Z lewej strony: policjant w miejscu interwencji. W tle radiowóz zaparkowany przy ul. Goyki w Sopocie. Fot. esopot.pl
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
We wtorek przed godz. 12.30 policja interweniowała w Parku przy ul. Goyki w Sopocie po zgłoszeniu dotyczącym przedmiotu przypominającego niewybuch. Znalezisko odsłonięto podczas prowadzonych wykopów. Na miejscu pracował policyjny pirotechnik, który po sprawdzeniu przedmiotu potwierdził, że nie stanowi on zagrożenia.
Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 12.30 w Parku przy ul. Goyki w Sopocie. Podczas prowadzonych tam prac ziemnych odsłonięto przedmiot, który swoim wyglądem mógł przypominać niewybuch.
Ze względu na potencjalne zagrożenie na miejsce skierowano funkcjonariuszy policji. Ich zadaniem było zabezpieczenie terenu oraz sprawdzenie, czym dokładnie jest odnaleziony przedmiot.
Jak wynika z informacji przekazanych przez sopocką policję, przy ul. Goyki pracował policyjny pirotechnik sierż. szt. Patryk Grycuk. Po przeprowadzeniu czynności ustalono, że przedmiot nie jest niebezpieczny. Znalezisko zostało zidentyfikowane jako kawałek złomu. Tym samym alarm okazał się fałszywy, choć — jak podkreślają służby — zgłoszenie było jak najbardziej uzasadnione.
Policjanci uczulają, by w przypadku odnalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy nie dotykać ich, nie przenosić i nie próbować samodzielnie sprawdzać, czym są. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddalenie się od miejsca znaleziska i natychmiastowe powiadomienie służb. To szczególnie ważne, ponieważ w Sopocie policja już wielokrotnie interweniowała w związku z podobnymi zgłoszeniami. Wśród odnajdywanych przedmiotów były nie tylko niegroźne elementy złomu, ale także autentyczne pociski moździerzowe.
Choć tym razem przedmiot znaleziony w Parku przy ul. Goyki nie stanowił zagrożenia, procedury zadziałały prawidłowo. Każde takie zgłoszenie wymaga sprawdzenia przez odpowiednio przeszkolone osoby.
Służby przypominają, że przedmioty zalegające w ziemi mogą być skorodowane, zabrudzone i trudne do rozpoznania. Nawet jeśli z pozoru wyglądają niegroźnie, nie należy podejmować żadnych działań na własną rękę.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::news{"type":"see-also","item":"43331"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jak internauci widzą przyszłość Małego Monciaka?
Zdecydowanie zieleń dla wytchnienia i bajkowe miejsca z tłem do robienia pamiątkowych zdjęć dla dorosłych i dzieci. Sopot to wakacje luzik słońce sportÿ wodne szum drzew nad operą leśną SCENA WAKACYJNA i to powinno być zapewnione wczasowiczom i muzykom latem. Achoj!!!
sopocianka
12:39, 2026-06-16
Czy strzelnica powinna działać obok osiedli?
Konstytucyjne prawo do korzystania ze swojej własności i życia bez hałasu. Jak chcecie się przekrzykiwać na *%#)!& argumenty, to ilu właścicieli nie może korzystać ze swoich praw? 1 dzierżawca strzelnicy, kontra kilkuset właścicieli innych nieruchomości. Pytanie jest inne, czy decyzja o zezwoleniu na działalnie strzelnicy na działce sąsiadującej z Rezerwatem Przyrody została w ogóle wydana legalnie? A co do huku, to nie można pójść na spacer w okolicy z psem bo dla zwierząt huk jest tak dojmujący, że wyrywają się żeby uciekać. Niewątpliwie z Rezerwatu wypłoszono wszystko co żyło. Tak wiem, bierzcie i czyńcie sobie ziemię poddaną..., moja jest mojszość itd. A wplątywanie w temat patriotyzmu to już wyjątkowe sk----syństwo...bo przecież nie o to chodzi. A chodzi o pieniądze.
Greg
09:51, 2026-06-16
Jak internauci widzą przyszłość Małego Monciaka?
Po co tam turyści?Wystarczy, ze w sezonie trzeba omijać Monciak bo jest tak tłoczno. I zaśmiecanie przestrzeni parasolkami i innymi dzieactwamo wymyślonym przez AI kompletnie niepotrzebna.
M
09:47, 2026-06-16
Zakaz najmu krótkoterminowego będzie możliwy?
Oby... ale znając naszą władzę - "ee dobra, w przyszłym roku". *przyszły rok* - "Nie no teraz to nie, panie, czerwiec już. No to za rok...". I tyle będzie w temacie.
Mieszkaniec
07:45, 2026-06-16