W budynku przy ulicy Sikorskiego 8/10 otwarto sklep Aldi. Pierwsi klienci skorzystali z asortymentu marketu 24 marca o 6:00 rano. Pierwsze godziny funkcjonowania wskazywały na dużą ciekawość sopocian. Część z nich musiała czekać w kolejce, by wejść na halę zakupową. Wszystko przez limit klientów, którzy w jednej chwili mogą korzystać ze sklepu.
Obostrzenia nie przeszkodziły w otwarciu nowego sklepu w Sopocie. 24 marca o 06:00 pracownicy sklepu przecięli wstęgę i pierwsi klienci przystąpili do zakupów w markecie. Aldi przygotowały dla nich upominki - torby materiałowe, smycze, żetony do wózków oraz słodki upominek. Każdy mógł skorzystać także z promocji i rabatów sięgających 50 proc. tradycyjnych cen.
Aldi przyszło do nas z Niemiec, choć staje się ostatnio coraz popularniejsze w całej Polsce. Tego typu sklep był tutaj potrzebny, bo po zamknięciu Almy był problem i została pustka - mówi jeden z pierwszych klientów.
Sopocianie, którzy korzystali z oferty Aldi chwilę po otwarciu, zwracają uwagę, że nowy market poszerzył ofertę produktów dostępnych w mieście.
Najważniejsze, że udało się otworzyć przed Wielkanocą. Będę tu przychodzić, bo ostatnie miesiące oferta w Sopocie była ograniczona do dwóch innych marketów. Każdy wybór był lepszy od dotychczasowej sytuacji, kiedy po zamknięciu Almy budynek stał i niszczał - przyznaje nam sopocianin.
Wraz z Aldi do budynku przy Sikorskiego 8/10 powróciły również inne sklepy. Powierzchnia zakupowa dawnej Almy została zdecydowanie ograniczona. W dolnej części, poza Aldi, znalazły się Rossmann i Pepco. Wejście do nich umiejscowiono na poziomie dawnej strefy monopolowej w sklepie Alma. Do lokalizacji powrócił także salonik prasowy. Górna część budynku nie jest na razie dostępna dla klientów.
Aldi zaprasza klientów od 06:00 do 22:00 w dni powszednie i soboty. Najbliższa niedziela - 28 marca - będzie niedzielą handlową. Market pozostanie czynny od 09:00 do 18:00.
Nieznajomy 13:52, 24.03.2021
Sklep i towar niemiecki a ceny polskie, wysokie. ?
Piotr14:41, 24.03.2021
Super! Dziś pójdę.
Rafał00:40, 30.03.2021
Jeżeli ten sklep będzie wyglądał,tak samo za kilka, kilkanaście miesięcy,to nie wróżę mu sukcesu a konkurencja może spać spokojnie.
Deangelo18:51, 30.03.2021
W sopockim ,,Aldi" sprzedają towary ktorych termin ważności upłynął np: pianki czekoladowe
Piotr16:40, 20.06.2021
A co będzie u góry?
1 1
Nie pitol pod plebs. Ceny takie jak polskich towarów w polskich sklepach albo niższe.