Zamknij
REKLAMA

Sopot: Trwają prace drogowe, możliwe utrudnienia w ruchu! Wyznaczono objazdy

16:25, 07.04.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Fotobank.PL/UMS
REKLAMA

Informujemy, że w terminie 7-13.04.2021 r. planowane są następujące prace drogowe, mogące powodować utrudnienia w ruchu:

Trwa budowa woonerfu, realizowana w ramach inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – Al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu.”

W pierwszym etapie prac całkowitemu zamknięciu uległ:

  • odcinek ul. Chrobrego od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej wraz z prawostronnym zwężeniem skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego,
  • odcinek ul. Kordeckiego od skrzyżowania z ul. Parkową w kierunku morza.

Jednocześnie na odcinku ul. Parkowej, od ul. Traugutta do ul. Chrobrego, umożliwiony został ruch w obu kierunkach, z obustronnym zakazem zatrzymywania się. W kolejnym etapie stopniowo będą zamykane:

  • ul. Parkowa od skrzyżowania z ul. Chrobrego w kierunku zarówno centrum jak i Gdańska,
  • część północna ul. Parkowej wjazd przez ul. Kordeckiego, wyjazd przez ul. Piastów.
  • część południowa wjazd przez ul. Traugutta (zostaje jeden kierunek) wyjazd przez ul. Kilińskiego.
  • ul. Parkowej na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Drzymały (możliwy utrudniony dojazd do garaży).

Prace powinny zakończyć się do 31.12.2021 r.

29 marca br. otwarty został tunel pod aleją Niepodległości w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe oraz prace związane z montażem wind. Do końca kwietnia powinny zakończyć się zarówno prace jak i odbiory tej inwestycji. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Trwa przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Kochanowskiego. 16 marca rozpoczął się kolejny etap prac polegający na zamknięciu odcinka jezdni ul. Armii Krajowej. Na czas zamknięcia wyznaczone zostały następujące objazdy:

  • dla jadących w kierunku Gdańska zaleca się korzystanie z Al. Niepodległości,
  • dla jadących ul. Armii Krajowej w kierunku Gdańska objazd został wyznaczony ul. Sikorskiego oraz ul. Wybickiego.

Kontynuowana jest przebudowa chodnika w ciągu ul. Haffnera (po stronie numerów nieparzystych) na odcinku od ul. Budzysza w kierunku ulicy Goyki. W związku z prowadzonymi pracami możliwe chwilowe zajęcie jezdni, na wysokości prowadzonych robót, oraz zakaz parkowania po stronie numerów parzystych.

Wczoraj, tj. 6 kwietnia, rozpoczęła się inwestycja „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. W pierwszym etapie prac całkowitemu zamknięta będzie ul. Pogodna na odcinku od ul. Polnej do wysokości posesji nr 20. Na ul. Architektów zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

W czwartek, 8 kwietnia, naprawiana będzie studnia kanalizacji deszczowej, która znajduje się na jezdni al. Niepodległości (na wysokości skrzyżowania z ul. Jana z Kolna). W związku z naprawą, w miejscu prowadzenia prac, nastąpi zajęcie lewego pasa jezdni al. Niepodległości w kierunku Gdańska.

- Za możliwe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Wykonawcy dołożą wszelkich starań, by remonty jak najmniej odbiły się na użytkownikach dróg. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki - podaje Urząd Miasta Sopotu.

 Urząd Miasta Sopotu

 
 
 
 
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%