Zamknij

W Sopocie rozpoczyna się Europejskie Forum Nowych Idei! Warto tu być i wsłuchać się w to, co mówią eksperci

15:52, 11.10.2023 . Aktualizacja: 16:07, 11.10.2023
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Konfederacja Lewiatan Zdjęcie poglądowe. Fot. Konfederacja Lewiatan

Dzisiaj rozpoczyna się XII edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. To jedna z największych tego rodzaju konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne EFNI odbędzie się w Sopocie, w dniach 11-13 października.

Europejskie Forum Nowych Idei, tak jak poprzednie edycje, poświęcone będzie globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Główne ścieżki tematyczne EFNI to: Europa przyszłości, Europa na globalnych rynkach, zielona Europa oraz cyfrowa transformacja.

Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników. Przedstawiciele biznesu, charyzmatyczni mówcy, liderzy i decydenci oraz autorytety świata kultury i nauki podczas kilkudziesięciu wydarzeń, paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów będą debatować o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii Europejskiej.

– Europejskie Forum Nowych Idei, które ponownie odbywa się w Sopocie, to jedno z największych takich wydarzeń w naszej części Europy. Dzięki Forum to właśnie w naszym mieście – jak w soczewce – koncentrują się najważniejsze idee i problemy współczesnego, zmieniającego się świata. Spotkania i panele dyskusyjne przyciągają znakomitych mówców, analityków i ekspertów wielu dziedzin. Warto tu być i wsłuchać się w to, co mówią – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współudziale Business Europe oraz Miasta Sopot. Ideą przyświecającą planowaniu pierwszej edycji EFNI było stworzenie platformy wymiany myśli i koncepcji służących polepszeniu środowiska życia i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas Forum poszukiwane są odpowiedzi na nowe, globalne wyzwania, a prowadzone dyskusje są próbą znalezienia konstruktywnych rozwiązań wobec zmian zachodzących na świecie. Forum jest okazją do podzielenia się wiedzą, a także nawiązania relacji biznesowych z przedstawicielami firm z różnych krajów.

Lista prelegentek i prelegentów tegorocznego EFNI, a także program wydarzenia są dostępne na stronie https://efni.pl/

W tym roku, w ramach EFNI, przewidziana jest też projekcja nagrodzonego niedawno filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”, dotyczącego globalnego kryzysu wodnego. Na pokaz zaproszeni zostali uczniowie z sopockich szkół ponadpodstawowych. Po projekcji będzie również czas na krótką rozmowę z twórcami. Ewa Ewart była korespondentką Sekcji Polskiej radia BBC w USA. W BBC pracowała dla sztandarowych programów dokumentu społeczno-politycznego, takich jak Assignment, Correspondent oraz This World. Jest wielokrotnie nagradzaną reżyserką i producentką filmów dokumentalnych. 

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]19097[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%