Zamknij

Tydzień w Sopocie: lato w kurorcie w pełni

13:53, 06.07.2023 . Aktualizacja: 13:54, 06.07.2023
Skomentuj

Przed nami kolejny tydzień wakacji w Sopocie. Niemal wszystkie instytucje miejskie oferują odwiedzającym szereg wyjątkowych wydarzeń. Wszystkie kierowane są zarówno do mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Wyścigi konne w Sopocie

Wyścigi konne organizowane w Sopocie to jedyna w swoim rodzaju impreza, której wakacyjny, nadmorski charakter powoduje, że w lipcu na Hipodrom ściągają prawdziwe tłumy. Emocje są ogromne i choć gonitwy trwają bardzo krótko, to każdy widz z uwagą śledzi sytuację na torze. Czasami bowiem wystarczy sekunda, by przesądzić o zwycięstwie tego lub innego wierzchowca.

Sopockie gonitwy mają charakter płaski, co oznacza, że konie mają tu do pokonania ustalony dystans, nie muszą natomiast pokonywać żadnych przeszkód. Oddzielnie odbywają się gonitwy koni pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat dodatkowo w Sopocie rozgrywane są gonitwy kłusaków francuskich w sulkach.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Glasstress Sopot: Odsłonięte rzeczywistości"

Sztuka połączy symbolicznie na okres lata Wenecję, będącą jednym z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie i Sopot, najpiękniejszy nadmorski polski kurort. Wystawie towarzyszy katalog oraz program edukacyjny i promocyjny. Kuratorami wystawy są Eulalia Domanowska – dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki (PL), Adriano Berengo – założyciel Berengo Studio na Murano (IT) i Koen Vanmechelen – belgijski artysta i założyciel LABIOMISTA w Genk (BE).

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie we współpracy z Fundacją Berengo prezentuje dzieła dwudziestu sześciu artystów z całego świata, którzy zaproszeni do Wenecji stworzyli niezwykłe dzieła zarówno w sensie ich urody jak i koncepcji.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępna są >>>TUTAJ<<<.

 

Bunbury. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru

BUNBURY Oscara Wilde'a to jedna wielka detronizacja powagi, anarchiczna zabawa, w której obnażone zostaje nasze przywiązanie do etykietek, porządku i jasno wyznaczonych ról społecznych. W bezczelnie lekki sposób Oscar Wilde zadaje jedno z najpoważniejszych pytań, jakie możemy sobie zadać: kim jestem? I czy mogę być kimś innym, niż jestem? Możesz być kim zechcesz - zdaje się odpowiadać Wilde. Twoja tożsamość jest płynna, a twoje pochodzenie w żaden sposób jej nie determinuje. A przynajmniej niech tak będzie na czas trwania spektaklu.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.
 

Boto Open Air: Maciej Palmowski

Palmowski - artysta przypłynie z miasta Łodzi, gdzie nadal tworzy i komponuje. Jego muzyka jest połączeniem alternatywy, bardzo pozytywnego hip hopu i popu. To sprawia, że słuchając jego utworów, nie sposób usiedzieć w miejscu - głęboki wokal, ciekawe teksty i pozytywny przekaz sprawiają, że ma się ochotę tańczyć pod gwieździstym niebem i zakochać na lato!

Na koncie ma EPkę o tytule Wakacje, która o dowolnej porze roku przenosi słuchacza w krainę polskich wakacji - camping nad jeziorkiem, oglądanie wschodów słońca po imprezie, czy wreszcie letnia miłość, która miała się nigdy nie kończyć!

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Kasia Kowalska Akustycznie

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystek. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną. Autorka wielu przebojów: "Prowadź mnie", "A to co mam", "Wyznanie", "Coś optymistycznego", "Wyrzuć ten gniew", "Spowiedź", "Antidotum", "To co dobre", "Być tak blisko", "Co może przynieść nowy dzień". Obecna na scenie muzycznej już 23 lata.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

BubuBubu

1 0

No, do pełni lata to jeszcze z półtora miesiąca trzeba poczekać ;) 14:38, 06.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%