Zamknij

Sopot: Europejski Kongres Finansowy pod hasłem „Finanse w odmienionej rzeczywistości”

10:34, 13.09.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały organizatora
REKLAMA

XI edycja Europejskiego Kongresu Finansowego odbędzie się w Sopocie, w dniach 13-15 września pod hasłem „Finanse w odmienionej rzeczywistości”EKF to jeden z największych opiniotwórczych kongresów gospodarczych w krajuW hotelu Sheraton spotka się ok. 1000 uczestników, liderów polskiego rynku finansowego, decydentów i naukowców zajmujących się finansami. Wysłuchają 30 debat poświęconych wszystkim obszarom współczesnych finansów. Sopot będzie gospodarzem jednej z nich.

Odbudowa gospodarki po pandemii będzie w dużym stopniu polegała na szybszym i skuteczniejszym wdrażaniu zielonych i cyfrowych zmian w gospodarce i życiu społecznym.

Kluczowe jest, aby myśleć kreatywnie, z wielką otwartością i być gotowym do konfrontacji z nową rzeczywistością gospodarczą, ale także aktywnie ją tworzyć. Na takie wyzwania odpowiada hasło przewodnie Europejskiego Kongresu Finansowego w 2021 roku: „Finanse w odmienionej rzeczywistości”. Hasło to znajduje odzwierciedlenie w głównych obszarach tematycznych, wokół których zbudowany jest program tegorocznego EKF. Debaty i spotkania poświęcone będą m.in. zielonym finansom w Polsce, wiarygodności ekonomicznej państwa, roli rynku finansowego w postpandemicznej odbudowie gospodarki, wypaleniu zawodowemu, walce z cyfrowym wykluczeniem czy wyzwaniom jakie stoją przed polskim sektorem bankowym.

– Cieszę się, że Europejski Kongres Finansowy odbędzie się w Sopocie, że będzie okazją do realnego spotkania, zwłaszcza, że wszyscy uczestnicy wydarzenia to osoby w pełni zaszczepione – mówi Jacek Karnowskiprezydent Sopotu. – EKF jest kongresem szczególnym, który na 3 dni zmienia Sopot w miejsce dyskusji o sprawach bardzo istotnych, koncentrujących się na tematyce gospodarczo-finansowej. Mam nadzieję, że bogaty program, a także osobiste spotkania i dyskusje pomogą nam znaleźć rozwiązania, które będą korzystne dla przyszłości naszego kraju – dodaje Jacek Karnowski.

– Jestem pewien, że nasi uczestnicy kolejny raz nie zawiodą i podzielą się interesującymi opiniami o obecnej kondycji rynków finansowych, zagrożeniach i sposobach unikania kłopotów. Spotkania praktyków, rozmawiających szczerze o problemach są bardzo inspirujące. Wierzę, że obecność przedstawicieli rządu pozwoli także na skorygowanie dostrzeżonych potknięć w bieżącej polityce finansowej naszego państwa. Bo za każdy błąd płacą podatnicy. Patrząc z perspektywy dziesięciu odbytych kongresów wiem, że dotychczasowe rekomendacje EKF odpowiadają na bieżące wyzwania i wytrzymują próbę czasu – powiedział prof. Leszek Pawłowiczkoordynator Europejskiego Kongresu Finansowego.

Sopot będzie gospodarzem wtorkowej debaty (14 września) „Turystyka pocovidowa – rehabilitacja i dodatkowe źródła finansowania”. Podczas spotkania poruszone będą kwestie organizacji leczenia pocovidowego, odbudowy zdrowia Polaków, ale również wyzwania stojące przed miejscowościami uzdrowiskowymi i podmiotami świadczącymi usługi lecznictwa uzdrowiskowego. W dyskusji udział wezmą: Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu, Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, Agnieszka Nowacka, dyrektor Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym Grupy ERGO Hestia oraz Paweł Skrzywanek, przedsiębiorca, doradca biznesowy i naukowy.

13 września debaty plenarne będzie można oglądać online na stronie https://www.efcongress.com/. Pozostałe spotkania dostępne będą tylko dla zarejestrowanych gości.

Szczegóły programu EKF2021 na https://www.efcongress.com/program-ekf-2021.

Organizatorem EKF jest Centrum Myśli Strategicznych. Miasto Sopot jest partnerem wydarzenia.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Morfeusz Morfeusz

0 0

Spieszę z tłumaczeniem na polski. „walka z wykluczeniem finansowym” = globalny certyfikat identyfilacyjny połączony z systemem oceny obywateli i walutą cyfrową. 12:17, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%