Zamknij

Ekspert: Epidemia koronawirusa przyspieszy sprzedaż samochodów online

08:07, 20.03.2020 | R.C
Skomentuj pixaby
REKLAMA

Epidemia koronawirusa przyspieszy rozwój sprzedaży samochodów online – przewiduje Dariusz Balcerzyk z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Spadnie też import samochodów używanych.

Według Balcerzyka, choć sprzedaż bezpośrednia w ostatnich dniach została mocno ograniczona ze względu na bezpieczeństwo klientów salonów samochodowych i sprzedawców, to jednak nadal się ona odbywa.

Wskazał, że sprzedaż nowych samochodów przez internet to nic nowego, firmy już od jakiegoś czasu to robią.

"Amerykański Ford jeszcze przed epidemią ogłosił, że będzie rezygnować ze stacjonarnych salonów dealerskich na rzecz salonów wirtualnych, tyle że to był proces zaplanowany na dłuższy czas" - dodał.

Jak ocenił, "w związku z epidemią, która nie wiadomo ile potrwa, ten proces z pewnością przyśpieszy". Dodał, że na dane o sprzedaży nowych samochodów w czasie epidemii, trzeba będzie poczekać do końca marca. Nie ma jednak wątpliwości, iż w marcu znacząco spadnie import samochodów używanych do Polski. "Po zamknięciu granic, ruch importów zamarł" - zaznaczył Balcerzyk. Jak podkreślił, to jedna z niewielu dobrych wiadomości związanych z epidemią, bo z powodu koronawirusa, w Polsce będzie nieco mniej zużytych samochodów.

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w styczniu 2020 roku sprowadzono do Polski 74 482 samochodów używanych w lutym br. o blisko 300 więcej (74 779 sztuk) oba miesiące miały dodatnią dynamikę względem 2019 r. Styczeń o 8,5 proc., luty o 5,5 proc. rok do roku.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przewiduje ono, że w okresie od 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

(PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/

(R.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Motonegocjator.plMotonegocjator.pl

0 0

Zapraszamy do wirtualnego salonu samochodowego www.motonegocjator.pl jak to działa:

Skonfiguruj wymarzony samochód - porównaj oferty - skontaktuj się anonimowo z dealerem - dokonaj zakupu 09:40, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz