Zamknij
REKLAMA

Gdańsk został Europejską Stolicą Wolontariatu 2022!

19:26, 05.12.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Solidarność, aktywność obywatelska i działania wolontariuszy w naszym mieście i zostały docenione na arenie międzynarodowej. Gdańsk Europejską Stolicą Wolontariatu 2022! O decyzji kapituły dowiedzieliśmy się w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, podczas gali Aktywni w mieście.

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. W sobotę dowiedzieliśmy się, że to Gdańsk otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022.

- Mamy to! Gdańsk jest Europejską Stolicą Wolontariatu 2022. Z całego serca gratuluję wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom działającym w naszym mieście, w naszej metropolii. To duży zaszczyt, duży honor, ale też wiele zadań przed nami. Ten tytuł przypadł nam w naprawdę w roku szczególnym – z jednej strony właśnie panuje pandemia koronawirusa, ale z drugiej mamy 40-lecie powstania Solidarności. I to jest właśnie bardzo ważne, że Solidarność, nie jest zamkniętym znaczkiem w muzeum, ale czymś, co mamy na co dzień. Duża radość i wiemy, że będziemy działać dalej. Żeby wolontariuszek i wolontariuszy było jeszcze więcej – cieszyła się po ogłoszeniu wyników prezydent Dulkiewicz.

 Tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu po raz pierwszy przyznano Barcelonie w 2013 roku. W kolejnych latach wyróżnienia te otrzymały: Lizbona, Londyn, Sligo, Aarhus, Koszyce, Padwa oraz Berlin. Tytuł przyznawany jest przez Europejskie Centrum Wolontariatu (CEV). W 2022 roku do grona europejskich miast, które zostały wyróżnione za zaangażowanie, inicjatywę, działanie i możliwości niesienia wsparcia i pomocy innym dołączył Gdańsk.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA