Zamknij

Tydzień w Sopocie: imprezy sylwestrowe i dobre wejście w Nowy Rok

14:20, 30.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami ostatnie dni 2021 roku i pierwsze 2022. W Sopocie wiąże się to z możliwością skorzystania z oferty imprezowej wielu restauracji i hoteli. Warto wybrać się również do Miasteczka Noworocznego.

[ZT]1164[/ZT]

Sylwester w Sopocie

Mieszkańcy i turyści witający w Sopocie Nowy Rok mogą udać się do restauracji lub hotelu. Patrząc na poprzednie lata, nie zabraknie też osób, które spędzą ostatnią noc w roku pod gołym niebem. Lokale znajdujące się w kurorcie co roku zaskakują podniebienie nietypowymi smakami i porywają w rytm muzyki. Na kilka godzin pozwalają zanurzyć się w niecodziennej rzeczywistości wykreowanej zgodnie z określonym tematem zabawy.

Miasteczko Noworoczne w Sopocie

Świąteczne Miasteczko Noworoczne na skwerze Kuracyjnym działa od 25 grudnia. Na odwiedzających czeka wenecka karuzela, stoiska gastronomiczne oraz altany. Z atrakcji można skorzystać do 9 stycznia. W godzinach popołudniowo-wieczornych spacerowicze będą mogli zakupić tam pamiątkowy kubek do grzańca oraz skorzystać ze świątecznej gastronomii. Nie zabraknie muzyki oraz okazji do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle świątecznie oświetlonej fontanny lub sopockiej świątecznej ramki. Maluchy mają do dyspozycji: lodowisko, karuzele oraz animacje sylwestrowe.

Program artystyczny Sopockiego Miasteczka Noworocznego:

31 grudnia, piątek

  • godz. 13.00-15.30 – Familijny Sylwester dla dzieci z Mosaic: pokazy cyrkowe, akrobacje na drabinie, animacje taneczne, zabawy ruchowe, Mirror Man oraz szczudlarze
  • godz. 16.00-22.00 – Sopocki chill – DJ Pete Grace, śpiew Agnieszka Rassalska

1 stycznia, sobota

  • godz. 16.00-21.00 – Sopocki chill – DJ Czarna

2 stycznia, niedziela

  • godz. 14.00-16.00 – Animacje dla dzieci z Mosaic: Happy clowns – duet szalonych komików
  • godz. 16.00-21.00 – Sopocki chill – DJ MNOW

6-9 stycznia, czwartek-niedziela

  • godz. 14.00-16.00 – Animacje dla dzieci z Mosaic: Happy clowns- 6.01 Animacje i pokazy szczudlarzy, pokazy cyrkowe, zabawy ruchowe- 8.01 Zimowe zabawy i gry ruchowe- 9.01 Zimowe zabawy i gry ruchowe
  • godz. 16.00-21.00 – Sopocki chill – DJ Czarna / DJ MNOW

14. Noworoczny mecz rugby

Barbarians Polska, Ogniwo Sopot i Pomorski Okręgowy Związek Rugby zapraszają na 14. Noworoczny mecz rugby. Sympatycy jajowatej piłki spotykają się na Stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie. To fajna zabawa dla wszystkich bez względu na wiek i płeć. Tradycyjnie drużyny zostaną podzielone na zawodników urodzonych w latach parzystych i nieparzystych. Dowiemy się również, do kogo należeć będzie pierwsze przyłożenie w 2022 roku. Wydarzenie rozpocznie się 1 stycznia o 13:00.

Dla wszystkich kibiców 14. Noworoczny mecz rugby przygotowane będzie profesjonalne stanowisko gastronomiczne oferujące m.in. zupy (gulaszowa, żurek), żeberka BBQ, nachosy, szarlotkę na ciepło z bitą śmietaną, herbatę zimową, kawę, gorącą czekoladę, a także zimne napoje.

[ZT]11534[/ZT]

Nowy Rok z Sopockim Klubem Morsów

2 stycznia, Sopocki Klub Morsów przywita nowy rok, a także zorganizuje pierwsze "pasowanie na morsa". Wspólne wejście do wody odbędzie się o godz. 11.45 przy wejściu na plażę nr 23 w Sopocie. Przyjść może każdy. Mile widziane są także osoby, które gościnnie chciałby się włączyć w akcję klubu.

Z Mapą do Lasu Sopot

Zapraszamy na spotkania rekreacyjno - treningowe organizowane przez zawodników klubu orientacji sportowej UKS "Azymut 45" Gdynia - tym razem startujemy z parkingu w Sopocie przy Operze Leśnej. Nasze spotkania mają na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych mapach i za każdym razem innych, wcześniej nieznanych atrakcyjnych trasach.

 

Na każdym spotkaniu są przygotowane do wyboru różne, w zależności od stopnia zaawansowania, trasy. Spacerujemy - truchtamy - biegamy - czy ścigamy się - z samym sobą, z pozostałymi uczestnikami? - każda forma jest dopuszczalna, każdy decyduje sam.

 

To Ty wybierasz sposób w jaki chcesz spędzić ten czas! Nadal masz obawy, że to nie dla Ciebie? Niepotrzebnie! Na starcie czekają osoby zajmujące się orientacją sportową od wielu lat, które z chęcią wytłumaczą Ci jak zacząć! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Wydarzenie rozpocznie się 2 stycznia o 10:30. Koszt udziały wynosi od 10 do 15 złotych.

Electriq Sortie w Teatrze BOTO

Nowopowstały trójmiejski zespół grający muzykę z pogranicza elektroniki z dodatkiem rockowego pieprzu. Inspiracji szuka w latach 80 i 90, miesza brzmienia dyskotekowe z art rockiem i muzyką progresywną. Swoją twórczość opiera o rozbudowane linie melodyczne, zwroty akcji i ciekawe teksty.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się 4 stycznia w Teatrze BOTO. Start o 20:00.

Uniwersytet Brahma Kumaris: Horoskop wartości na 2022

Biblioteka Sopocka zaprasza na spotkanie ruchu Brahma Kumaris – jednej z największych na świecie organizacji duchowych prowadzonych przez kobiety, co do dziś pozostaje jej wyróżnikiem na tle innych przedsięwzięć tego typu. Rozpoczęta w latach 30. XX wieku inicjatywa obecnie działa w ponad 110 krajach i wspiera idee równości, świadomości spokoju oraz indywidualnej godności każdego człowieka.

Wydarzenie będzie dotyczyło tak zwanego „Horoskopu Wartości” – narzędzia mającego za zadanie wspomaganie wewnętrznego wzmocnienia, a co za tym idzie – przezwyciężania codziennych przeciwności.

Spotkanie odbędzie się w Sopotece, przy ul. Kościuszki 14. Start 4 stycznia o godzinie 17:30.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%