Zamknij

Tydzień w Sopocie: kolejne dni z festiwalami, sportem i muzyką w plenerze

17.27, 18.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami ostatnie 14 dni wakacji. W Sopocie upłyną pod hasłem znanych wydarzeń, również znanych w kurorcie festiwali.

 

Festiwal Literacki Sopot 2022

18 sierpnia rozpoczęła się kolejna odsłona festiwalu Literacki Sopot. 74 gości i gościń, w tym 13 twórców i twórczyń z Irlandii, 27 spotkań autorskich, 45 wystawców na Targach Książki, 12 przestrzeni festiwalowych, 9 debat, 9 warsztatów i spotkań dla dzieci, 3 projekcje filmowe, 1 instalacja artystyczna, 1 warsztat z przekładu, 1 słuchowisko, 1 dyżur tłumaczy i tłumaczek, 1 premierowe wydarzenie teatralne, 1 gra miejska. Tak prezentuje się program trwającego 4 dni wydarzenia.

[ZT]14159[/ZT]

 

Boto open air: Shota Adamashvili

W ramach swojej europejskiej trasy koncertowej, odwiedzi nas bardzo utalentowany, gruziński muzyk. - Shota Adamashvili. W środę 18.08 możecie go posłuchać w naszym BOTO ogródku.

Shota Adamashvili to piosenkarz, wykonawca muzyki country/folk i autor tekstów z Gruzji. Urodzony i wychowany w małym miasteczku Bolnisi, zaczął grać na ulicach Tbilisi i po raz pierwszy wystąpił publicznie w Georgia's Got Talent w 2011 roku, a następnie w The Voice w 2013 roku. Pomimo tego, że nie wygrał programu, zdobył dużą popularność. Od tego czasu zagrał niezliczoną liczbę koncertów.

W 2017 roku wraz ze swoim byłym zespołem Windshield zdobył nominację do tytułu Piosenki Roku i Zespołu Roku na Caucasus Music Awards Phoenix.

Windshield otworzył koncert dla Beth Hart, która wystąpiła na Tbilisi Open Air w Gruzji i Visagino Country na Litwie. Latem 2021 Shota zagrał bardzo udaną trasę koncertową Baltic Tour. Później wystąpił online na Texas Sounds International Country Music Awards 2021 i zdobył dwie nominacje: Wirtualna Wschodząca Gwiazda Roku i Wybór Producenta.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: czwartek 18 sierpnia, 20:00
Bilety: 25 zł

 

Piano w naturze na Łysej Górze

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie "Piano w naturze na Łysej Górze", które odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w Sopocie o godz. 17.00. Wyjątkowym gościem wydarzenia będzie utalentowany skrzypek z Ukrainy Swiatoslaw Kondrativ.

Będziemy mogli posłuchać muzyki płynącej łagodnie, spokojnie i harmonijnie. A to wszystko w pięknym miejscu na Łysej Górze w Sopocie (prosimy o zabranie ze sobą koca, karimaty lub poduszki do siedzenia). Muzyka Piano w naturze jest komunikacją, która otwiera ludzkie serca i pozwala zajrzeć do swojego wnętrza, daje ulgę, ukojenie i radość.

Specjalnym gościem wydarzenia PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE będzie utalentowany artysta z Ukrainy Swiatoslaw Kondrativ, słynny ukraiński skrzypek i kompozytor. Artysta od niedawna mieszka w Gdańsku, absolwent Lwowskiej Akademii Muzycznej, grający w stylach jazzu, popu, klasyki. W ciągu ostatnich 5 lat artysta dał ponad 200 koncertów w najbardziej prestiżowych salach Ukrainy. Jego projekt #WorldEyes of_the_Violinist zasłynął na świecie dzięki niesamowitym filmom, które skrzypek nagrywał przy własnych kompozycjach w najpiękniejszych miejscach świata - wydmach Sahary, fiordach Norwegii, Wyspach Atlantyckich, Wenecji, Barcelonie, Paryżu...

Podczas wydarzenia PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE zagrają pianiści: Jan Szczurek, Dominik Kisiel, Tomasz Szwelnik.

Jan Szczurek - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku kompozycja i aranżacja, pisze głównie autorską muzykę i aranżuje na różne składy instrumentalne (od kameralnych składów jazzowych po szeroką sekcję dętą), ale zawsze najbliższym instrumentem był dla niego fortepian, na którym gra od 7 roku życia. Jan zagra autorskie interpretacje oraz aranżacje klasyki polskiej piosenki oraz muzyki filmowej.

Dominik Kisiel - pianista, improwizator, kompozytor, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu i poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy i połączenie z wszechświatem. Laureat wielu konkursów solo i w kwartecie, na koncie ma dwie autorskie płyty w kwartecie, oraz improwizowany album solo piano - 'STOP'.

Tomasz Szwelnik - kompozytor, innowator, wizjoner, twórca wydarzeń artystycznych takich jak Piano w naturze, festiwal 3CITY PIANO DAYS, Piano na molo. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją Sprawni Inaczej. Droga artysty prowadziła przez poznawanie muzyki klasycznej, jazzowej, improwizowanej, eksperymentalnej, a dzisiaj komponuję i gra własne utwory. Dla Tomasza każdy koncert jest medytacją, dotarciem do ludzkiego wnętrza, ukojeniem i uzdrowieniem dla ciała i duszy. Zatem każdy dźwięk, który powstaje może nas przenieść w inny wymiar czasoprzestrzeni, czy medytacji, do głębszego kontaktu ze sobą.

Wydarzenie PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE jest współorganizowane i wspierane przez Fundację Źródło Tworzenia, Urząd Miasto Sopot, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, restaurację KLAKIER, Osiedle Przylesie oraz Morze Aniołów.

Gdzie: Łysa Góra w Sopocie, Zbigniewa Herberta 9
Kiedy: sobota 20 sierpnia, 17:00

 

Wyścig pływacki dookoła mola im. Jacka Starościaka

Sopocki MOSiR zaprasza na wyścig pływacki dookoła molo 2022 imienia Jacka Starościaka, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2022 o godz. 12.00. Miłośnicy morskich zmagań podejmą rywalizację na dystansie 1200 metrów.

Przypomnijmy, że w ponad 20-letniej historii imprezy organizowanej przez sopocki MOSiR, na starcie stawali m.in. Mistrzowie Świata Przemysław Stańczyk i Mateusz Sawrymowicz, olimpijczyk Filip Zaborowski, brązowa medalistka MŚ Juniorów Karolina Urbańska. Wielką postacią była również Teresa Zarzeczańska-Różańska, która jako pierwsza Polka przepłynęła Kanał la Manche.

Najmłodsi uczestnicy mieli 9 lat, zaś najstarszym był Lucjan Przado z Warszawy, który w momencie startu miał... 88 lat !!!

Zapisać się można przez elektronicznie na stronie www.mosir.sopot.pl i na elektronicznezapisy.pl a także w dniu zawodów od godz. 9.00. - 11.15. na plaży/wejście na plażę nr 23/", gdzie znajdować się będzie biuro zawodów.

Start wyznaczono w samo południe a nad bezpieczeństwem uczestników tradycyjnie będzie czuwać Sopockie WOPR.

Gdzie: Molo w Sopocie Sopot, pl. Zdrojowy 2
Kiedy: sobota 20 sierpnia, 12:00

 

Stand-up Elżbietańska w plenerze

Elżbietańska w plenerze powraca! Znowu zobaczymy się na żywo w Sopocie!

Gospodarzami - jak zawsze - będą Abelard Giza i Kacper Ruciński. To oni właśnie poprowadzą wieczór, w czasie którego na scenie swoje najlepsze kawałki zaprezentują doskonali komicy:

Adam Van Bendler

Piotrek Szumowski

Mieszko Minkiewicz

Janusz Pietruszka

Cezary Sikora

Gdzie: Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku Sopot, Zamkowa Góra 3
Kiedy: niedziela 21 sierpnia, 20:00
Bilety: 70-130 zł

Chcesz poznać wszystkie wydarzenia odbywające się w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%