Sopot: Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży na Hipodromie

13:11, 03.11.2021 . Aktualizacja: 13:11, 03.11.2021
Skomentuj HPP DiM Sopot 2021 - 27.10.21 / Fot. Aleksandra Ziętak HPP DiM Sopot 2021 - 27.10.21 / Fot. Aleksandra Ziętak

Za nami pięć dni zawodów, podczas których wyłoniono zwycięzców Halowych Mistrzostw Polski oraz Halowego Pucharu Polski. W zawodach, we wszystkich kategoriach, wystartowało 280 par.

Pierwsze finały zostały rozegrane w sobotę. W grupie C Halowego Pucharu Polski pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyła Jagoda Kierznowska na NANDO SUPER. W kolejnym finale rozegranym tego dnia, D-bis Halowego Pucharu Polski pierwsze miejsce zajęła para Lena Róża Rybak - Massalska i BALLYHANE FRADDY. Z kolei w finale Halowych Mistrzostw Polski Młodzików na Dużych Koniach najlepsza była Nadia Lehmann startująca na SILVER STAR.

W sobotę poznaliśmy również najlepsza parę Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na Dużych Koniach. Tutaj najlepszy okazał się Kuba Kraśko startujący ARMSTRONGU.

W niedzielnym finale Halowego Pucharu Polski na Kucach grupy A0 na pierwszym miejscu na podium stanęła Milena Rąbca startująca na  wałachu LITTLE BEAUTY. W finale Halowych Mistrzostw Polski na Kucach grupy A1 zwyciężyła para Wiktoria Cwalina i S-PIORUN, zaś w finale grupy D najlepszy był Hubert Aniołek startujący na wałachu OISIN BIOR DUBH.

Zawody zakończył finał Halowych Mistrzostw Polski Młodzików na Kucach grupy A2, w którym na podium stanęła Zofia Ciszek  startująca na ogierze ZUCCHERO A VELO.

Zawody to okazja to integracji młodych jeźdźców, organizatorzy przygotowali dla nich zatem dodatkowe atrakcje: halloweenowe Riders Party, podczas którego wielu zawodników wystąpiło w specjalnych przebraniach oraz konkurs potęgi skoku na nogach Chochlik Jump.

Również podczas Mistrzostw zaprezentowane zostały specjalne czapraki, które w czerwcu zaprojektowali młodzi zawodnicy CSIO Sopot Young Stars. Czaprak artystyczny projektu Mai Morawskiej trafi na aukcję podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaś czapraki sportowe, uszyte według projektu Lili Kuleszy, trafiły do wszystkich dzieci, które w czerwcu brały udział w CSIO Sopot Young Stars.

Hipodrom Sopot serdecznie dziękuje Partnerom i Sponsorom tegorocznej edycji Halowych Mistrzostw i Pucharu Polski DiM: firmie Torpol, która nie tylko ufundowała nagrody, ale także uszyła czapraki, sklepowi jeździeckiemu Pasaż, firmie Over Horse, sklepowi jeździeckiemu Django, firmie Clover, firmie Cheval Poland, sklepowi EquirexPL oraz firmie Design by Dalia.

Z kolei już w grudniu Hipodrom zaprasza na Halowe Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 10-12. Wydarzeniu będzie towarzyszył także specjalny świąteczny kiermasz.