Zamknij

Tydzień w Sopocie: wyjątkowy koniec maja w kurorcie

14:48, 25.05.2023 . Aktualizacja: 14:48, 25.05.2023
Skomentuj

Przed nami ciepłe i słoneczne ostatnie dni maja. W Sopocie będzie im towarzyszyć masa atrakcji. Wydarzenia będą idealną formą spędzenia wolnego czasu dla turystów i mieszkańców.

Kulinarne Tajemnice Sopotu

Ze sztuką kulinarną jest trochę jak z piłką nożną. W Polsce znają się na niej wszyscy, choć niewielu naprawdę potrafi grać. Bo umiejętność kopnięcia piłki to jeszcze nie mistrzostwo świata. Podobnie, gdy przygotowujemy potrawy, widzimy tylko skrawek kulinarnej rzeczywistości, którą okrywa tajemnica. Zatem oczywistym jest, że w naszym cyklu Tajemnice Sopotu pojawić się musi specjalista od kulinariów, współautor książki Gastrobanda i K5 Domowa gastrobanda oraz szef Akademii Kulinarnej K5 - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<

 

Alternatywna rzeczywistość. Odkryj w Sopocie fascynujący świat rzeźb Tony'ego Cragga

Państwowa Galeria Sztuki (PGS) w Sopocie ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę jednego z najważniejszych współczesnych artystów rzeźbiarzy - Tony'ego Cragga. Ta wyjątkowa ekspozycja nosi tytuł "Alternatywna rzeczywistość" i będzie dostępna dla odwiedzających od 28 maja do 15 października 2023 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 maja, o godz. 18.00. 

[ZT]17326[/ZT]

 

Koncert orkiestry promenadowej z Norwegii

Hillestad to mała wioska koło miasta Holmestrand, 70 km na południe od Oslo. Historia zespołu rozpoczęła się w 1998 roku w dniu święta narodowego Norwegii 17 maja. Dzień ten świętuje się, spacerując w paradzie razem z dziećmi, śpiewając i bawiąc się. Dla uświetnienia obchodów tego święta ośmiu muzyków zainicjowało stworzenie orkiestry marszowej. I tak w 1998 roku powstała Hillestad Promenade Orchestra. Dzisiaj Hillestad Promenade Orkester liczy 29 członków.Hillestad Promenade Orkester, podobnie jak większość innych zespołów dętych w Norwegii, działa na zasadzie wolontariatu. Dla członków zespołu muzyka jest ich hobby. Hobby bardzo dla zespołu znaczącym. Hillestad Promenade Orkester jest otwarta dla członków w każdym wieku.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Stand-up: Puzyr. Szostek. Fajfer. Testy nowych programów

Filip Puzyr, Adrian Szostek oraz Ewa Fajfer zapraszają Was na testowanie żartów w Teatrze Boto! Na scenie usłyszycie nowe żarty, nowe historie, które w późniejszym czasie mogą zostać wykorzystane w pełnych programach komediowych. Mogą pojawić się także takie żarty, które nigdy nie wyjdą poza ściany Teatru, lub będą ewaluować przemieniając się z gąsienicy w motyla. Bądźcie z nami podczas tego szalenie ciekawego procesu tworzenia się komedii!

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Jak przełożyć Sopot? Janusz Mosakowski

Podczas spotkania dr Janusz Mosakowski opowie o swoich dotychczasowych doświadczeniach związanych z tłumaczeniem niemieckojęzycznych tekstów poświęconych miastu Sopot i przedstawi kilka sylwetek literatów sopockich. Wraz z prowadzącą spotkanie dr Magdaleną Sachą spróbuje nakreślić kształt i rozmiar translatorsko-literackiej atrakcyjności miasta oraz zaprezentować gościom wyzwania i nadzieje związane z pracą tłumacza-regionalisty.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Sopockie Spotkania Kobiet: Sukces artystyczny - ciężka praca czy zbieg okoliczności?

Przed nami kolejne Sopockie Spotkania Kobiet, czyli rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Tym razem 30 maja, wyjątkowo o godz. 17.00, gościniami Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydentki Sopotu, pomysłodawczyni SSK, będą kobiety sztuki: Katarzyna Konieczka i Mila Jankowska.

[ZT]17247[/ZT]

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%