Zamknij

Była ikoną bigbitu i gwiazdą Opery Leśnej w Sopocie! Pamiętacie Karin Stanek? [WIDEO]

10:50, 23.10.2022 .

Kiedyś znali ją wszyscy! Była polską piosenkarką, wokalistką zespołu Czerwono-Czarni, cenioną za energię i wyrazistość sceniczną. Była jednym z symboli bigbitu i na stałe wpisała się w historię zarówno trójmiejskiej, jak i ogólnopolskiej muzyki - Karin Stanek.

Przeszło 11 lat od śmierci artystki, wspomnienie o niej przywołał Stefan Papierowski, udostępniając w serwisie Youtube materiał poświęcony piosenkarce wyprodukowany przez TVP1. Korzystając z okazji, raz jeszcze przypomnimy sobie hity ubiegłego stulecia, takie jak "Czekoladowy krem" i posłuchajmy wywiadu z artystką z Opery Leśnej w Sopocie z 1991 roku.

Kim była Karin Stanek?

Karin Stanek została uznana za jedną z „50 najlepszych polskich wokalistek” według czasopisma Machina. W latach 60. należała do najpopularniejszych polskich piosenkarek, lansując takie przeboje jak „Malowana lala”, „Chłopiec z gitarą”, „Jedziemy autostopem”, „Jimmy Joe” czy „Wala twist”. W latach 70. wyemigrowała z Polski do Niemiec, gdzie wydawała niemiecko- i anglojęzyczne nagrania. W latach 90. wznowiła występy w Polsce wciąż ciesząc się dużą popularnością, choć do końca życia mieszkała na stałe w Niemczech, gdzie zmarła na skutek komplikacji chorobowych w 2011 roku.

(Źródło: Wikipedia)

[ZT]14748[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%