Zamknij
REKLAMA

Porady od firmy sprzątającej - jak sprzątać efektywniej mieszkanie lub dom przed świętami Bożego Narodzenia?

13:29, 21.12.2020 | materiały partnera

Zbliżają się święta, a Ty nadal nie wiesz, jak uporządkować swoje mieszkanie. Na pomoc przychodzie firma sprzątająca Olsztyn. Doskonale wiedzą, jak posprzątać nawet najbardziej brudne mieszkania, a dzisiaj dzielą się tą wiedzą z Tobą!

Zbliża się główne święto roku i wielu zadaje sobie pytanie: jak się do niego przygotować szybko i bez zbędnych kłopotów. Kwestia sprzątania jest szczególnie problematyczna. Chcemy, żeby wszystko było zrobione sprawnie i żeby cały proces porządkowania nie odwracał uwagi od innych przyjemniejszych przygotowań do świętowania najważniejszego wieczoru w roku. Oto jakich porad udzielają specjaliści serwisu sprzątającego.

Dlaczego tak ważne jest świętowanie Bożego Narodzenia w czystym mieszkaniu?

Świąteczne porządki są ważne zarówno dla właścicieli mieszkania, jak i ich gości. Dla pierwszych idealna czystość będzie podstawą do dalszych działań: świątecznego wystroju wnętrz, przyjemnego spędzania czasu razem z rodziną, zakupu prezentów itp. Goście z kolei poczują się w wysprzątanym mieszkaniu bardziej komfortowo, będą mogli odczuć niepowtarzalną świąteczną atmosferę i przytulności. Warto zatem zadbać o to, by sprzątanie mieszkania było zrealizowane na jak najwyższym poziomie. Można to osiągnąć samodzielną pracą, a można też sięgnąć po pomoc specjalistów. Usługi sprzątające w okresie przedświątecznym świadczy na przykład firma sprzątająca Białystok.

Jak poprawnie posprzątać mieszkanie w sposób szybki i jakościowy?

Generalne sprzątanie przed świętami Bożego Narodzenia powinno rozpocząć się co najmniej 10-14 dni przed Świętami. Pozwoli to rozłożyć pracę na kilka dni i znacznie ułatwi sam proces sprzątania. Drugą rzeczą, której potrzebujesz, jest dobry nastrój - bez niego nie ma nawet co myśleć o skutecznych porządkach świątecznych. Plan porządków świątecznych może wyglądać na przykład w taki oto sposób:

Dzień 1-2. Okna i lustra.

Dzień 3-4. Garderoba lub spiżarnia.

Dzień 5-6. Sypialnia.

Dzień 7-8. Salon.

Dzień 9-10. Pokój dziecięcy.

Dzień 11-12. Kuchnia.

Dzień 13. Wanna i korytarz.

Dzień 14. Ogólne przedświąteczne sprzątanie mieszkania.

Z reguły większość uwagi podczas sprzątania w domu poświęcona jest kuchni. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w tym pomieszczeniu oprócz szafek trzeba będzie umyć kuchenkę i blat. Taka praca może być trudna, jeśli najpierw nie ustawisz wszystkiego na swoim miejscu. Idealnie czysty piekarnik, blat i zlew stworzą poczucie czystości: tym miejscom warto poświęcić najwięcej czasu. Jednym z sekretów osób sprzątających jest bardzo dokładne umycie wszystkiego naraz, aby nie nakładać detergentu kilkakrotnie.

Jednymi z ostatnich rzeczy do zrobienia podczas sprzątania domu są: umycie łazienki, toalety i przedpokoju. Aby zaoszczędzić czas, firma sprzątająca Gdansk zwykle wstępnie wypełniają toaletę, umywalkę i łazienkę detergentem, następnie przechodzą do sprzątania kuchni. Środki czyszczące działają rozpuszczając brud, a kolejno osoba sprzątająca przeznacza mniej wysiłku podczas czyszczenia sanitariatów.

Mamy nadzieję, że zaproponowany powyżej plan świątecznych porządków krok po kroku okaże się dla Ciebie przydatny i pomoże szybko wysprzątać każde pomieszczenie, by następnie cieszyć się harmonią i przytulnością własnego mieszkania!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA