Zamknij

ERGO Hestia doceniona za różnorodność! "Traktujemy to jako zobowiązanie"

10:12, 25.05.2024 . Aktualizacja: 10:15, 25.05.2024
Skomentuj

Podczas tegorocznej gali finałowej Miesiąca Różnorodności, która odbyła się 21 maja w Warszawie, poznaliśmy wyniki IV edycji Diversity IN Check. To badanie prowadzone przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które w Polsce koordynuje Kartę Różnorodności, międzynarodową inicjatywę pod patronatem Komisji Europejskiej. Na liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie inkluzji i zarządzania różnorodnością została wyróżniona ERGO Hestia. Sopocki ubezpieczyciel znalazł się wśród ośmiu firm z najlepszym wynikiem.

- Inkluzywność i równouprawnienie to jedne z najważniejszych elementów strategii ERGO Hestii. Już od 2016 roku jesteśmy sygnatariuszami Karty Różnorodności. Zatrudniamy ponad 120 osób z niepełnosprawnościami, co stanowi 4% wszystkich pracowników. To najwyższy odsetek w sektorze finansowym, jednak naszym celem jest jego konsekwentne zwiększanie – mówi Małgorzata Sztabińska, Dyrektorka Departamentu HR Grupy ERGO Hestia. – Nieustannie rozwijamy przyjazne środowisko pracy za pomocą kolejnych programów wspierających pracowników. To między innymi „Mamy Taty Czas”, „Sprawny staż” czy „Ja też” – dodaje.

Programy DEI w Ergo Hestii

„Ja też” to program benefitów dla pracowników z niepełnosprawnościami. ERGO Hestia dofinansowuje kwotą 2 tys. zł rocznie ich rehabilitację, zakup leków, sprzętu medycznego, zapewnia dodatkowe dwa dni urlopu czy konsultacje ze specjalistami.

„Sprawny staż” to ogólnopolski program stażowy Fundacji Integralia dla studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami. Obok ERGO Hestii uczestniczą w nim firmy, które realizują strategię zrównoważonego rozwoju, posiadają status dużego przedsiębiorstwa i chcą włączać osoby z niepełnosprawnościami w swoje struktury. Do tej pory odbyły się już dwie edycje programu, a udział w nich wzięły m.in. Accenture, Bayer, IKEA, Siemens Healthineers, Symfonia i Twinings. Co ważne z 38 stażystów, którzy zostali wybrani do staży, aż 40% kontynuowało pracę po zakończeniu programu.

„Mamy Taty Czas” to kampania promująca partnerskie rodzicielstwo. Jej celem jest zwrócenie uwagi na równy podział ról w opiece nad dziećmi. Powstała jako element unijnej dyrektywy work-life balance, której zapisy w kwietniu br. wdrożono w organizacji w ramach nowelizacji Kodeksu pracy. Do najważniejszych zmian należą m.in. zwiększenie o 9 tygodni urlopu rodzicielskiego przysługującego wyłącznie drugiemu rodzicowi. W ERGO Hestii dodatkowo osoby wracające do pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym przez pierwszy miesiąc mogą pracować 4 godziny dziennie, otrzymując pełne wynagrodzenie.

Jak przeprowadzono badanie?

Diversity IN Check to narzędzie umożliwiające diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania inkluzywnych, włączających organizacji. Badanie opiera się na międzynarodowych standardach i wytycznych, takich jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, GRI Standards czy norma ISO 26000 i norma ISO 30415. Pomagają one firmom na całym świecie w przygotowywaniu strategii i raportów zrównoważonego rozwoju, wspierając ich działania w obszarze różnorodności i włączania. Pytania w kwestionariuszu Diversity IN Check podzielone są na 5 obszarów tematycznych: podstawy zarządzania, programy i działania, budowanie zaangażowania, wskaźniki rezultatów, produkty i usługi.

Za przeprowadzenie badania odpowiada organizacja ekspercka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która jest koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce oraz inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla ESG i DEI w Polsce. Działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, inspiruje biznes, który zmienia świat i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Karta Różnorodności, międzynarodowa inicjatywa koordynowana w Polsce od 2012 roku przez FOB, ma na celu zachęcanie pracodawców w Polsce do aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji oraz upowszechnianie tworzenia otwartych na różnorodność i włączających miejsc pracy.

Efektem badania, organizowanego przez FOB już po raz czwarty, jest Lista pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce. W tym roku zakwalifikowały się na nią 54 organizacje. 8 firm może pochwalić uzyskaniem ponad 80% możliwych punktów. Wśród nich jest ERGO Hestia.

- Taka pozycja to podwójne wyróżnienie, ale też wielka odpowiedzialność. Traktujemy to jako zobowiązanie do dalszej, niestrudzonej pracy na rzecz inkluzywnego środowiska pracy i różnorodności – dodaje Małgorzata Sztabińska.

Więcej informacji na temat badania: https://odpowiedzialnybiznes.pl/diversity-in-check/

[ZT]22554[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%