Zamknij

Samochody elektryczne coraz popularniejsze w Polsce

Artykuł sponsorowany + 09:30, 07.04.2025 Aktualizacja: 09:31, 07.04.2025
Skomentuj

Udział samochodów elektrycznych w ruchu drogowym rośnie. Polacy wybierają je coraz chętniej ze względu na rosnącą dostępność stacji ładowania i większy zasiąg nowych modeli elektryków. Dzięki temu zakup samochodów elektrycznych nie powoduje problemów związanych z brakiem możliwości ich wygodnego użytkowania na co dzień. Dowiedz się więcej o rozwoju stacji ładowania w Polsce i możliwościach, które dadzą Ci samochody elektryczne.

  1. Samochody elektryczne to wygoda i oszczędność
  2. Gdzie najszybciej rozwija się infrastruktura dla EV?

Samochody elektryczne pojawiły się na rynku motoryzacyjnym stosunkowo niedawno w porównaniu do samochodów spalinowych. Wprowadzenie ich na rynek doprowadziło jednak do jednej z największych rewolucji, gdyż stanowi krok w stronę stopniowego odchodzenia od tradycyjnych paliw. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem auta z silnikiem elektrycznym, sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

Samochody elektryczne to wygoda i oszczędność

Obecnie samochody elektryczne są lepiej przystosowane do pokonywania dłuższych tras niż jeszcze dekadę temu. Dzięki temu konstruktorzy rozwiązali jeden z problemów, który utrudniał korzystanie z elektryków na co dzień. Zwiększony zasięg na jednym ładowaniu sprawił, że samochód z napędem elektrycznym nie wyładowuje się nagle pomiędzy kolejnymi stacjami ładowania. Tym samym kierowca bez stresu może używać elektryka nie tylko podczas krótkiego przejazdu do pracy, ale i podczas dłuższych, wakacyjnych wyjazdów. Dodatkowo silniki są przystosowane do szybkiego ładowania, co sprawia, że zaledwie 30 minut wystarcza, by pokonać kolejną długą trasę.

Jazda samochodem elektrycznym to także możliwość korzystania z dodatkowych przywilejów na drogach. Każdego roku rośnie liczba miast, które pozwalają kierowcom elektryków jeździć buspasami lub parkować w centrach miast objętych strefą czystego transportu. Proekologiczna polityka miejska i krajowa zakłada dalszy rozwój przywilejów tego typu.

Gdzie najszybciej rozwija się infrastruktura dla EV?

Ważną kwestią dla właścicieli elektryków jest infrastruktura ładowania, gdyż jest ona niezbędna do korzystania z pojazdów elektrycznych. Kierowcy po przejechaniu określonego dystansu muszą naładować akumulator w aucie, by móc pojechać dalej. Rozwój infrastruktury ładowania w Polsce przyspieszył, a zgodnie z przepisami unijnymi do 2027 roku ładowarki ogólnodostępne mają być zlokalizowane od siebie nie dalej niż o 60 km. Ma to kluczowe znaczenie dla rozwoju elektromobilności, który obecnie rozwija się najszybciej w dużych miastach. Stacje ładowania w Polsce mają jednak pojawić się także przy autostradach i drogach krajowych, również na obszarach słabiej zurbanizowanych.

 

 
 
(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%