Zamknij

To jedno z ostatnich sopockich osiedli na taką skalę! Apartamenty Smolna w Sopocie są już na finiszu

13:10, 01.05.2023 . Aktualizacja: 18:10, 01.05.2023
Skomentuj Fot. materiały prasowe Invest Comfort Fot. materiały prasowe Invest Comfort

Invest Komfort – lider rynku nieruchomości premium z Trójmiasta kończy budowę osiedla Smolna w Sopocie. Za kilka tygodni kompleks, który powstał na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, będzie gotowy do zamieszkania. Koncepcyjnie łączy walory mieszkania w ustronnym otoczeniu zielonych terenów rekreacyjnych z pełną ofertą kulturalno-rozrywkową miasta i aglomeracji, w której żyje się najlepiej w Polsce. Jest to jedna z ostatnich inwestycji na taką skalę, zrealizowana w administracyjnych granicach miasta.

Niezaprzeczalnie największym atutem Sopotu jest jego geograficzne położenie pomiędzy linią morza a rozległymi terenami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W jego bezpośrednim sąsiedztwie powstała nowa inwestycja Invest Komfort – apartamenty Smolna Sopot. Ustronna lokalizacja sprawia, że mieszkańcy mogą cieszyć się bliskością natury i oddaleniem od epicentrum kurortowego życia – leśne tereny rekreacyjne zaczynają się już na ulicy Smolnej. Z drugiej strony, w zasięgu spaceru mają pełną infrastrukturę miejską oraz dostęp do wszelkich sopockich atrakcji, w tym molo i plaży. Tym samym to kolejny zespół mieszkaniowy, sygnowany przez Invest Komfort, który w pełni i świadomie realizuje jeden z kluczowych elementów wygodnego życia – ideę miasta 15-minutowego.

Fot. materiały prasowe Invest Komfort

Założeniem osiedla było wykreowanie atmosfery pełnej prywatności i spokoju jako przeciwwagi dla tętniącej życiem aglomeracji oraz pełnego zabytków i wizualnych bodźców centrum Sopotu. Koncepcyjnie apartamenty Smolna Sopot łączą skandynawski minimalizm z dalekowschodnią filozofią współistnienia domu i przyrody.

„Naszym celem było harmonijne zespolenie osiedla z sąsiadującym parkiem krajobrazowym, tak aby stworzyć silne asocjacje pomiędzy miejscem do życia a otaczającą je naturą. Zaproponowana forma architektoniczna, charakter wykończenia oraz rozwiązania funkcjonalne dopełniają dialogu z otoczeniem.” – mówi Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort. 

W rezultacie mieszkańcy otrzymują osiedle, konsekwentnie utrzymane w oszczędnym formalnie designie. Dominują tu ekologiczne materiały elewacyjne, naturalna kolorystyka i klarowne rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne. Na budynkach zastosowano rzadko spotykaną w europejskiej kulturze elewację oraz wykończenie ścian w częściach wspólnych z drewna palonego tradycyjną japońską metodą Shou Sugi Ban. Dla spotęgowania efektu synchronizacji z naturą wprowadzono zielone płaskie dachy oraz liczne naturalne materiały i detale wykończeniowe – np. w klatkach schodowych zastosowano kamień, beton i szlachetne drewno. Zrezygnowano z elementów dekoracyjnych na rzecz gry monochromatycznych faktur. Duże przeszklenia klatek schodowych, umożliwiają naturalne doświetlenie, co znacząco wpłynie na oszczędność energii elektrycznej.

Fot. materiały prasowe Invest Komfort

Na inwestycję składa się 6 budynków, usytuowanych w sposób maksymalizujący „przestrzenny oddech” dla każdego z mieszkań. Posiadają od czterech do pięciu kondygnacji nadziemnych; ich wysokości wynoszą od 13 do 16 m. Oferują 97 mieszkań o powierzchni od 43 do 121 mkw. Mieszkańcy do dyspozycji mają parking podziemny na 124 samochody oraz komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone są w balkony, tarasy (górne kondygnacje) lub ogródki na parterach.

Wszystkie kompleksy dewelopera wyposażone są w przestrzenie wspólne, zaprojektowane w najwyższym standardzie i dopasowane do lokalizacji. W sercu osiedla znajduje się zielone patio, jako strefa wypoczynkowa. Specjalną część rekreacyjną otrzymały też dzieci. Teren między budynkami został wyłączony z ruchu samochodowego – wjazd do garażu podziemnego znajduje się na niższej kondygnacji, dzięki czemu przestrzeń osiedla pozostaje oazą spokoju i bezpieczeństwa. 

„Smolna to inwestycja przemyślana od początku do końca. Ścisłe relacje z naturą wyeksponowaliśmy również, wprowadzając wiele rozwiązań, które mają służyć komfortowi i uprzyjemnianiu życia naszych mieszkańców. Sala klubowa współgraniczy z kompleksem fitness, salą do jogi oraz z saunami. Wszystkie wnętrza wspólne przenikają się z terenem zewnętrznym, który tonie w zimozielonej zieleni, stanowiącej tło dla traw i bylin. W centrum znalazły się również ozdobne odmiany drzew owocowych. Bliskość terenów trekkingowych oraz rowerowych zainspirowała nas do stworzenia strefy warsztatowej oraz myjni rowerowej, gdzie zamontowano również specjalną wannę dla czworonogów.” – dodaje Anna Zygmunt, dyrektor ds. Przygotowywania Projektów.

Fot. materiały prasowe Invest Komfort

Sopocki rynek nieruchomości charakteryzuje się niską intensywnością realizowanych inwestycji mieszkaniowych w stosunku do skali zainteresowania potencjalnych nabywców z całej Polski. Położenie geograficzne sprawia, że Sopot ma mało nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową, a każda dostępna działka budowlana wzbudza ogromne zainteresowanie deweloperów.

„Dzięki naszym trójmiejskim korzeniom i wieloletniemu doświadczeniu operacyjnemu – zgromadziliśmy potencjał atrakcyjnych gruntów, na których możemy budować bez ograniczeń, wynikających z niewielkiego rozmiaru działki czy konieczności rewitalizacji zastanej tkanki, co nie pozostaje bez wpływu na końcową ocenę produktu, zwłaszcza w Sopocie.” – wyjaśnia Ciomek.

  • Projekt architektoniczny osiedla: KD Kozikowski
  • Projekt wnętrz w częściach wspólnych: KUOO Studio
  • Projekt architektury krajobrazu: Studio Krajobraz
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(10)

LogikLogik

7 0

Upakowane jak faveli w Rio. 18:47, 01.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

patodeweloperkapatodeweloperka

7 0

z okna naplujesz do sąsiada jak będzie miał otwarty balkon. nie wspomne trafostacji GPZ 110/15 kV 'za oknem' na wyciągnięcie ręki. to co genereuje taka trafostacja 110kV to ryje beret zdrowo 21:48, 01.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bacabaca

3 0

to jest prawda, gdy patrzy się na wszystkie nowe osiedla to budynki upchane jak sardynki bez kszty intymności, a szkoda - bo ładne miejsce tam było na Smolnej, na piękną zabudowę... co raz bardziej zaczynam się przekonywać, że stare bloki w Sopocie chcoiaż wiekie i brzydkie to są odsunięte od siebie na znaczną i przyjemną odległość... :) 12:50, 02.05.2023


EkologEkolog

5 0

Zalane betonem dawne ogrodnictwo.
Chciwość ogrodnika.
Pazerność dewelopera.
Gnuśność sołtysa i jego parobków. 12:03, 02.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

1 0

Mieszkania dla Warszawiakow.. 10:01, 04.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

0 3

Świetny projekt, bardzo mi się podoba. Jest zielen i to ważne 10:03, 04.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MalinaMalina

0 3

Widziałam na żywo, prezentuje się naprawdę mega, ale zawsze jak widać znajdą się narzekacze, których aż świerzbi, jak widać. I nie, nie jestem z Warszawy :D 10:05, 04.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ks95Ks95

0 3

Jak dla mnie sztos zastanawiam się gdzie mieszkają ci Janusze tak buadolący o betonozie... w blokach PRL na pewno jest mnóstwo zielonej przestrzeni haha 10:15, 04.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bacabaca

3 0

Januszem to jesteś najwyraźniej Ty, patrząc na Twój komentarz :) słoma i tyle. Nikt nie powiedział, że tam jest brzydko - mi się bardzo podoba, nawet wczoraj byłam tam znowu popatrzeć.. a Ty może nie znasz starych osiedli i zwyczajnie nie wiesz, jakie mają odległości między budynkami..... bo o tym my "JANUSZE" rozmawiamy. 13:12, 04.05.2023


xyzxyz

0 3

wow- jest ładnie...mieszkanie marzeń 10:22, 04.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%