Zamknij

Orleański pochód na Monciaku

08:03, 03.08.2018 | Ewa Podlasińska
Skomentuj
REKLAMA

 

W najbliższą sobotę, 4 sierpnia, bulwar Monte Cassino łatwo będzie można pomylić z ulicami Nowego Orleanu. Sopockim monciakiem ruszy pochód, który wypełni ulicę eksplozją dźwięków nowoorleańskiego jazzu. Bo zarówno muzycy jak i Nowy Orlean mają temperament oraz jedyny, niepowtarzalny w świecie charakter. 

Uczestnicy zbiorą się pod kościołem św. Jerzego o 16.30, by pół godziny później wyruszyć w kierunku Molo, spontanicznie ściągając po drodze kolejnych mieszkańców, turystów, entuzjastów muzyki jazzowej i amatorów wspaniałej, radosnej zabawy. Na czele pomaszeruje Boba Jazz Band z Krakowa, a jego MC będzie Jerzy Detko.


Skąd ta energia, i skąd ten pomysł?

„Jest to nawiązanie do tradycji pierwszego pochodu z 1956 roku w ramach już kultowego Pierwszego Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie – wyjaśnia pomysłodawca i inicjator imprezy, pan Marcin Kulwas - To tradycja i jeszcze raz tradycja, bo nawiązanie do pierwszego polskiego festiwalu jazzowego, bo właśnie Nowy Orlean jest znany z takich jazzowych parad.”

źródło: facebook


Nieważne, czy grasz w filharmonii, na ulicy czy w czterech ścianach. Każdy artysta jest na pochodzie mile widziany!
„Czynnie – dodaje pan Kulwas -każdy muzyk mający pojęcie o standardach jazzowych, biernie – każdy chętny.”

Do udziału w pochodzie udało się namówić członków Classic Moto Story oraz Muzeum Techniki Wojskowej Gryf, ponieważ jak twierdzi zarówno pomysłodawca jak członkowie organizacji, właściciele zabytkowych pojazdów bardzo lubią takie imprezy - z własnym, niepowtarzalnym klimatem i charakterem:

„Założyciele Classic Moto Story lubią nie tylko zabytkową motoryzację ,ale również szeroko pojętą muzykę,  w tym tradycyjny Jazz. – mówią państwo Anna i Marek Gut ze Stowarzyszenia Classic Moto Story -Zawsze chcieliśmy uczestniczyć w typowych nowoorleańskich paradach muzycznych,  gdzie oprócz wspaniałej muzyki jest wyśmienita pozytywna i wesoła atmosfera, ale do Nowego Orleanu jest trochę jednak dla nas za daleko. Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie i odtąd uczestniczymy w każdej edycji. I tak w Sopocie spełniły się nasze marzenia.”


Do imprezy włączyło się również Muzeum Techniki Wojskowej Gryf wypożyczając kabriolet marki mercedes 1500 A.

Parada jest częścią Sopot Molo Jazz Festival. Tego wydarzenia nie można pominąć!
 

Przebieg:

16:30 – początek formowania pochodu na pl. Konstytucji 3 Maja

17:00 – start spod kościoła św. Jerzego

17:15 – przystanek na Placu Przyjaciół Sopotu

17:30 – zakończenie pochodu pod muszlą koncertową na Molo

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

bywalecbywalec

0 0

co roku jest super1 12:24, 04.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz