Zamknij

Jak ubezpieczenie na życie może zabezpieczyć Twoją rodzinę na wypadek niespodziewanych sytuacji

12:02, 26.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:52, 26.05.2023
freepik.com freepik.com

Ubezpieczenie na życie to najlepszy sposób na przygotowanie siebie i swoich bliskich na wiele nieprzewidzianych, trudnych sytuacji takich jak śmierć, wypadek czy choroba. Nie wiesz, w czym tak dokładnie może Ci pomóc tego typu polisa? Nie jesteś przekonany, czy jej potrzebujesz? Sprawdź, w jaki sposób ubezpieczenie na życie może pomóc Twojej rodzinie w trudnych momentach.

Ubezpieczenie na życie – w jakich sytuacjach otrzymasz odszkodowanie?

Wbrew temu, z czym kojarzy się jego nazwa, ubezpieczenie na życie wcale nie zapewnia wypłaty odszkodowania jedynie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Zwykle zakres ochrony jest znacznie szerszy i możliwe jest jego dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczenie na życie może wypłacić ubezpieczonemu lub jego bliskim środki w określonej wysokości z tytułu:

·       śmierci ubezpieczonego,

·       poważnej choroby lub urazu,

·       trwałego uszczerbku na zdrowiu,

·       pobytu w szpitalu,

·       choroby lub innych zdarzeń związanych z najbliższą rodziną ubezpieczonego.

Powyższe elementy należą do najczęściej spotykanego zakresu ubezpieczenia na życie, choć jego konkretne warunki zawsze należy uzgodnić z ubezpieczycielem i zweryfikować. Pod adresem https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/ znajdziesz praktyczny kalkulator, który pozwoli Ci wybrać pożądany zakres ochrony i po udzieleniu odpowiedzi na kilka dodatkowych pytań zaprezentuje najlepsze realne oferty renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Bezpośrednio ze strony można od razu przejść do złożenia wniosku lub rozmowy z konsultantem, co niesamowicie ułatwia cały proces!

Ubezpieczenie na życie – zabezpieczenie dla Twojej rodziny, gdy Ciebie zabraknie

Czy często martwisz się, jak poradziłaby sobie Twoja rodzina, gdyby Ciebie nagle zabrakło? To zupełnie naturalne, ale warto wiedzieć, jak można się przygotować na taką ewentualność. Oczywiście bólu po stracie najbliższej osoby nic nie jest w stanie wynagrodzić, ale odpowiednie zabezpieczenie finansowe pomoże zabrać chociaż jeden poważny ciężar z barków członków Twojej rodziny. Ubezpieczenie na życie zapewnia odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Środki mogą się przydać na pokrycie kosztów pogrzebu, ale też po prostu na codzienne wydatki. Polisa na życie jest szczególnie wartościowa, jeśli w rodzinie zarabia tylko jedna osoba. Wybierając takie zabezpieczenie upewnisz się, że Twoi najbliżsi nie zostaną z dnia na dzień bez środków do życia!

Polisa na życie a ochrona kredytu hipotecznego

Sfinansowałeś swój dom lub mieszkanie za pomocą kredytu hipotecznego i pozostało Ci jeszcze wiele lat spłaty? Z całą pewnością warto to uwzględnić w polisie ubezpieczeniowej. Wiele banków wymaga wręcz od klientów zaciągających duże zobowiązania wykupienia ubezpieczenia na życie z ochroną kredytu. W jaki sposób chroni ono Twoją rodzinę? To proste. Po śmierci kredytobiorcy dług nie znika, a przechodzi na jego spadkobierców (czyli w pierwszej kolejności współmałżonka i dzieci). Jeśli masz wspólny kredyt z mężem lub żoną, spłata w całości spadnie na jego lub jej barki po Twojej śmierci. Może to oznaczać zbyt duże obciążenie i w najgorszym wypadku nawet utratę nieruchomości, a w najlepszym – dużo zmartwień i stresu. Jeśli jednak masz polisę, spłatę Twojej części kredytu po Twojej śmierci przejmie bank. Dzięki temu znacznie odciążysz rodzinę i pomożesz jej w utrzymaniu dachu nad głową!

Choroba lub wypadek – dlaczego warto mieć ubezpieczenie?

Nie można również zapominać o znaczeniu ubezpieczenia na życie w sytuacji, w której przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek lub poważnie zachorujesz. Odpowiednia polisa wypłaci odszkodowanie np. za trwały uszczerbek na zdrowiu oraz za każdy dzień pobytu w szpitalu. Możesz do swojej polisy dodać również rekompensatę za utracone dochody. Wówczas jeśli nie będziesz mógł pracować, otrzymasz dodatkowe środki. Wszystko to pozwoli Ci wracać do zdrowia bez stresu i nie martwić się o byt rodziny. Twoi bliscy również zyskają zdecydowanie więcej spokoju. Dzięki dobrej polisie sytuacja finansowa rodziny nie zmieni się nawet w bardzo trudnych sytuacjach, a powrót do normalności będzie znacznie łatwiejszy. Warto o tym pamiętać, szczególnie że choroba jednego z małżonków to często ogromne obciążenie dla drugiego z nich. Środki pozyskane z polisy pomogą zabezpieczyć wszelkie opłaty, a często także pokryć dodatkowe koszty, np. leków, rehabilitacji, prywatnego leczenia czy też codziennej pomocy.

Ubezpieczenie na życie – zadbaj o nie już dziś

Z ubezpieczeniem na życie nieprzewidziane sytuacje często stają się znacznie łatwiejsze do przejścia. Dzięki niemu nie musisz tak bardzo martwić się o przyszłość swojej rodziny. Pamiętaj jednak, że nigdy nie wiesz, kiedy może spotkać Cię coś złego. Dlatego warto wykupić polisę jak najszybciej. Badania potwierdzają, że wiele osób niemających ubezpieczenia na życie po znalezieniu się w trudnej sytuacji bardzo tego żałuje. Nie bądź jedną z tych osób i zadbaj o swoją rodzinę już dziś!

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%