Zamknij

Tydzień w Sopocie: atrakcje dla dzieci i festiwal filmowy

12:33, 02.06.2022 | .
Skomentuj Fot. materiały prasowe Sopot Film Festival / Aqua Sopot
REKLAMA

Kolejny tydzień w Sopocie to kontynuacja obchodów Dnia Dziecka. Najmłodszych czekają liczne atrakcje – warsztaty, występy, konkursy i animacje. Nieco starsi będą mogli wybrać się na koncerty lub skorzystać z oferty festiwalu filmowego. Sprawdźcie, co warto robić w najbliższych dniach. 

Wieczór płytowy: 3 płyty & wino

Kiedy: piątek 3 czerwca, 18:00
Gdzie: Teatr BOTO, Bohaterów Monte Cassino 54B
Wstęp: 30 zł

Już w najbliższy piątek odbędzie się wieczór płytowy, podczas którego zostaną zaprezentowane najciekawsze albumy artystów trójmiejskich wydanych w 2021 roku. W programie wywiady oraz koncerty zaproszonych muzyków.

3 PŁYTY & WINO to wydarzenie cykliczne, którego celem jest prezentacja artystów muzycznej sceny Trójmiasta i przedstawienie szerszej publiczności lokalnych aktualności wydawniczych.

Stowarzyszenie Trójmiejska Encyklopedia Muzyczna przesłuchuje rocznie około 250 albumów lokalnej sceny, wybiera z tej grupy 50 albumów, które biorą udział w corocznym rankingu – ALBUMY ROKU. Najciekawsze płyty z pierwszej dziesiątki tego zestawienia, zaproszone zostają na wieczór płytowy 3PŁYT&WINO! To doskonała okazja do wspólnych spotkań w miłej atmosferze i rozmów o muzyce przy lampce dobrego wina.

Festyn wodny – Dzień Dziecka w Sopocie

Kiedy: sobota 4 czerwca, 11:00-16:00
Gdzie: Sopockie Błonia, Bitwy pod Płowcami, 81-731 Sopot
Wstęp: wolny

Z okazji Dnia Dziecka miejska Spółka AQUA-Sopot po raz kolejny organizuje wspólną imprezę dla najmłodszych sopocian. Festyn Wodny to miejskie wydarzenie plenerowe, które oprócz dobrej zabawy, ma na celu zwrócenie uwagi na doskonałą jakość sopockiej kranówki i walory uzdrowiskowe Sopotu. Miejscem festynu nieprzypadkowo są Sopockie Błonia, które mają sprzyjać piknikowej atmosferze i rodzinnemu relaksowi.

Wśród atrakcji m.in. warsztaty i animacje dla dzieci, zabawy teatralne i konkursy, występy na scenie, muzyka, dmuchańce, pojazdy służb miejskich (m.in. straży miejskiej, straży pożarnej, policji). A także zajęcia sportowe (turniej piłki nożnej), strefa gastronomiczna wraz ze strefą relaksu, sopoccy pszczelarze.

W tym roku wydarzenie skierowane będzie również do najmłodszych gości z Ukrainy. W jego organizację włącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Koncert uśmiech za uśmiech

Kiedy: sobota 4 czerwca, 16:00
Gdzie: Muszla koncertowa na ul. Bohaterów Monte Cassino, Plac Zdrojowy 2
Wstęp: wolny

Organizatorzy zapraszają na charytatywny koncert z okazji Dnia Dziecka. Odbędzie się on 4 czerwca o godzinie 16:00, w muszli koncertowej. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla dzieci. Organizatorami są radni z Młodzieżowych Rad Miast Sopotu i Gdańska.

– Młodzi dla młodych. Chcemy wesprzeć i pokazać nasze uśmiechy innym. Dlatego na naszej scenie wystąpią: dzieci, młodzież i duzi dorośli. Muzyka, dobra energia i pomoc to właśnie trzy rzeczy, którymi się kierujemy, chcesz dołączyć? Serdecznie zapraszamy 4 czerwca – zachęcają organizatorzy. 

Początek filmowego lata z sopockim festiwalem filmowym

Kiedy: 4-12.06.2022
Gdzie: Opera Leśna w Sopocie
Wstęp: ceny biletów na pokazy filmowe 16 zł, karety na pokazy: 5 filmów – 65 zł; wszystkie pokazy 150 zł, bilety na Koncert Muzyki Filmowej: 59-129 zł

Międzynarodowy konkurs filmowy, kino skandynawskie, najlepsze kino autorskie sezonu pokazy plenerowe z morzem w tle, filmowe śniadania z niemym kinem, młode kino ukraińskie oraz filmowe spacery szlakiem planów filmowych i autorski koncert muzyki filmowej w Operze Leśnej. W dniach 4-12 czerwca, w Sopocie wystartuje 22. edycja międzynarodowego festiwalu filmowego.

Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w całym mieście. W sopockim Multikine, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Teatrze Boto, w sopockich klubach i klubogaleriach, w Operze Leśnej oraz przestrzeniach plenerowych Sopotu. W międzynarodowym konkursie filmów fabularnych oraz w sekcji Spectrum, widzowie festiwalu obejrzą przedpremierowe filmy z całego świata, wyselekcjonowane spośród ponad 3 tys. zgłoszeń. W programie pojawią się produkcje nagradzane i prezentowane na prestiżowych światowych festiwalach: Cannes, Berlinale, Wenecja, Sundance i Toronto.

Jednym z ważniejszych punktów programu festiwalu jest autorski koncert muzyki filmowej, gdzie kilkudziesięciu muzyków wystąpi na scenie Opery Leśnej, aby wykonać premierowy repertuar przygotowany specjalnie na sopocki festiwal. Muzykę w nowych, przygotowanych specjalnie na sopocki festiwal aranżach wykona Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Rafała Janiaka oraz goście specjalni: Paulina Przybysz, oraz Justyna Święs, znana z duetu The Dumplings.

W tym roku koncert odbędzie się pod hasłem przewodnim „La Dolce Vita?” a w programie pojawią się kompozycje z filmów zrealizowanych na południu Europy – głównie we Włoszech. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie to połączenie muzyki symfonicznej z elektronicznymi aranżami i remiksami klasycznych utworów. Całości będzie towarzyszyć oryginalna oprawa wizualna na ekranach na scenie oraz w przestrzeni Opery Leśnej.

Warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

Kiedy: sobota 4.06.2022, 12:00
Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2
Wstęp: wolny

Warsztaty odbędą się w holu Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w przestrzeni wystawy „Góry – Morze, Morze – Góry”. Prezentowane prace staną się punktem wyjścia, źródłem inspiracji do naszych malarskich poszukiwań. Pod okiem Marty Zwarycz, artystki specjalizującej się w malarstwie petrykiwskim, uczestnicy wykonają swoje własne dzieła sztuki. 

Warsztaty będą poprowadzone w języku polskim i ukraińskim.

Prowadzenie: Marta Zwarycz

– Jestem zawodową artystką od 15 lat. Większość moich obrazów opiera się na sztucę ludowej. Preferuję malarstwo petrykiwskie (uznane przez UNESCO w 2013 roku jako Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe). Łącze go w sposób tradycyjny i ze sztuką współczesną. Uważam, że sztuka ludowa nie powinna zanikać, lecz nabywać ciekawych interpretacyj we współczesnym świecie. Jest ona bogactwem kolorów, ornamentów, które pozwalają na niesamowitą możliwość tworzenia arcydzieła. Integruję społeczeństwo w kulturę bliskich sąsiadów za pomocą warsztatów sztuki Petrykowskiej. Zagłębiam uczestników w świat magii tradycji, zasad malowania oraz ciekawych nietypowych technik tego malarstwa  – przekonuje Marta Zwarycz. 

Piknik Rodzinny – Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie

Kiedy: niedziela 5.06.2022, 11:00
Gdzie: Stadion Leśny, Generała Józefa Wybickiego 48
Wstęp: wolny

Nadchodzi kolejna odsłona Pikniku Rodzinnego na Stadionie Leśnym w Sopocie. Tradycyjnie na uczestników czekać będzie wiele atrakcji podzielonych na strefy tematyczne:

1. Sportowo-rekreacyjna:

 • Wielka trampolina
 • Tor przeszkód
 • Wielka dmuchana zjeżdżalnia
 • Pokazy samoobrony i judo
 • Tyczka dla każdego (nauka skoku o tyczce)
 • Miasteczko lekkoatletyczne
 • Malowanie twarzy
 • Boiska do siatkówki i badmintona
 • Boiska do koszykówki
 • Strefa parkour

2. Gastronomiczna:

 • Food trucki
 • Ognisko, na którym każdy może upiec swoją kiełbaskę
 • Grill do dyspozycji uczestników

3. Scenę

 • Występy wokalne
 • Występy taneczne

Chcesz zapoznać się z pełnym kalendarzem wydarzeń w Sopocie? Sprawdź zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%