Zamknij

Garaż blaszany w sam raz dla Ciebie. O tych rzeczach warto wiedzieć przed zakupem

Artykuł sponsorowany + 12:27, 08.04.2025 Aktualizacja: 12:28, 08.04.2025
Skomentuj

Garaże blaszane – idealne rozwiązanie na różne okazje

Budynek gospodarczy obok domu albo na działce można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wysokiej jakości garaż blaszany będzie inwestycją we własny komfort na długie lata. Sprawdź, od czego zależą ceny blaszaków i jak wygląda stawianie takich konstrukcji od strony prawnej!

  • Blaszane garaże są znacznie tańsze, szybsze do postawienia i łatwiejsze w utrzymaniu od tradycyjnych, murowanych konstrukcji.
  • Blacha ocynkowana zapewnia m.in. gładszą i twardszą powierzchnię oraz zwiększoną odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne.
  • Wybierając garaż blaszany, zwróć szczególną uwagę na typ i grubość materiału, systemy zabezpieczeń oraz dodatkowe usługi i wyposażenie.

Zastosowanie blaszaków jest niezwykle szerokie – obejmuje nie tylko parkowanie samochodów i innych pojazdów, ale też przechowywanie i magazynowanie rozmaitych rzeczy czy urządzenie specjalnego pomieszczenia. Od warsztatu majsterkowicza, przez biuro albo pracownię, aż po salę do ćwiczeń albo rozrywek. Garaże blaszane Superstal są świetnym przykładem na funkcjonalność i uniwersalność.

Konfiguracja garażu metalowego. Rodzaj i wielkość blaszaka, typ dachu, bramy, lokalizacja i inne opcje

„Gotowiec” z katalogu może być doskonałym rozwiązaniem. Jednak garaż tworzony na indywidualne zamówienie w lepszym stopniu wpasuje się w Twoje potrzeby. Możesz zdecydować m.in. o rodzaju i jakości zastosowanych materiałów, zadaszeniu (jedno- lub dwuspadowy, kierunek nachylenia), wymiarach, otwieraniu (w poziomie lub pionie, brama uchylna, jedno- lub dwuskrzydła), dołożeniu okien i dodatkowych drzwi, rynnach, okuciach dachu i narożników czy malowaniu ścian i dodatkowym zabezpieczeniu przed wilgocią.

Ostateczna cena w dużym stopniu zależy od Twojej lokalizacji, bo odległość wpływa na koszty transportu z siedziby producenta. Porównaj poniższe oferty:

Gdzie i jak postawić garaż blaszany? Niektórzy producenci oferują darmowy montaż

Budynek gospodarczy potrzebuje przede wszystkim solidnej, stabilnej podstawy. Stosuje się m.in. kostkę brukową, fundamenty płytowe czy wylewkę z betonu. Podłoże pod blaszakiem powinno być dobrze wypoziomowane i odprowadzające wodę. Niezbędne będzie także kotwiczenie i zapewnienie przepływu powietrza. Kwestie formalne do załatwienia zależą od:

  • powierzchni garażu i działki (zgłoszenie – maks. 2 obiekty wolnostojące do 35 m² na każde 500 m²);
  • wysokości konstrukcji;
  • odległości od granicy działki;
  • lokalnych przepisów budowlanych;

Większe garaże blaszane dwustanowiskowe przekraczają wymiary budynków wymagających zgłoszenia i w takich przypadkach konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Przy składaniu zamówienia warto poprosić doświadczonych sprzedawców o porady w zakresie odpowiedniego przygotowania. Najczęściej zadawane pytania dotyczą kwestii prawnych, urządzania wnętrz oraz konserwacji.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%