Zamknij

Tydzień w Sopocie: wyjątkowe wydarzenia w kurorcie

15:57, 16.02.2023 . Aktualizacja: 15:57, 16.02.2023
Skomentuj

Przed nami kolejne dni lutego. Wraz z napływem pierwszych oznak wiosny, w Sopocie przybywa także wydarzeń, które umilą nam oczekiwanie na prawdziwą wiosnę i lato.

Wystawa „Architekt Heinrich Dunkel"

Nie od dziś wiadomo, że Sopot słynie z pięknej architektury. Jedną z osób, którym zawdzięczamy to, że nasze miasto ma swój niepowtarzalny urok, jest Heinrich Dunkel. To właśnie jego sylwetkę przybliża wystawa, którą od 9 lutego możemy oglądać w Muzeum Sopotu.

Swoją karierę w mieście rozpoczął przy prestiżowym projekcie Zakładu Kąpielowego w 1902 r., nie związał jednak swojej przyszłości z pracą urzędnika, a postawił na zlecenia od indywidualnych klientów. Jego projekty wyróżniają się ciekawymi formami: od stylu Landhaus poprzez historyzm do form modernistycznych. Dużą wagę przykładał do detalu i ukształtowaniu wnętrza. Dla zleceniodawców projektował wyrafinowaną stolarkę klatek schodowych, okien, drzwi i boazerii, a także nawiązujące do nich meble - informuje Muzeum Sopotu.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<

 

Boto Dance: GTA

Wskakuj w bluzę jak Ballas, podkoszulek jak Los Santos Vagos lub co tylko chcesz i wpadaj do BOTO!Na scenie, na piętrze czekać będą stoliki dla tych którzy wolą trochę ciszej, a na dole parkiet. My już się szykujemy i nie możemy się już doczekać! - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Sopot uczci 101. rocznicę urodzin Władysława Bartoszewskiego

Na niedzielną uroczystość zapraszają Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Piotr Bagiński, przewodniczący Rady Miasta oraz Stowarzyszenie Warto Być Przyzwoitym – inicjator i fundator sopockiego pomnika. Współorganizatorem wydarzenia jest: Komitet Obrony Demokracji.

Dobrze znany mieszkańcom Sopotu pomnik prof. Władysława Bartoszewskiego, autorstwa Jacka Kicińskiego stanął przy dworcu kolejowym w Sopocie w lipcu 2020 r. Wcześniej, w roku 2007 Rada Miasta nadała Władysławowi Bartoszewskiemu tytuł honorowego obywatela Sopotu.

[ZT]16160[/ZT]

 

Teatr przy Stole: R. Rueff, Gruba ryba

Teatr Przy Stole jest projektem, który od lat gromadzi miłośników teatru. Odczytywane przy stole sztuki bawiły i wzruszały teatralną widownię. W nowym sezonie widowisko zmienia swoje miejsce i przenosi się do Sopoteki największej filii Biblioteki Sopockiej. Projekt tworzony jest we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Koordynatorką comiesięcznych spotkań i prelegentką jest teatrolog i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzata Jarmułowicz. Opiekę reżyserską nad projektem od lat sprawuje Krzysztof Gordon, a do czytania sztuk zapraszani są aktorzy Teatru Wybrzeże.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

V Dyktando Sopockie i Grzegorz Kasdepke

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy do Sopoteki na V Dyktando Sopockie oraz na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepkem. Po pandemicznej przerwie, 21 lutego 2023 roku ponownie spotkamy się, aby wspólnie obchodzić święto polszczyzny.

 

Na Dyktando Sopockie obowiązują zapisy prowadzone pod adresem: sopoteka@mbp.sopot.pl. W treści maila prosimy podać: imię, nazwisko, numer telefonu do kontaktu - informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Chcesz zapoznać się ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%