennie idę na spacer".

 

"Monciak w tym wydaniu jest najlepszy".

Być może chodzi o urok uliczek, kamienic albo o bliskość morza czy lasu. A może zwyczajnie chodzi o ludzi? Wychodzi na to, że ci, którzy świadomie wybierają Sopot, świadomie też wybierają ogólną radość zamiast wszechobecnego zniechęcenia.

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%