Zamknij
REKLAMA

Fotograf z Sopotu zdobywcą tytułu wybitnego artysty FIAP! Jego zdjęcia zostały docenione przez społeczność międzynarodową [FOTO]

16:53, 14.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Grzegorz Lewandowski - Facebook
REKLAMA

Sopocki fotograf Grzegorz Lewandowski został uhonorowany tytułem wybitnego artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (fr. Fédération Internationale de l'Art Photographique). Tym samym dołączył on do grona wybitnych polskich twórców, którzy zostali uhonorowani przez tę organizację. Dotychczas w 70-letniej historii istnienia stowarzyszenia federacja nagrodziła tylko 200 artystów z Polski.

Wszyscy fotografowie spełniający kryteria określone w zasadach ubiegania się o tytuły federacji mogą za pośrednictwem krajowego reprezentanta ubiegać się o tytuły artystyczne AFIAP – artysty; EFIAP – wybitnego artysty oraz MFIAP – mistrza. W Polsce funkcję takiego pośrednika pełni Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.

To drugie wyróżnienie nadane przez Międzynarodowej Federację Sztuki Fotograficznej panu Grzegorzowi Lewandowskiego. Ostatnim razem artysta został uhonorowany niższym tytułem (AFIAP) podczas uroczystości, która odbyła się 25 stycznia ub. roku w Warszawie.

Fotosopot Grzegorz Lewandowski

Grzegorz Lewandowski jest fotografem, który z Trójmiastem związany jest już od dziecka. Swoją fotograficzną pasję odkrył w wieku 13 lat i to ona skłoniła go do tego, aby kilka lat później podjąć naukę w Państwowym Liceum Plastycznym w Gdyni. Od tamtej pory fotografia na stałe wpisała się w jego życie i towarzyszy mu do tej pory.

Wśród jego fotografii uwagę zwracają m.in. niezwykłe ujęcia Bałtyku i wybrzeża. Jego zdjęcia charakteryzują się długą ekspozycją, nasyconymi kolorami, a także obecnością spokojnych kształtów. 

Sopocki fotograf nie kryje radości z przyznanego tytułu.

– Decyzją największej na świecie Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) z siedzibą w Luksemburgu został mi nadany tytuł Artysty FIAP-EFIAP. To wspaniałe osiągnięcie i poważne wyróżnienie. Jestem, jak mi wiadomo, jedynym żyjącym fotografem w Pomorskim z takim tytułem artystycznym – informuje.

Fotosopot Grzegorz Lewandowski

Dla Grzegorza Lewandowskiego sztuka robienia zdjęć to nie tylko pasja, ale i sposób na życie. Swoje prace publikował m.in. w magazynie Fotografia, a także innych czasopismach branżowych. Oprócz tego prowadzi także pracownię fotograficzną FOTOSOPOT, która znajduje się przy ul. Chopina 12/3. Osoby zainteresowane zdjęciami sopockiego twórcy, mogą się z nimi zapoznać na stronie internetowej studia.

[ZT]7125[/ZT]

 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Galopujący sukcesGalopujący sukces

8 0

Ten Pan rozi już prawie tak zawrotną karierę jak Pan Tomasz Okoniewski. Niedługo chyba go prześcignie jak tak dalej się będzie dynamicznie rozwijał twórczo. 17:48, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirekMirek

1 0

Brawo za Wspaniałe Prace zawsze z przyjemnością oglądam zdjęcia
Pana Grzegorza 06:27, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A co konkretnie dajeA co konkretnie daje

0 0

Oprócz tego że się ma taki dyplom co go sobie na ścianie można powiesić? 17:20, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA