Zamknij

Tanie biuro kontra wirtualne biuro

17.04, 13.01.2021 R.C Aktualizacja: 17.05, 13.01.2021
Skomentuj

Prowadząc firmę istnieje potrzeba posiadania jakiejś jej siedziby, stałego miejsca, które można wpisać jako adres główny do KRS czy CEiDG, potrzebny nie tylko do dokumentów rejestrowych, ale chociażby jako adres do faktur, wizytówek, regulaminu czy na stronę www.

Można wynająć tanie biuro, ale istnieje również opcja wykupienia biura wirtualnego. Sprawdź czym to się różni.

Dla kogo wirtualne biura ?

Wirtualne biura to instytucje udzielające adresu na siedzibę firmy i zarazem zaplecze techniczne tworzące siedzibę, złożone z sekretariatu oraz salek konferencyjnych, przydatnych chociażby na posiedzenia zarządu.

Zamiast wynajmować wirtualne biuro, siedzibę własnej firmy możesz stworzyć samodzielnie. Jeśli koszty mają być budżetowe czy ekonomiczne to w grę będzie wchodziło tanie biuro, czyli pokój biurowy w biurowcu na obrzeżach miasta.

Pytanie tylko czy tego typu siedziba jest potrzebna każdej firmie. Na rynku nie istnieją przecież same korporacje, ale szereg firm typowo jednoosobowych, jak chociażby naprawa kotłów, zarządzanie serwerami, sklep internetowy czy porady prawne online. Można tu przytoczyć naprawdę szereg kolejnych przykładów, gdzie przedsiębiorca wykonuje swoją pracę albo u klienta albo online, albo wysyła paczki z magazynu i nie jest po prostu w stanie siedzieć w jakimś lokalu biurowym. Wirtualne biuro doskonale rozwiązuje taki problem, oferując wirtualny adres do rejestracji firmy. W rzeczywistości adres jest całkowicie realny a przedsiębiorca zyskuje własną siedzibę współdzieloną, zgodnie z definicją modnego obecnie trendu sharing economy.

Siedziba, czyli biuro wirtualne zawiera personel, co w obecnych czasach rynku pracownika jest nie do przecenienia. Dobre biura wirtualne zatrudniają minimum dwie osoby, by biuro funkcjonowało także w okresie urlopów czy masowych chorób, jak okres grypy. 

Gdzie oferowane są biura wirtualne najtaniej ?

Paradoksalnie to centrum Warszawy oferuje biura wirtualne w najbardziej okazyjnych cenach. Bierze się to z istniejącej tam konkurencji pomiędzy biurami wirtualnymi, jak i z charakteru stolicy. Warszawa skupia nie tylko siedziby spółek, działalności gospodarczych, fundacji czy stowarzyszeń bezpośrednio z Warszawy, ale jest świetnym miejscem na siedzibę firmy z dowolnego rejonu kraju.

Wydzielenie siedziby firmy i rejestracja centrali w Warszawie tworzy wizerunek firmy znacznie większej niż jest to w rzeczywistości, sprawdź ofertę na biura wirtualne w Warszawie Śródmieście.

Warto mieć osobno magazyn a osobno siedzibę nie tylko ze względu wizerunkowego, np. siedziba w Alejach Jerozolimskich w Warszawie, magazyn w Mszanie Dolnej, ale również liczą się tu względy praktyczne. Magazyn czy hala produkcyjna raz będzie za duża, innym razem za mała a jeszcze innym razem firma będzie szukać tańszych pomieszczeń. Takie zmiany nie mogą pociągać ze sobą zmiany adresu siedziby, gdyż adres ten wpisywany jest do KRS, co ciężko zmienić, poza tym jest to adres do faktur i korespondencji dla najprawdopodobniej wielu kontrahentów spółki. Siedziba powinna być więc w takim biurze wirtualnym, które będzie istniało na stałe. 

Polecamy sprawdzić czy właściciel wirtualnego biura to zarazem właściciel lokalu, w którym istnieje biuro wirtualne i oczywiście jak długo już to biuro wirtualne jest prowadzone.

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%