Zamknij

Co zobaczymy w listopadzie w sopockim Multikinie? Przegląd filmowych propozycji

15:00, 08.11.2023 .
Skomentuj

Listopad to miesiąc, w którym kinomaniacy mogą spodziewać się wielu atrakcyjnych premier filmowych. Sopockie Multikino nie jest wyjątkiem i oferuje szereg interesujących propozycji. Oto kilka z nich:

Chłopi

To opowieść zrealizowana w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”. Historia filmu oparta jest na powieści Władysława Reymonta, który w 1924 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla wyprzedzając Thomasa Manna, George'a Bernarda Shawa i Thomasa Hardy'ego.

[ZT]19706[/ZT]

Czas krwawego księżyca

Produkcja opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI w tym agent J. Edgar Hoover.

Doppelgänger. Sobowtór

Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70. i 80., a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) mieszka w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

Marvels

Już 10 listopada na ekrany wejdzie nowa superprodukcja MCU pod tytułem “Marvels”. W tej historii siły łączą Kapitan Marvel, Monica Rambeau (poznaliśmy ją w serialu WandaVision) oraz Ms. Marvel (z serialu Ms. Marvel). W czasie kolejnej misji dochodzi do komplikacji: dziwacznym zbiegiem okoliczności bohaterka przekracza kosmiczny portal powiązany z rasą Kree.

Uwierz w Mikołaja

Tego samego dnia, 10 listopada, do kin wejdzie polska komedia romantyczna „Uwierz w Mikołaja”. To będą Święta inne niż wszystkie. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja.

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

17 listopada ma premierę film “Igrzyska śmierci: Balladę ptaków i węży”, którego fabuła rozgrywa się przed wydarzeniami z poprzednich tytułów serii. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę.

Łowca androidów (final cut z 2007 r.)

Rok 2019. Rick Deckard jako członek specjalnego oddziału policji tropi i eliminuje replikantów - istoty stworzone za pomocą biotechnologii do wykonywania niebezpiecznych zadań.

To tylko niektóre z propozycji, które czekają na widzów w sopockim Multikinie w listopadzie. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym repertuarem na stronie kina.

[ZT]19404[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%