Zamknij

Licytacje komornicze w zachodniopomorskim – najnowsze obwieszczenia komornika

08:47, 15.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:53, 15.11.2023

Poszukiwania nieruchomości do zakupu nie muszą wcale ograniczać się do ofert z rynku komercyjnego. Ciekawą alternatywą są z pewnością licytacje komornicze, które dotyczą zarówno budynków mieszkalnych, jak i produkcyjnych, przemysłowych czy usługowych. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa i na czym polega zakup od komornika? Czytaj dalej, a wszystko stanie się jasne!

Licytacja komornicza krok po kroku – oto jak przebiega procedura zakupu od komornika

W pierwszym kroku sprawdź licytacje komornicze w zachodniopomorskim i wybierz spośród dostępnych obwieszczeń takie, które przedstawia interesującą Cię nieruchomość w dogodnej lokalizacji. Następnie:

  • zapoznaj się z treścią księgi wieczystej i umów się z komornikiem na oglądanie danego obiektu, aby zweryfikować stan techniczny i przekonać się, że stanowi on trafną inwestycję,
  • wpłać wymagane wadium – rękojmia jest niezbędna do wzięcia udziału w licytacji i zostanie Ci zwrócona, jeżeli nie uda Ci się wygrać,
  • po oszacowaniu swoich możliwości finansowych ustal graniczną sumę, jaką możesz zaoferować za daną nieruchomość,
  • przedstaw swoją ofertę na licytacji i przekonaj się, czy uda Ci się dokonać przybicia.

Jeśli tak, otrzymasz z sądu pismo wyznaczające termin zapłaty całej kwoty – wpłacone wcześniej wadium zostanie wliczone na jej poczet. Musisz zmieścić się w ustalonym terminie lub złożyć wniosek o przedłużenie terminu płatności.

O czym warto pamiętać, przystępując do licytacji komorniczej?

W pierwszym terminie suma wywoławcza wynosi 3/4 oszacowanej wartości nieruchomości. Oznacza to, że jest niższa niż kwota rynkowa, trzeba jednak podkreślić, że ostateczna cena zależy przede wszystkim od liczby oferentów i składanych przez nich propozycji. Zdarza się tak, że – wskutek braku zainteresowanych – organizowany jest drugi termin licytacji. W nim cena wywoławcza spada do 2/3. Z pewnością jest to rozwiązanie dla osób dysponujących wystarczającą ilością gotówki na zakup nieruchomości, gotowych ponieść też dodatkowe koszty związane z ewentualnym remontem w danym obiekcie.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%