Zamknij
REKLAMA

W czym grzyby są lepsze od ciebie? Spotkanie autorskie w Bibliotece Sopockiej [online]

14:00, 03.05.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały prasowe Biblioteki Sopockiej
REKLAMA

Biblioteka Sopocka zaprasza na spotkanie autorskie online z Martą Wrzosek i Karoliną Głowacką – autorkami książki „W czym grzyby są lepsze od ciebie?”.

  • 5 maja 2021 r., 17:00 fanpage Biblioteki Sopockiej (facebook.com/BibliotekaSopocka)

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Nauk” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

„Czy wiesz, że grzyby potrafią polować? Że doprowadzają do skazania zabójcy? Że niektóre osobniki żyją nawet kilka tysięcy lat? Że biorąc do ręki ledwie gram gleby, podnosisz również sznury grzybniowe długości większej niż wysokość wieża Eiffla? Odkryj ten fenomenalnie ciekawy świat dzięki wiedzy i erudycji dr hab. Marty Wrzosek oraz nieoczywistym pytaniom Karoliny Głowackiej. Po lekturze nie tylko będziesz wiedzieć, jakie grzyby zamieszkują twoje ciało i czy dinozaury gustowały w grzybowych smakach, ale też docenisz rolę świata fungi w medycynie, sztuce… czy meblarstwie. Tak, zdecydowanie, z grzybami warto się lepiej poznać. Kto wie? Może to one uratują naszą cywilizację?”.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych, a w ciągu tygodnia po zakończeniu wydarzenia na kanale YouTube Biblioteki (youtube.com/bibliotekasopocka) zostanie opublikowany materiał opatrzony napisami.

(źródło opisu książki: Wydawnictwo Feeria)

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%