Zamknij
REKLAMA

Sopoccy gastronomicy bez opłat za koncesję? Wojciech Wężyk: "Złożymy projekt uchwały"

12.43, 27.01.2021 P.S
Skomentuj
REKLAMA

Pandemia koronawirusa doprowadziła do poważnego kryzysu w tzw. branżach HORECA (hotelarze, restauratorzy, catering). Sytuacji nie poprawiają koszty stałe, takie jak dzierżawa, media, ZUS czy opłaty związane z zezwoleniami niezbędnymi dla utrzymania danej działalności. Jednym z takich kosztów jest koncesja na sprzedaż alkoholu. Choć lokale pozostają zamknięte, opłatę uiścić trzeba. Niebawem jednak może się to zmienić. W poniedziałek prezydent Polski Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19. Wraz ze zmianami wprowadzonymi w przepisach, samorządy otrzymały możliwość zwolnienia przedsiębiorców z opłaty za koncesję za cały 2021 r.

Jak przekonuje Wojciech Wężyk, lokalny działacz społeczny, wprowadzenie tego typu rozwiązania może okazać się realną pomocą dla sopockich przedstawicieli branży HORECA. Aby było to jednak możliwe, konieczne jest przegłosowanie projektu uchwały, który stworzy ku temu podstawę prawną. Z tego typu możliwości skorzystały już m.in. Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra, a w najbliższym czasie podobnych zmian możemy spodziewać się m.in. w Mysłowicach na Śląsku.

– Branża gastronomiczna ma dla Sopotu gigantyczne znaczenie. Jak widać na przykładzie innych samorządów, można próbować wspierać ją na różne sposoby. Jednym z nich jest zwolnienie z opłat za koncesję alkoholową. Zapraszam do kontaktu restauratorów. Jeśli urząd miasta nie zareaguje, zbierzemy podpisy i złożymy odpowiedni projekt uchwały na komisji – przekonuje Wojciech Wężyk, prezes stowarzyszenia Sopot OdNowa.

Miejski aktywista, zachęcając do podjęcia działań w kierunku zwolnienia przedsiębiorców z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu, zamieścił w mediach społecznościowych zielonogórski projekt uchwały, który mógłby służyć za inspirację dla sopockich władz.

Te, jak się okazuje, nie kryją zainteresowania tego typu rozwiązaniem. Zgodnie z deklaracją Aleksandry Gosk, przewodniczącej Komisji Turystyki i Uzdrowiska w Radzie Miasta Sopotu, opublikowanej w mediach społecznościowych, pierwszych efektów działań podjętych w tym zakresie możemy spodziewać się jeszcze dzisiaj.

[ZT]7302[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

helenkahelenka

0 3

No no pięknie panie Wezyk ! 12:51, 27.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%