Zamknij

Czym jest i jak działa portfel elektroniczny?

22:56, 29.05.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 22:57, 29.05.2023
Skomentuj materiały partnera materiały partnera

Płatności online i bezgotówkowe cieszą się dużą popularnością w szczególności wśród młodszego pokolenia. Dzieci coraz częściej otrzymują karty płatnicze zamiast kieszonkowego w gotówce, a młodzi dorośli rzadko posługują się banknotami w przypadku większych transakcji. Ułatwia im to nie tylko karta płatnicza, ale i portfel cyfrowy, który umożliwia dokonywanie płatności telefonem. Jak korzystać z portfela elektronicznego?

1. Czym jest portfel elektroniczny?

2. Alternatywa dla gotówki i kart płatniczych

3. Dla kogo odpowiednie są portfele elektroniczne? 

Korzystanie z portfeli elektronicznych to prosty sposób na wykonywanie szybkich płatności online i za zakupy w sklepach stacjonarnych. Dzięki nim można ograniczyć konieczność noszenia portfela na każde zakupy, gdyż płatności można dokonać w prosty sposób za pomocą zbliżenia telefonu do terminala. Dowiedz się więcej na temat działania portfela elektronicznego do płatności zbliżeniowych i online.

Czym jest portfel elektroniczny?

Portfele internetowe, nazywane inaczej e-portfelami, mają identyczne funkcje jak zwykły portfel. Służą do przechowywania pieniędzy i płacenia za zakupy. Dzięki nim można płacić za zakupy w sieci i nie tylko w wygodny sposób, bez szukania kart płatniczych, zabierania na wakacje dużej ilości gotówki czy też wykonywania przelewów bezpośrednio z konta.

Portfel internetowy zwiększa bezpieczeństwo transakcji i ogranicza ryzyko kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Do sfinalizowania transakcji niepotrzebne są dane kary płatniczej lub kod PIN do konta bankowego. Wystarczy podać adres e-mail i hasło do konta, by szybko zapłacić za zakupy. W ten sposób oszczędza się czas i skraca czas potrzebny do przeprowadzenia transakcji.

Więcej przeczytasz na http://finansemobilne.pl/poradniki-mobilne/

Alternatywa dla gotówki i kart płatniczych

Płatności kartą w sieci wymagają podawania wielu danych i są czasochłonne, dlatego użytkownicy często ich unikają. Pojawiają się w nich obawy, że dane karty płatniczej przechwycą nieuprawnione osoby, a następnie dokonają płatności za jej pomocą. W przypadku bankowości internetowej problem stanowi z kolei długi czas logowania do systemu i konieczność uzupełnienia kolejno wszystkich danych do przelewu. Z portfelem elektronicznym można szybko dokonywać płatności w sklepach internetowych i nie tylko bez konieczności podawania danych wrażliwych i przechodzenia przez żmudny proces logowania, potwierdzania przelewu itd.

Korzystanie z cyfrowych portfeli jest możliwe również w przypadku zakupów stacjonarnych. Wystarczy zalogować się do e-portfela na smartfonie z funkcję NFS, a następnie zbliżyć smartfon do terminala. Takie rozwiązanie jest szybkie i wygodne. Można z niego korzystać zarówno w przypadku kas tradycyjnych, jak i samoobsługowych. Zasilenie portfela wybraną kwotą ograniczą również ryzyko, że wyda się więcej niż się planowało.

Dla kogo odpowiednie są portfele elektroniczne?

Portfel elektroniczny to rozwiązanie dla każdego, kto szuka alternatywy dla tradycyjnych płatności gotówkowych i karty płatniczej z banku. Można używać go na co dzień lub okazyjnie, gdy zajdzie taka potrzeba. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnego portfela, e-portfel niweluje problem wymiany polskich złotych na inną walutę. Elektroniczne płatności są automatycznie przewalutowywane, dlatego transakcje odbywają się szybko na korzystnych warunkach. Z portfela internetowego można korzystać w każdym kraju bez obaw, że płatność zostanie odrzucona. Dzięki temu z pomocą portfela wirtualnego można płacić na wakacjach i w czasie wyjazdów biznesowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%