Zamknij
REKLAMA

Sopot: Na "podwójnym gazie" albo na haju! Piraci drogowi zmorą długiego weekendu

14:12, 07.06.2021 | P.S
Skomentuj Zdjęcia poglądowe
REKLAMA

8 kolizji drogowych, zatrzymany poszukiwany mężczyzna, kierujący samochodami i hulajnogami elektrycznymi w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu i z zakazami sądowymi, udaremniona dalsza jazda 22-letniemu kierowcy, któremu zostały cofnięte uprawnienia do kierowania, a wstępne badanie śliny wykazało obecność marihuany oraz 80 przekroczeń prędkości, z czego 3 kierujących rażąco przekraczających prędkość w terenie zabudowanym – tak najogólniej można podsumować wzmożone policyjne działania prowadzone w dniach 2-6 czerwca br. na ulicach Sopotu. 

W dniach 2-6 czerwca br. sopoccy policjanci prowadzili na ulicach Sopotu działania pod nazwą „BEZPIECZNY WEEKEND CZERWCOWY 2021”. Podczas prowadzonej akcji na ulicach miasta odnotowano 8 kolizji drogowych i nie doszło do żadnego wypadku drogowego. 3 czerwca br. policjanci udaremnili dalszą jazdę 22-latkowi z Gdyni, któremu zostały cofnięte uprawnienia do kierowania, a wstępne badanie śliny wykazało obecność marihuany. Za te przestępstwa sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dzień później wyeliminowany z ruchu został 48-latek z Sopotu, który po użyciu alkoholu kierował samochodem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i o jego dalszym losie zadecyduje sąd, do którego funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie.

5 czerwca około godz. 19.00 funkcjonariusze drogówki interweniowali na ul. Antoniego Abrahama, gdzie nietrzeźwy 44-latek z Gdyni kierował samochodem i zablokował wyjazd z posesji. Alkomat pokazał u niego 1,8 promila alkoholu. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach policjanci ustalili, że na mężczyźnie ciążą dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, z czego jeden to dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje zachowanie 44-letni kierowca poniesie odpowiedzialność karną. Złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

W trakcie pięciodniowych działań policjanci ujawnili też 6 osób, które w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu kierowały hulajnogami elektrycznymi. Za popełnione wykroczenia zostali oni ukarani mandatami. Ponadto jeden z nich, 23-letni mieszkaniec Gdyni, okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Gdyni celem odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności i został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badając prędkość kierujących pojazdami mundurowali odnotowali na ulicach Sopotu 80 przekroczeń prędkości. Spośród kierujących troje rażąco przekroczyło prędkość w terenie zabudowanym i za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z przepisami stracą oni też uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1623059066415[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

polactwo niczego sobpolactwo niczego sob

0 0

z zabranego prawa jazdy. smiech na sali. polactwo nie potrzebuje prawa jazdy żeby powozić swoim rydwanem po pijaku 20:57, 07.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%