Zamknij
REKLAMA

Sopot: Narkotyki i jazda na "podwójnym gazie"! Zatrzymano kolejnych kierowców

17:00, 26.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Mimo trwającej pandemii sopoccy policjanci ruchu drogowego codziennie są kierowani do służby. Podczas swoich patroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na popełniane przez kierujących przestępstwa i wykroczenia, w tym zwłaszcza kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz przekraczanie dozwolonej prędkości, które jest częstą przyczyną wypadków drogowych. Niestety niektórzy uczestnicy ruchu drogowego zapomnieli, że oprócz przestrzegania uregulowań prawnych związanych z walką z koronawirusem, nadal mają obowiązek przestrzegania zasad w ruchu drogowym.

W minioną sobotę (23.01.2021 r.) około godz. 2.00 w nocy policjanci ruchu drogowego będąc na Alei Niepodległości zatrzymali do kontroli samochód wynajmowany na minuty. Za kierownicą auta siedziała 31-letnia mieszkanka Sopotu. W trakcie rozmowy funkcjonariusze od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma ona ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie i zatrzymali jej prawo jazdy. Wkrótce usłyszy ona zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości i poniesie odpowiedzialność karną. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa od 5 tys.

[ZT]7323[/ZT]

Tą samą karą zagrożona jest także jazda pod wpływem środków odurzających, a podejrzewany o to przestępstwo 24-latek z Gdyni został zatrzymany 24 stycznia br. przez patrol drogówki. Po godz. 15.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowaną przez niego mazdę i od razu wyczuli charakterystyczny dla marihuany zapach. W rozmowie z policjantami młody kierowca przyznał się, że wcześniej zażywał środki odurzające. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i pobrali od niego krew do dalszych badań. Jeżeli wyniki badania potwierdzą obecność zakazanych substancji gdynianin usłyszy zarzut i odpowie przed sądem za swoje zachowanie. 

W trakcie działań sopoccy policjanci zwracali szczególną uwagę nie tylko na przestępstwa, ale również na wykroczenia popełniane przez wszystkich użytkowników dróg i w okresie od 23 stycznia br. do wczoraj (25.01.2021 r.) odnotowali łącznie 56 wykroczeń. Ponad 30 wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości przez kierujących pojazdami, pozostałe związane były m.in. z nieprawidłową zmianą pasa ruchu (5), jazdą bez wymaganych świateł (4) czy korzystaniem z telefonu podczas jazdy (3). Wobec sprawców funkcjonariusze stosowali mandaty, pouczenia i wnioski o ukaranie do sądu. 

W ostatnich dniach policjanci odnotowali też dwie kolizje drogowe i jeden wypadek, w którym obrażeń doznała pasażerka autobusu miejskiego. Do tego zdarzenia doszło 24 stycznia br. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca autobusem, chcąc uniknąć zderzenia z innym samochodem, gwałtownie zahamowała, w wyniku czego jedna z pasażerek spadła z fotela i doznała obrażeń. Na miejscu policjanci przeprowadzili czynności i szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku. 

Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę. Pamiętajmy, wsiadając za kierownicę bądźmy trzeźwi i wypoczęci, sprawdzajmy też stan techniczny naszych pojazdów i jedźmy zgodnie z przepisami.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]7306[/ZT]

[ALERT]1611662198279[/ALERT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%