Zamknij

W czasach epidemii lepiej płać kartą

21:10, 10.03.2020 | R.C
Skomentuj PAP
REKLAMA

'Wiemy, że pieniądze przechodzą z rąk do rąk cały czas i nieustannie są nośnikami wirusów i bakterii. Zalecamy, by myć ręce i nie dotykać twarzy po dotknięciu banknotów. O ile to możliwe, lepiej posługiwać się płatnościami zbliżeniowymi, by zmniejszyć ryzyko infekcji" - powiedział w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Telegraph" rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia, Christian Lindmeier. W podobnym tonie wypowiedział się też minister zdrowia w Iranie, który zaapelował, by używać banknotów możliwie rzadko.

Wiedziały o tym banki w Chinach i Korei, które już w lutym zaczęły dezynfekować banknoty, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Do odkażania pieniędzy wykorzystuje się światło ultrafioletowe oraz wysokie temperatury. Zanim banknoty ponownie zostaną wprowadzone do obrotu, przechodzą okres kwarantanny od 7 do 14 dni. Czasami pieniądze są niszczone.

Ale możliwe są i inne scenariusze. Dla przykładu w Luwrze już nie można kupić biletów za gotówkę.

Wciąż nie jest jasne, jak długo koronawirus może przetrwać poza organizmem człowieka. W przypadku podobnych wirusów, jak SARS, badania wykazały, że może to być nawet dziewięć dni. (PAP Life)

ag/ moc/

(R.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz