Zamknij
REKLAMA

Trójmiasto: Jakie lokale działają pomimo zakazów? Sprawdź Interaktywną Mapę Wolnego Biznesu

10:32, 15.01.2021 | P.S
Skomentuj pixaby
REKLAMA

Z dnia na dzień coraz większa liczba przedsiębiorców deklaruje otwarcie swoich biznesów pomimo obowiązujących zakazów. Po wyroku opolskiego sądu w sprawie fryzjera z Prudnika, na który sanepid nałożył karę w wysokości 10 tys. zł, właściciele biznesów widzą nadzieję na wznowienie swojej działalności. Po proteście Góralskie Veto zapoczątkowanym przez firmy z Podhala, do bojkotowania ograniczeń przyłączają się także przedsiębiorcy z pozostałych części kraju.

Na mocy orzeczenia wydanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu sankcja nałożona na przedsiębiorcę z Prudnika została uchylona. Sąd uznał, że w sytuacji, w której nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej, ograniczenia dotyczące możliwości prowadzenia działalności gospodarczej czy innych swobód obywatelskich powinny być wprowadzane na drodze ustawy. Jeśli kolejne wyroki w sprawach niepokornych przedsiębiorców będą podobne, może być to impuls do masowego negowania lockdownu.

Nadzieję na wznowienie swojej działalności widzą także przedsiębiorcy z Trójmiasta. Część z nich zdecydowała się dołączyć do ogólnopolskiej akcji #otwieraMy. Dotychczas w Trójmieście swoje otwarcie ogłosiły m.in. pub Spółdzielnia (Gdańsk Strzyża), Rednek by Stah (Gdańsk Główne Miasto) oraz Czary Gary Bistro (Gdańsk Jasień). Otwarte lokale znajdziemy także w Rumii i Redzie - są to Przystań na Rybę i Gburka u Rudej.

Wiele wskazuje na to, że także sopoccy przedsiębiorcy rozważają otwarcie swoich biznesów. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Nowa Zatoka uruchomiła ankietę, w której zapytała: "Czy przyszedłbyś do restauracji, która otwiera się mimo zakazów?"

Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu

Otwarte lokale gastronomiczne można sprawdzić na Interaktywnej Mapie Wolnego Biznesu. Naniesiono na nią miejsca, które włączyły się w akcję #otwieraMy. Choć wielu mieszkańców Sopotu zadeklarowało, że chętnie skorzystałoby z usług przedsiębiorców działających pomimo obostrzeń, nie brakuje w tej sprawie też głosów krytyki. Część sopocian określa taką praktykę jako nieodpowiedzialną, wskazując na to, że może się ona przyczynić do kolejnego wzrostu zakażeń.

___________

 

[ZT]7129[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%